Dlaczego warto wybrać panel dachowy na rąbek?

Dlaczego warto wybrać panel dachowy na rąbek?

24 stycznia, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Panel dachowy na rąbek to klasyczne rozwiązanie, które wciąż jest chętnie wybierane do pokryć dachowych. Można uznać, że blacha na rąbek to ponadczasowy pomysł oraz sposób na nadanie budynkowi wyjątkowego charakteru.

Blacha na rąbek – klasyczna technologia

Blacha na rąbek to jedna z najstarszych, najbardziej klasycznych technologii w budownictwie. Obecnie to rozwiązanie wciąż jest bardzo popularne i chętnie wybierane. Nic w tym dziwnego, ponieważ panele dachowe układane na rąbek wyglądają lekko, modnie i nowocześnie, a z daleka prezentują się dość elegancko. Właśnie dlatego inwestorzy, projektanci oraz architekci często decydują się tego typu pokrycie dachowe. Gdzie można zobaczyć blachę dachową na rąbek? Stosuje się ją w przypadku domów jednorodzinnych, bliźniaków, a także budynków poddanych renowacji. Warto wiedzieć, że dawniej do uzyskania szczelnego i trwałego pokrycia z blachy konieczne było łączenie arkuszy na rąbki. Obecnie jednak dostępne są panele dachowe na rąbek – można je znaleźć m.in. tutaj: https://balex.eu/produkty/pokrycia-dachowe/elegant-panel-dachowy-na-rabek.

Panel dachowy na rąbek to ponadczasowe rozwiązanie, które wykorzystuje się w przypadku domów jednorodzinnych lub kamienic poddawanych renowacji. Pasuje do historycznych budynków, minimalistycznych obiektów oraz nowoczesnych domów i osiedli. Warto zaznaczyć, że na rynku mamy szeroki wybór tego typu paneli dachowych. Są one dostępne w różnych kolorach. Oznacza to, że projektanci z łatwością znajdą odpowiednie panele, które będą świetnie współgrać z pozostałymi elementami budynku i jego otoczenia. Blacha na rąbek wcale nie musi być więc szara, czarna lub metaliczna – można zdecydować się na żywe barwy, które będą dobrze dopasowane do innych budynków w okolicy lub wręcz przeciwnie – sprawią, że dany dom lub kamienica zacznie się wyróżniać.

Pokrycie dachowe jest bardzo ważne

Dach to szczególnie ważny element każdego budynku, ponieważ jest z jednej strony zabezpieczeniem, a z drugiej ozdobą i elementem estetycznym. Jedno z najbardziej popularnych pokryć dachowych stanowią właśnie panele blaszane, które są materiałem lekkim i dopasowanym do potrzeb mieszkańców. Warto pamiętać, że przed zakupem blachy na rąbek należy zwrócić uwagę na następujące jej parametry:

  • długość paneli z blachy;
  • szerokość paneli – chodzi tu o tzw. efektywną szerokość krycia, uzyskiwaną już po ułożeniu blachy;
  • kolor;
  • trwałość – ma to związek z marką i renomą danego producenta;
  • warunki gwarancji i jej okres;
  • wygląd paneli – warto ocenić ten parametr na żywo, w sklepie, a nie tylko online;
  • sposób montażu paneli. 

Można uznać, że panele dachowe na rąbek to dobre rozwiązanie w przypadku wielu budynków i świetnie sprawdzają się w różnych warunkach atmosferycznych. Takie panele są lekkie, nowoczesne, a jednocześnie mają w sobie coś z klasycznego stylu.