Czy można przywrócić elewacji jej dawny wygląd? Komu zlecić czyszczenie?

Czy można przywrócić elewacji jej dawny wygląd? Komu zlecić czyszczenie?

7 czerwca, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Brud osadzający się na elewacji budynku to powszechny problem, z którym muszą zmagać się właściciele zarówno domów jednorodzinnych, jak i punktów usługowych, obiektów handlowych czy użyteczności publicznej. Przywrócenie zabrudzonej elewacji dawnego wyglądu to zadanie trudne, lecz nie niemożliwe. W jaki sposób odnowić zaniedbaną elewację? Komu zlecić przeprowadzenie prac? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego należy dbać o atrakcyjny wygląd elewacji?

Elewacja budynku stanowi niejako jego wizytówkę. To pierwszy element, na który uwagę zwracają goście odwiedzający właściciela obiektu. Niedoczyszczone ściany, na których zalega gruba warstwa brudu, nie tylko bardzo brzydko wyglądają, ale także stanowią poważne zagrożenie dla konstrukcji budynku. Osadzające się na powierzchni ścian zabrudzenia mogą skutkować powstawaniem mikropęknięć, które w dalszej perspektywie mogą doprowadzić do konieczności przeprowadzenia kosztownego remontu całej elewacji. Zanieczyszczenia komunikacyjne oraz zwykły kurz i piasek powodują też znaczne ograniczenia przejrzystości okien, co zazwyczaj oznacza problem z dostępem do naturalnego światła wewnątrz obiektu. Przebywanie w takich budynkach nie jest komfortowe dla mieszkańców.

Czyszczenie elewacji – najlepszy sposób na utrzymanie dobrego wyglądu ścian

Choć mogłoby się wydawać, że jedynym sposobem na odzyskanie dawnego wyglądu elewacji jest jej całkowita wymiana, to nie jest to do końca prawda. Kompleksowy remont zewnętrznej powierzchni ścian wymaga poświęcenia dużej ilości czasu oraz wiąże się ze znacznymi kosztami. Aby tego uniknąć, należy zadbać o regularne czyszczenie elewacji z osadzającego się na niej brudu. Dzięki temu generalny remont zaniedbanych ścian będzie można wykonać raz na 10, a nie 2 czy 3 lata.

W jaki sposób i jak często czyścić elewacje?

Najlepszym sposobem na pozbycie się zalegającego na powierzchni elewacji brudu jest wykorzystanie metody niskociśnieniowej. Stosowana przez najlepsze firmy zajmujące się czyszczeniem elewacji w Bielsku-Białej i innych miejscowościach południowej Polski metoda polega na trójstopniowym procesie usuwania zanieczyszczeń. Mycie niskociśnieniowe zapewnia najlepsze efekty czyszczące, a przy tym jest w pełni bezpieczne dla ścian.

Jeśli chodzi o częstotliwość czyszczenia, to w dużej mierze zależy ona od koloru elewacji. Im barwa jest jaśniejsza, tym czynność tę trzeba wykonywać częściej. Istotny jest również rodzaj zabrudzeń. Znacznie łatwiej czyści się ściany z piasku i pyłu, aniżeli porośnięte glonami lub innymi mikroorganizmami. Przy takich zabrudzeniach niezbędne może okazać się użycie specjalistycznych preparatów rozpuszczających tego typu zanieczyszczenia.

Komu zlecić wykonanie usługi?

Czyszczenie elewacji jest procesem kilkuetapowym, wymagającym dostępu do wysokiej jakości detergentów i urządzeń myjących. Jeśli chcesz mieć pewność, że z powierzchni ścian Twojego budynku zostanie usunięty cały brud, powinieneś zlecić wykonanie tej usługi fachowcom. Profesjonalne firmy, takie jak Inmago, zajmujące się czyszczeniem przemysłowym w województwie śląskim, oferują klientom kompleksową usługę, na którą składa się dezynfekcja mikrobiologiczna, usuwanie zanieczyszczeń komunikacyjnych, spłukiwanie przy użyciu wody o podwyższonej temperaturze oraz impregnacja chroniąca powierzchnię przed osadzaniem się zabrudzeń w przyszłości. Najlepsze firmy w cenie usługi zapewniają klientom także zewnętrzne mycie okien.