Jak urządzić kuchnię minimalisty?

Jak urządzić kuchnię minimalisty?

20 stycznia, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Kuchnia to pomieszczenie, w którym zazwyczaj znajduje się najwięcej przedmiotów. Zdecydowaną większość z nich stanowią sprzęty użytkowe, od tych dużych, jak na przykład piekarnik czy lodówka, aż po drobne, jak sztućce, sosjerki czy solniczka. Jak powinna wyglądać kuchnia minimalisty, by nie czuł się on przytłoczony nadmiarem detali?

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę dwie kwestie. Pierwsza z nich to minimalistyczna forma mebli w ilości niezbędnej do normalnego funkcjonowania, zaś druga to ograniczenie liczby akcesoriów. Akcesoria do domu można znaleźć na przykład w sklepie Galeria Limonka: https://www.galerialimonka.pl. Cechują się one wszystkimi zaletami, jakich minimalista szuka w przedmiotach codziennego użytku.

Jak wybierać drobne elementy do kuchni minimalistycznej?

Garnki, talerze, patelnie, otwieracze, noże i inne akcesoria kuchenne, takie, które można obejrzeć tutaj: https://www.galerialimonka.pl/akcesoria-kuchenne, niezbędne są w każdym domu. Minimalista jednak wybiera posiadanie tylko tych, których używa na co dzień. Innych nie gromadzi. Jeżeli już jakieś akcesorium trafi do kuchni osoby, która ceni styl minimalistyczny, powinien być to przedmiot piękny, praktyczny i bardzo dobrej jakości. Takie detale będą służyć przez lata. Zdecydowanie lepiej jest postawić na przykład na jedną dobrą deskę do krojenia, które będzie się bardzo dobrze prezentować przez wiele miesięcy mimo codziennego użytkowania, niż kilka plastikowych, które nie tylko nie są zbyt estetyczne, ale także będą zajmowały powierzchnię użytkową.

Meble dla minimalisty

Oczywiście punktem wyjścia do urządzenia każdej kuchni są meble. To w nich znajdą swoje miejsce drobne akcesoria, niezbędne na co dzień. Wbrew powszechnemu przekonaniu, kuchenne meble w minimalistycznym stylu wcale nie muszą mieć koloru białego, jednakże to on pomaga najlepiej zachować futurystyczny styl pomieszczenia. Jeżeli chodzi o ich formę, to osobom nie lubiącym nadmiaru, szczególnie na widoku, na pewno spodobają meble z zamkniętymi szafkami i szufladami. Powinny one mieć jak najmniej witryn czy otwartych półek. Oprócz zestawu mebli kuchennych przyda się także stół z krzesłami. Do tego wystarczy zaopatrzyć się w podstawowe sprzęty, których się używa. Minimaliści raczej unikają kupowania przedmiotów, które znajdą swoje zastosowanie raz w roku czy jeszcze rzadziej. Na przykład jeżeli nie jedzą tostów, czy nie pieką ciast, w ich kuchni nie znajdzie się miejsce ani na toster ani na mikser.

Kolory i dodatki

Jasne kolory i minimum dodatków to punkt wyjścia dla minimalistycznej kuchni. Biel, jasna szarość czy beż powiększa wnętrze i czyni je widnym. Dodatki w kuchni minimalisty to zazwyczaj nie przedmioty typowo ozdobne, ale użytkowe, jak na przykład piękny ekspres do kawy czy drewniany elektryczny młynek do pieprzu. Jak widać, skomponowanie minimalistycznego wnętrza nie jest trudne, wystarczy tylko postawić na to, co najpotrzebniejsze, eleganckie i stylowe oraz wysokiej jakości. Tak bowiem wyglądają priorytety zakupowe osób, które cenią otaczanie się niewielką ilością rzeczy.