Czym jest dom hybrydowy i jakie posiada zalety?

Czym jest dom hybrydowy i jakie posiada zalety?

2 marca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Energooszczędność jest niewątpliwie przyszłością budownictwa. Wśród nowoczesnych rozwiązań, które wiodą prym w tym zakresie znajdują się domy hybrydowe, w których energooszczędność oraz komfort użytkowania znajduje się na bardzo wysokim poziomie. Dom hybrydowy łączy w sobie wszystkie cechy, które powinien posiadać komfortowy, oszczędny oraz przyjazny środowisku budynek mieszkalny. Czym wyróżnia się na tle innych konstrukcji? O tym powiemy poniżej!

Dom hybrydowy i jego charakterystyka

Domy hybrydowe stają się coraz popularniejsze i chętniej wybierane w ostatnich latach. Nie każdy jednak wie, co właściwie oznacza pojęcie domu hybrydowego. Otóż, domy hybrydowe to nowoczesne konstrukcje mieszkalne, które wyróżniają się bardzo niskim zużyciem energii. Decydując się na wybudowanie domu w tej nowoczesnej i coraz popularniejszej technologii możemy więc znacząco ograniczyć wydatki na korzystanie z energii elektrycznej, ogrzewania oraz wodę. Pozwala to na ekonomiczne użytkowanie domu oraz jest rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska naturalnego, z których zasobów korzysta każdy budynek mieszkalny.

Dom hybrydowy jest budynkiem, który łączy w sobie wszystkie najważniejsze trendy ostatnich lat – jest rozwiązaniem ekologicznym, energooszczędnym, komfortowym, prozdrowotnym oraz bezpiecznym. Zastosowanie w nim nowoczesnych rozwiązań oraz najlepszych materiałów dostępnych na rynku znacznie podnosi komfort korzystania z budynku oraz czyni z niego spełnienie marzeń wszystkich osób śniących o bezpiecznym, wygodnym oraz oszczędnym miejscu do życia.

Dom hybrydowy jest także budynkiem idealnie dostosowanym do potrzeb każdego współczesnego użytkownika, a wykorzystanie w nim takich inteligentnych rozwiązań, jak np. systemów sterowania oświetleniem, automatycznego zamykania rolet, systemów monitoringu oraz możliwość spersonalizowania poszczególnych ustawień daje wysoki komfort korzystania z budynku dla każdego jego mieszkańca.

Dom hybrydowy a kwestia pieniędzy – na czym możemy zaoszczędzić?

Żaden budynek mieszkalny nie może funkcjonować bez energii elektrycznej, ogrzewania oraz dostępu do ciepłej wody. Dom hybrydowy to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić na każdym z tych elementów, co czyni z niego idealne rozwiązanie dla osób myślących przyszłościowo. Dom hybrydowy dostarcza energii elektrycznej nie tylko z miejskiej sieci, ale przede wszystkim z ogniw fotowoltaicznych i turbin wiatrowych, które pozwalają na wytwarzanie własnych zasobów energii z odnawialnych surowców. Dzięki temu znacznemu zmniejszeniu ulegają wydatki na prąd.

Ogrzewanie domu stanowi jeden z największych wydatków, z którym co roku muszą mierzyć się ich właściciele. Im większy budynek, tym więcej energii cieplnej potrzebne jest do jego efektywnego ogrzania oraz utrzymania optymalnej temperatury. Domy hybrydowe posiadają wysoką szczelność, co znacząco ogranicza utratę ciepła, a zastosowane w nich innowacyjne rozwiązania grzewcze powalają na ograniczenie zużycia ciepła, co pozytywnie wpływa na domowy budżet. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wody – nowoczesny dom hybrydowy pozwala na ogrzewanie wody za pomocą kolektorów słonecznych, co również przynosi oszczędności oraz pozwala na komfortowe korzystanie z jego zasobów bez obaw o wysokość rachunków.