Wybieramy zegar ścienny w stylu retro

Wybieramy zegar ścienny w stylu retro

10 czerwca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Styl retro łączy w sobie moc dodatków, nietuzinkowego wzornictwa oraz ciepłego, rodzinnego klimatu. Mówi się, że mieszkanie o charakterze vintage posiada dobrą przeszłość oraz bogate wnętrze. Czego jednak nie może zabraknąć we wnętrzach utrzymanych w stylu retro? Z pewnością zegara ściennego z duszą. Oto najciekawsze propozycje.

Zegar ścienny w stylu vintage

Zegar ścienny jest niemal obowiązkowym elementem wnętrz w wystroju retro. Dlaczego? Chociaż nie spełnia on już jedynie roli praktycznej – jak to było kiedyś, to pozwala, choć na chwile przenieść się do dawnych czasów i poczuć ich specyficzny urok.

Modnym dodatkiem z głębokim wnętrzem bez wątpienia będzie zegar z kukułką. Swój nietuzinkowy wygląd zawdzięcza drewnianej fakturze oraz pięknym zdobieniom. Tradycyjne zegary w tym stylu wzbogacone są ozdobnymi łańcuszkami oraz metalowym wahadłem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli zegarów z kukułką – jedne są bardziej klasyczne, w drugich czuć powiew świeżości. Obok takiej dekoracji, umieszczonej w reprezentatywnej części pokoju nie można przejść obojętnie.

Wśród miłośników nietypowych rozwiązań ogromną popularnością cieszy się zegar kolejowy, czyli taki, który kiedyś zdobił każdy dworzec centralny. Najczęściej składa się on z okrągłej tarczy przytwierdzonej do ramienia, które montuje się następnie na ścianie. Jest to połączenie zegara ściennego z formą wiszącą. Zegary dworcowe najczęściej wykonane są z metalu oraz utrzymane w tradycyjnych szarościach, brązach lub bieli. Ten miły dla oka dodatek doskonale będzie komponować się z drewnianymi meblami oraz obrazami.

Dawniej słynne talerze dekoracyjne powieszone na ścianie, były obowiązkową dekoracją każdej kuchni. Dzisiaj ceramiczny zegar utrzymany w podobnym stylu stanowi doskonałe uzupełnienie retro mieszkań. Dostępny w jasnym odcieniu oraz ozdobiony na zewnętrznych krawędziach ręcznymi zdobieniami w kontrastowym odcieniu, dosłownie przeniesie nas w czasie. Zegarki takie mogą też być wykonane z brązowej kamionki o rustykalnym wyglądzie, dzięki czemu odnajdą się również w salonie.

Klasyka czy nowoczesność?

Zegary ścienne retro może też być wykonany z metalu, subtelnie nawiązując swoim wyglądem do stylu loftowego. Powinien on wtedy być duży – o średnicy nawet do 80 cm. Dzięki temu nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Tarcza zegarka składa się z cienkich metalowych cyfr rzymskich, a tłem dla wskazówek jest ściana, na której wisi zegar. To unikalne rozwiązanie do mieszkań w stylu retro, które prezentuje się nadzwyczaj lekko.

Nieco bardziej subtelną wersją zegarów vintage są modele utrzymane w białym odcieniu oraz ozdobione motywem kwiatowym. Połączenie płyty MDF i metalu oraz pastelowych i delikatnych odcieni stworzy w każdym wnętrzu przytulny, oraz rodzinny nastrój. Zegar posiada białą szeroką ramkę oraz rzymskie cyfry o artystycznie załamanych łukach. To typowy przykład Vintage Shabby Chic – czyli stylu, który łączy w sobie retro z elementami nowoczesności.

Zegary ścienne, którym nadawany jest antyczny wygląd to propozycja dla każdego, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze stylem retro. Zegar taki posiada przetarcia, które są celowym zabiegiem oraz wąskie ramki z tworzywa sztucznego, które przypominają swoim wyglądem metal. To ekonomiczna propozycja, która pozwoli rozsmakować się w stylu Vintage.

Zegar retro to najlepszy wybór dla osób poszukujących nietuzinkowy rozwiązań oraz pragnących tchnąć w swoje wnętrze duszę. To także efektowny dodatek, który może być utrzymany w typowo oldschoolowym stylu lub być uzupełniony nutką nowoczesności.