Ile kosztują bramy ogrodzeniowe harmonijkowe?

Ile kosztują bramy ogrodzeniowe harmonijkowe?

24 stycznia, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Od ogrodzenia wymagamy nie tylko ładnego wyglądu, ale również tego, że będzie wygodne, trwałe i funkcjonalne. Bywa jednak, że jesteśmy ograniczeni przede wszystkim pod względem wolnej przestrzeni, którą trzeba przeznaczyć na otwieranie tradycyjnej bramy skrzydłowej. W takich wypadkach najlepiej sprawdzają się bramy ogrodzeniowe harmonijkowe.

Czym charakteryzuje się brama ogrodzeniowa harmonijka?

Tradycyjne bramy skrzydłowe lub przesuwne potrzebują miejsca, aby je otworzyć. Musimy więc dysponować na tyle dużą przestrzenią, żeby znalazło się jeszcze miejsce na dwa skrzydła lub cały system przesuwny. Ograniczeniem więc jest w tym przypadku szerokość działki, a często także na przykład duże obniżenie podjazdu. Wąski wjazd dyskwalifikuje zupełnie tego rodzaju rozwiązania, ale nie znaczy to, że nie ma innych praktycznych i niezwykle wygodnych rozwiązań. Dostępna na rynku brama ogrodzeniowa harmonijka została stworzona z myślą właśnie o takich przypadkach. Jeśli więc jesteś posiadaczem wąskiej działki lub Twój podjazd jest znacznie obniżony, to warto rozważyć montaż tego rodzaju bramy.

Główną cechą charakterystyczną bramy ogrodzeniowej harmonijkowej jest, jak sama nazwa wskazuje, system, który pozwala otwierać ją i zamykać na zasadzie harmonijki. Poszczególne skrzydła składają się jak harmonijka tym samym zajmując nawet połowę mniej miejsca, niż tradycyjne bramy skrzydłowe. Jako że nie wchodzi ona także w linię ogrodzenia, jak ma to miejsce w przypadku bram przesuwnych, nie trzeba dysponować szeroką działką, aby zmieścić tam całe systemy przesuwne. Jest to więc idealne rozwiązanie dla małych i nierównych, a także z innych powodów trudnych w aranżacji posesji.

Prosty montaż i łatwa obsługa

Bramy ogrodzeniowe harmonijkowe zostały pomyślane tak, aby ich montaż był łatwy i nie wymagał dodatkowych inwestycji. W przypadku bramy przesuwnej czy skrzydłowej najczęściej niezbędne są dodatkowe prace budowlane jak na przykład fundament, dodatkowy słupek, czy mocowanie rolek, jak ma to miejsce przy montażu bramy przesuwnej. Bramy składane zakłada się na zwykłych słupkach stalowych lub murowanych, a cała konstrukcja składa się z niewielkich gabarytowo elementów, z których montażem poradzi sobie każdy, kto posiada nawet nieduże rozeznanie w tego rodzaju instalacjach tym bardziej, że do każdego modelu załączona jest praktyczna i prosta instrukcja montażu.

Bramy ogrodzeniowe harmonijkowe nie tylko ze względu na prosty montaż są łatwe w obsłudze. Ich otwieranie również nie sprawia problemu. Jako że system ten składa się z podzielnych skrzydeł niedużej wielkości, ich składanie nie wymaga użycia dużej siły, a po złożeniu brama zajmuje co najwyżej metr miejsca na naszej posesji. Składane skrzydła są lekkie i z powodzeniem można użyć w ich przypadku także rozwiązań do automatycznego otwierania za pomocą pilota.

Z czego wykonane są tego typu bramy łamane?

Producenci oferują bramy tego typy wykonane z lekkich, trwałych i praktycznych materiałów. Z powodzeniem można je stosować w ogrodzeniach różnego typu, czyli ze stali, aluminium czy drewna. Lekkie skrzydła wykonane z aluminium są niezwykle praktyczne, solidne i trwałe. Są również odpowiednio zabezpieczone przed korozją, która może być między innymi wynikiem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Każdy producent daje co najmniej kilkuletnią gwarancję, że brama pod tym względem na pewno nie zawiedzie. Dodatkowe nowoczesny design sprawia, że prezentują się elegancko i stylowo. Bez problemu wkomponują się w każdą aranżację i styl najbliższego otoczenia. Solidne wykonanie i możliwość indywidualnego dobrania wariantu tego rodzaju bramy czyni z niej uniwersalne i funkcjonalne rozwiązanie dla każdej posesji.

Wygodne i praktyczne ogrodzenie w korzystnej cenie

To nowoczesne i praktyczne rozwiązanie dla posiadaczy przede wszystkim niedużych działek przedstawia się także korzystnie pod względem cenowym. Brama ogrodzeniowa typu harmonijka cena jest zawsze uzależniona od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście wielkość. W zależności od rodzaju rozpiętość tego rodzaju bramy może wynosić od metra do na przykład 7, co w praktyce oznacza, że długość całego systemu może wynosić nawet 14 metrów. Ilość skrzydeł i długość jest zawsze dobierana pod indywidualne zamówienie, może więc różnić się ostateczną długością. Brama ogrodzeniowa typu harmonijka cena może więc już kształtować się w okolicach kilku tysięcy, ale zawsze jest ona uzależniona od indywidualnego zamówienia.

Zalety bramy ogrodzeniowej składanej

Podsumowując, brama ogrodzeniowa harmonijka posiada niewątpliwie następujące zalety:

– można zamontować ją w miejscu, gdzie inne rozwiązania są niemożliwe do zastosowania

– idealnie sprawdzi się na małych i trudnych w aranżacji posesjach

– po otwarciu zajmuje niedużo miejsca na podjeździe

– łatwa w montażu i obsłudze

– lekka, ale solidna i wytrzymała konstrukcja

– modny i nowoczesny design

– możliwość wkomponowanie jej w każdy rodzaj ogrodzenia

– korzystna cena

Proste odśnieżanie i możliwość zastosowania automatyki

Bezprogowa konstrukcja bramy harmonijkowej posiada jeszcze co najmniej jedną niebagatelną zaletę. Zaśnieżone podjazdy dużo łatwiej oczyszczać z zalegającego śniegu. Warto także wspomnieć o tym, że w tego rodzaju bramach z powodzeniem można zamontować systemy automatycznego otwierania i zamykania. Jeśli więc naszym marzeniem jest sterowanie bramą za pomocą pilota, to w tym przypadku jest to jak najbardziej możliwe. Lekka konstrukcja wpływa na niewielką awaryjność i możliwość zastosowania korzystnych cenowo napędów do bram.

Co oferują producenci?

W sklepach dostępne są bramy ogrodzeniowe harmonijkowe w najbardziej standardowych wymiarach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać tego typu bramę pod indywidualne zamówienie. Mogą się różnić szerokością oraz wysokością, a także, co ma duże znaczenie w przypadku dopasowania bramy pod względem estetycznym, można również zdecydować się na wariant bardziej nowoczesny lub całkiem klasyczny. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby brama tego typu posiadała nietypowe zdobienia. Brama ogrodzeniowa typu harmonijka cena jest również zależna od producenta oraz może różnić się w zależności od rodzaju, typu i osobistych preferencji każdego klienta.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Gatigo, oferującą szeroki wybór bram i ogrodzeń.