Jakie żaluzje okienne na wymiar wybrać?

Jakie żaluzje okienne na wymiar wybrać?

7 czerwca, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Jakie żaluzje okienne na wymiar wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, na początku należy zapoznać się z dostępną na rynku ofertą. Jeśli szukasz sprawdzonego rozwiązania dla swojego domu lub mieszkania, szczegóły znajdziesz w dzisiejszym artykule. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z tematem. 

  1. Jakie żaluzje okienne na wymiar kupić?
  2. Gdzie sprawdzą się żaluzje drewniane?
  3. Kiedy warto wybrać żaluzje aluminiowe?

Zastanawiasz się, jakie żaluzje zamontować na oknach w swoim domu? Lepszą opcją będą żaluzje drewniane czy aluminiowe? A może warto decydować się na żaluzje zewnętrzne? Na powyższe pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie. W dzisiejszym artykule podpowiadamy również, na co zwrócić uwagę, kupując żaluzje okienne na wymiar.  

Jakie żaluzje okienne na wymiar kupić?

Klasyczne żaluzje okienne składają się z lameli, które – w zależności od modelu – układa się poziomo lub pionowo. Oprócz tego montuje się tak zwaną drabinkę, której celem jest utrzymanie lameli w odpowiedniej pozycji. Drabinka pozwala także na obrót pasków, dzięki czemu użytkownik może dostosowywać poziom oświetlenia salonu czy sypialni do swoich aktualnych potrzeb.

Aktualnie na rynku można znaleźć zarówno żaluzje wewnętrzne, jak i żaluzje zewnętrzne. Te pierwsze nierzadko traktuje się jako dekorację, dlatego – jeśli i Tobie zależy na walorach estetycznych – koniecznie wybierz takie żaluzje wewnętrzne, które będą pasowały do aranżacji Twojego wnętrza. Takie rozwiązanie może również zastąpić standardowe rolety wolnowiszące czy rolety plisowane. Wśród rolet wewnętrznych wyróżnia się rolety drewniane, aluminiowe oraz pionowe. 

Żaluzje zewnętrzne natomiast to opcja montowana – jak sama nazwa wskazuje – na zewnątrz. Stosuje się je nie tylko w domach czy nowoczesnych apartamentach, ale także w budynkach publicznej użyteczności. Sporą popularnością cieszą się szczególnie żaluzje zewnętrzne wyprodukowane z aluminium. Takie rozwiązanie skutecznie chroni wnętrze pomieszczenia przed światłem oraz nadmiernym nagrzewaniem i również może nadać całemu budynkowi estetyczny wygląd. Dzięki żaluzjom zewnętrznym możesz znacząco odciążyć swoją klimatyzację w upalne dni. Między szkłem a lamelami tworzy się tak zwana termiczna poduszka, która sprawia, że kiedy na zewnątrz temperatura sięga 30 stopni Celsjusza, wewnątrz budynku może utrzymywać się ona nawet na poziomie 10 stopni Celsjusza. Również zimą możesz zaoszczędzić sporo na rachunkach, ponieważ żaluzje fasadowe są w stanie ograniczać zjawisko związane z uciekaniem ciepła przez okna. Tym samym zmniejsza się zapotrzebowanie na energię, która jest potrzebna przy ogrzewaniu domu. 

Gdzie sprawdzą się żaluzje drewniane?

Masz urządzony dom w ciepłym i klimatycznym stylu? Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będą żaluzje drewniane! To produkty, które pasują nie tylko do klasycznych aranżacji, ale także folklorystycznych, skandynawskich czy vintage. 

Warto również wiedzieć, że żaluzje drewniane na wymiar dużo lepiej sprawdzą się na dużych oknach. Ze względu na grubość lameli podciągnięte żaluzje drewniane mogą zajmować nawet 20% powierzchni całego okna. Z tego właśnie względu nie będą dobrą opcją dla stolarki okiennej o małych wymiarach. 

Drewniane żaluzje na wymiar umożliwiają dokładną regulację światła. Polecane są właściwie do każdego pomieszczenia, jeśli tylko zostaną dopasowane do indywidualnych potrzeb domowników. Do zalet tego rodzaju żaluzji na wymiar zalicza się precyzyjne wykonanie oraz naturalne piękno. To funkcjonalne i trwałe rozwiązania, które będą służyć latami.

Jeśli interesują Cię żaluzje drewniane, jest parę aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę. Szczególnie jeśli zamawiasz żaluzje na wymiar. Po pierwsze — szerokość lameli dobiera się do szerokości okna. Oczywiście im mniejsze okno, tym krótsze i węższe powinny być lamele. Zdecyduj również, na jakiej wysokości będziesz chciał przykręcić listwę mocującą. Warto instalować ją tak wysoko, aby podciągnięte żaluzje nie zabierały Ci dużo światła. Oczywiście zwróć uwagę na materiały, jakie wykorzystano do produkcji interesujących Cię żaluzji na wymiar. Ważne, aby były wykonane z wytrzymałych i dobrej jakości tworzyw. Dzięki temu same żaluzje na wymiar będą odznaczały się odpowiednią trwałością.  

Największy wybór na plisy okienne, rolety zewnętrzne i żaluzje znajdziesz w ofercie sklepu https://dopasujrolety.pl/9-zaluzje. Wszystkie dostępne modele zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są trwałymi osłonami okiennymi. Pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Warto przemyśleć wybór dobrego typu osłony okiennej, aby można było kontrolować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Ma to znaczenie również w przypadku okien dachowych.

Kiedy warto wybrać żaluzje aluminiowe?

Żaluzje aluminiowe na wymiar sprawdzą się przede wszystkim przy małych oknach. Dlaczego? Ponieważ drewniane są grubsze i tym samym strata powierzchni będzie dużo większa niż przy żaluzjach aluminiowych. Ponadto rozwiązania aluminiowe cieszą się sporą popularnością ze względu na swoją cenę. W porównaniu do innych opcji to właśnie te są jednym z najtańszych produktów na rynku. Do zalet żaluzji aluminiowych zalicza się również fakt, że dużo łatwiej utrzymać je w czystości. 

Aluminiowe produkty wybierają najczęściej te osoby, które mają zaaranżowany dom w nowoczesnym stylu. Świetnie sprawdzają się również w biurach oraz budynkach publicznych. W wielu polskich domach można znaleźć żaluzje i rolety ze wspomnianej oferty. Klienci są natomiast zadowoleni z tych osłon okiennych i tego, jak prezentuje się ich wygląd po zamontowaniu w ramie okna.