Czym są zagęszczarki i do jakich prac się je wykorzystuje?

Czym są zagęszczarki i do jakich prac się je wykorzystuje?

30 marca, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Zagęszczarki to maszyny przeznaczone są do zagęszczania gruntu (przy wykorzystaniu wibrowania) bądź wyrównywania powierzchni. Jest to narzędzie proste w obsłudze, niezwykle funkcjonale, szczególnie w pracy ekip remontowo-budowlanych.

Czym jest zagęszczarka gruntu?

Zagęszczarki gruntu to dość powszechnie stosowane maszyny, niezwykle proste w obsłudze (operator nie musi posiadać jakichkolwiek uprawnień, wystarczy że zna zasady funkcjonowania urządzenia). Najważniejszym elementem zagęszczarki jest metalowa płyta, która napędzana jest do wibracji poprzez napęd silnika elektrycznego bądź spalinowego. Zagęszczarki gruntu można podzielić na następujące kategorie:

  • zagęszczarki ręcznie prowadzone,
  • zagęszczarki gruntu ręcznie prowadzone nawrotne,
  • zagęszczarki gruntu samoprzesuwne,
  • zagęszczarki gruntu podczepiane do maszyn.

Zastosowanie urządzenia znacząco ułatwia wykonanie wielu prac tam, gdzie podłoże jest zbyt miękkie, by możliwe było bezpieczne i efektywne prowadzenie jakichkolwiek prac budowlanych.

Gdzie wykorzystuje się zagęszczarki do gruntu?

Zagęszczarki do gruntu bardzo często wykorzystywane są nie tylko podczas prac drogowych, ale również przy czynnościach wykonywanych przez ekipy remontowo-budowlane. Są to urządzenia znajdujące swoje zastosowanie przede wszystkim przy zagęszczaniu ziemi, piasku, betonu oraz asfaltu. Dzięki temu pozwoli między innymi dobrze przygotować grunt przed położeniem kostki brukowej czy ubić podłoże pod ścieżkę rowerową.  W zależności od typu maszyny i jej funkcjonalności, bardzo często może być wykorzystana nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach.

Dlaczego warto wynająć zagęszczarkę gruntu?

W wielu przypadkach okazać się może, że zagęszczarka nie będzie użytkowana zbyt często, dlatego też zakup urządzenia nie będzie in inwestycją opłacalną. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wynajem, który w zależności od potrzeb może być krótkoterminowy lub długoterminowy. Co ważne, w przypadku zdecydowania się na wynajem zagęszczarki do gruntu, każdy z klientów otrzyma fachowe doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego typu maszyny, możliwie jak najlepiej dostosowanego do zakresu wykonywanych prac. Ponadto w przypadku wynajmu nie ma konieczności przejmowania się pracami serwisowymi czy wszelkimi naprawami, gdy urządzenie zostanie uszkodzone czy ulegnie awarii.

Dobrej jakości zagęszczarki do gruntu, z bardzo korzystną ofertą wynajmu można znaleźć między innymi tutaj https://www.bm-rent.pl/pl/warszawa/nasza-flota/zageszczarki/detailinfo .