Wanna wolnostojąca – niekwestionowana królowa każdej łazienki

Wanna wolnostojąca – niekwestionowana królowa każdej łazienki

26 sierpnia, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Wanna wolnostojąca jest modnym, klasycznym rozwiązaniem, które od kilku lat coraz częściej spotyka się w polskich łazienkach. Jej popularność wynika z atrakcyjnego, klasycznego designu oraz szerokich możliwości aranżacyjnych. Wanna wolnostojąca świetnie odnajduje się zwłaszcza w dużych, przestronnych łazienkach i pokojach kąpielowych. Możliwość jej montażu w dowolnym miejscu pomieszczenia pozwala w pełni wykorzystać potencjał aranżacyjny tego rozwiązania.

Wanna wolnostojąca – klasyczne rozwiązania w nowoczesnej wersji

Wanny wolnostojące kojarzą się z rozwiązaniami o klasycznych kształtach i formach. Ich rosnąca z roku na rok popularność sprawiła jednak, że oprócz tradycyjnych wanien o prostym, uniwersalnym designie, wśród rozwiązań tego typu znaleźć można także wanny o bardziej finezyjnych, oryginalnych kształtach nawiązujących do stylu nowoczesnego, industrialnego lub retro. Takie zróżnicowanie sprawia, że wanna wolnostojąca jest rozwiązaniem dającym bardzo szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o dopasowanie jej designu do wystroju wnętrza.
Wanna wolnostojąca nie bez powodu nazywana jest królową łazienki. Jej umieszczenie w centralnym miejscu pomieszczenia sprawia bowiem, że staje się ona dominującym elementem wystroju wnętrza w efektowny sposób podkreślając jego charakter. W sprzedaży dostępne są różne rozmiary wanien wolnostojących, co pozwala na dostosowanie ich wielkości do osobistych preferencji oraz ilości dostępnej w łazience wolnej przestrzeni. Ponadto, wanny wolnostojące mogą być montowane w dowolnym miejscu pomieszczenia, zarówno w oddaleniu od ścian, jak i tuż obok nich. Pozwala to optymalnie wykorzystać dostępną w łazience przestrzeń oraz cieszyć się relaksującą kąpielą bez wychodzenia z domu.

Modne i stylowe wanny wolnostojące – modele, na które warto zwrócić uwagę

Wanna wolnostojąca jest dostępna w ofercie większości producentów wyposażenia łazienek. Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania znanej i cenionej marki Roca, w której bogatym portfolio znaleźć można sporo interesujących modeli wanien wolnostojących. Jednym z wartych uwagi ich przykładów jest wanna wolnostojąca Ariane, która wręcz zachwyca swoją prostotą. Wykonana jest z innowacyjnego kompozytu Stonex, który jest materiałem niezwykle przyjemnym w dotyku, ciepłym oraz wyjątkowo odpornym na zabrudzenia i oddziaływanie promieniowania UV. Model Ariane wyróżnia się zgrabną formą, delikatnymi liniami oraz łagodnym kształtem, co pozwala na jego umieszczenie w łazience urządzonej w dowolnej stylistyce. Z innowacyjnego materiału Stonex wykonana jest także wanna wolnostojąca Maui, nowość 2020 roku, która nada każdej łazience niepowtarzalnego charakteru.

Osoby poszukujące wanny wolnostojącej z akrylu, powinny natomiast zwrócić uwagę na model Virginia – owalną wannę, której delikatne linie oraz subtelny design także podkreślą charakter każdej łazienki. Akryl to lekki, mało wymagający w codziennej konserwacji i pielęgnacji materiał, który oferuje przyjemne doznania w kontakcie ze skórą – jest bowiem ciepły, gładki i miły w dotyku, co pozwala czerpać przyjemności z relaksujących kąpieli.

Miłośnicy bardziej klasycznych rozwiązań oraz posiadacze łazienek urządzonych w stylu retro, idealne wanny wolnostojące odnajdą natomiast w kolekcji Newcast. Jest to wanna żeliwna zaprojektowana w inspirowanej przeszłością stylistyce retro, która pozwala na nadanie oryginalnego, klasycznego wystroju każdej łazience.