Dlaczego przyczepy samozbierające są coraz częściej wykorzystywane w polskich gospodarstwach?

Dlaczego przyczepy samozbierające są coraz częściej wykorzystywane w polskich gospodarstwach?

27 kwietnia, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

W różnych gałęziach gospodarki dąży się do tego, aby prace wykonywać szybciej, lepiej i niższym kosztem. Przekłada się to także na rolnictwo. Nowoczesne, sprawdzone rozwiązania ułatwiające prace w gospodarstwie rolnym znajdziesz w przyczepach samozbierających. Zobacz, jak dzięki nim możesz pracować bardziej wydajnie, i przekonaj się, czy taka przyczepa przyda się też w Twoim gospodarstwie.

Jedna przyczepa – wiele zadań

Ściętą zielonkę przeznaczoną na kiszonkę trzeba najpierw rozdrobnić i zebrać, a potem załadować. Kiedy już się z tym uporasz, musisz ją jeszcze przewieźć do miejsca docelowego i rozładować. Uf, wymaga to dużo pracy, prawda? I zastosowania kilku maszyn, które do tanich nie należą. A co, jeśli Ci powiemy, że wszystko to zrobisz za pomocą jednej przyczepy?

Przyczepa samozbierająca tnie zielonkę podczas zbierania jej z pola i automatycznie kieruje ją do skrzyni załadunkowej, służącej również do transportu. Kiedy przewieziesz zielonkę w odpowiednie miejsce, przyczepa dokona jej automatycznego rozładunku. Dzięki niej oszczędzisz sobie sporo pracy i czasu, a także poniesiesz mniejsze koszty.

Ale to nie wszystkie jej zalety. Możesz również wykorzystać ją jako przyczepę objętościową. Niektóre modele przyczepy samozbierającej umożliwiają nawet karmienie zwierząt. Tyle pożytku z jednej przyczepy!

Wydajna praca i ochrona gleby

Przyczepy samozbierające cechują się dużą pojemnością i prędkością roboczą, dzięki czemu prace przeprowadzisz sprawnie. Wyposażono je w koła z szerokim ogumieniem, a w podwoziach zastosowano rozwiązania typu tandem i tridem, co nie powoduje nadmiernego nacisku na podłoże. Takie rozwiązania pomagają chronić darń i zachować zdrową glebę, a co za tym idzie – osiągnąć jak najlepsze plony. Przyczepy samozbierające gwarantują też czysty zbiór, a dzięki temu Twoje kiszonki i pasze będą zawsze najwyższej jakości.

Niezawodne przyczepy samozbierające Schuitemaker

Wielu zadowolonych klientów potwierdza, że przyczepy samozbierające Rapide z serii 10, 100 i 1000 to gwarancja jakości i solidności. Sprawdzą się zarówno w większych, jak i tych mniejszych gospodarstwach. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań są jeszcze bardziej kompaktowe. Ulepszony system zbierająco-tnący zwiększył ich wydajność. Zbierają duże ilości zielonki przy zachowaniu wysokiej prędkości.

Dodatkowo cechują się wysoką odpornością na korozję – burty są ocynkowane i lakierowane. Na rynku dostępna jest duża liczba modeli przyczep samozbierających Rapide. Bez problemu zatem wybierzesz odpowiednią dla siebie. Na pewno Cię nie zawiedzie i będzie Ci służyć przez długie lata.