Dlaczego warto zaaranżować mieszkanie w stylu skandynawskim?

Dlaczego warto zaaranżować mieszkanie w stylu skandynawskim?

10 czerwca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Styl skandynawski odmieniany jest obecnie przez wszystkie przypadki zarówno przez dekoratorów, projektantów wnętrz, jak i przez osoby, które stoją przed wyzwaniem zaaranżowania przestrzeni w swoim domu. Co sprawia, że cieszy się on tak ogromną popularnością? Wpływ na to ma wiele czynników, które przybliżymy w tym artykule.

Powiew delikatności i subtelności, czyli relaks

W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym pośpiechu, hałasie. Jesteśmy stale narażeni na szereg czynników, które powodują, że jesteśmy zmęczeni, zestresowani, przebodźcowani. Nic dziwnego zatem, że coraz częściej tęsknimy za spokojną przystanią, cichym miejscem, w którym poczujemy się naprawdę zrelaksowani i odprężeni. Niektórzy udają się w podróż do odludnego miejsca w górach, by ukoić nerwy i nabrać sił, a inni starają się stworzyć taką przyjemną i komfortową przestrzeń we własnych czterech ścianach. Styl skandynawski zdecydowanie ułatwia zaaranżowanie wyjątkowo przyjaznego wnętrza domu, do którego aż chce się wracać i w którym faktycznie można odpocząć. Aby się o tym przekonać wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki frazę styl skandynawski sklep i zerknąć do oferty wybranego sklepu internetowego, na przykład sklepu moremadam.pl specjalizującego się w stylu skandynawskim. Przeglądając meble, dodatki czy akcesoria szybko dostrzeżemy, że styl ten nie przytłacza, a wręcz przeciwnie, wywołuje uczucie lekkości. A to za materiałów, tkanin, kolorów, kształtów, które są dla niego charakterystyczne. Przestronne, jasne wnętrza z minimalną ilością ozdób dają poczucie spokoju, ukojenia, harmonii. Naturalne światło, naturalne materiały, takie jak drewno, wiklina, sprawiają, że w takiej przestrzeni czujemy się po prostu dobrze!

Minimalizm, czyli wygoda i oszczędność

Wnętrza w stylu skandynawskim są bezdyskusyjnie minimalistyczne, proste, co ani trochę nie jest zbieżne z monotonią czy nudą. To wyjątkowo gustowne przestrzenie, zaaranżowane z wyczuciem i ze smakiem, a przede wszystkim z myślą o funkcjonalności. Tutaj nie ma miejsca na chaos, na przypadkowość, nielogiczność. Każdy sprzęt, każde urządzenie, każdy mebel ma swoje przeznaczenie. Przebywanie w uporządkowanym, zaplanowanym strategicznie pomieszczeniu przynosi ulgę, pomaga się skupić. Domownicy nie są rozproszeni przez szereg bibelotów, nie tracą czasu na ciągłe szukanie jakiegoś przedmiotu. Nie ma tu rozpraszaczy. Jeżeli chodzi o oszczędność to należy rozumieć ją jako kupowanie tylko tego, co faktycznie potrzebujemy. Z uwagi na fakt, że styl skandynawski nie lubi przepychu, to we wnętrzach znajdują się proste, funkcjonalne sprzęty, a jeśli chodzi o ozdoby czy dodatki to również są one unikalne i swoiste. Do najbardziej charakterystycznych dekoracji należą delikatne i subtelne ptasie pióra, proste świeczniki, lustra, klimatyczne łapacze snów, stylowe zegary i ramki na zdjęcia i to właśnie one pojawiają się najczęściej w asortymencie sklepów podobnych o Esencjadesign, oferujących produkty zrobione w duchu chłodnej północy.

Uniwersalność, czyli ponadczasowość

To, co proste, klasyczne, delikatne i estetyczne, nigdy nie wychodzi z mody. Decydując się zatem na styl skandynawski w swoim domu możemy być pewni, że za kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, nie straci on na ważności, nie będzie on niezgodny z panującymi trendami. Uniwersalność tego stylu sprawia, że jest przypadnie on do gustu większości osób, a w szczególności tym, którzy cenią sobie swobodę, spokój, harmonię i funkcjonalność. Ogromną zaletą jest również to, że właściwie każda przestrzeń może być bez problemu zaaranżowana właśnie w tym stylu: łazienka, kuchnia, salon i sypialnia. Z uwagi na fakt, że styl skandynawski docenia prostotę, to dobieranie poszczególnych elementów nie jest trudne. Geometryczne kształty, jasne barwy, naturalne materiały, to wszystko w połączeniu tworzy wyjątkowo spójną, harmonijną całość. Nie trzeba być ekspertem od wystroju wnętrz, żeby wykreować przytulną, komfortową przestrzeń w duchu Skandynawii. 

 

Jak widać, styl skandynawski jest odpowiedzią na liczne potrzeby i oczekiwania. Jest prosty, więc aranżowanie przestrzeni nie sprawia kłopotu nawet najbardziej zabieganym i nie znających się na trendach wnętrzarskich osobom. Jest komfortowy, więc umożliwia utworzenie niezwykle przyjaznego miejsca, w którym aż chce się przebywać. Jest minimalistyczny, więc daje poczucie harmonii, ułatwia utrzymanie porządku i nie generuje niepotrzebnych kosztów. ciekawe inspiracje znajdziesz też na https://babcine.pl/kolory-i-materialy-w-kuchni-skandynawskiej/