Jak szybko i za niewielkie pieniądze zmienić pokój dziecka w pokój nastolatka, czyli krótki poradnik dla rodziców, których pociechy zaczęły dorastać…

Jak szybko i za niewielkie pieniądze zmienić pokój dziecka w pokój nastolatka, czyli krótki poradnik dla rodziców, których pociechy zaczęły dorastać…

28 czerwca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Dzieci są urocze, ale do czasu, aż z naszych milutkich i słodkich pociech zmieniają się w nastolatków – wtedy ich urok mija. Każdy rodzic mający w domu nastolatka wie, o czym mowa. Po czym poznać, że to już ten czas? Oczywiście po odzywkach, jeżeli na każde Wasze pytanie słyszycie odpowiedź: „no”, „tak se”, „nie wiem”. Swoją drogą wtedy też zaczyna się narzekanie na pokój, jego estetykę, ale musicie wiedzieć, że nastolatkowie bardzo szybko zmieniają zdanie, a więc najlepiej nie wydawać dużo. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam, jak szybko i za niewielkie pieniądze zmienić pokój dziecka w pokój nastolatka.

Dodatki mają znaczenie

Jak wiadomo i to nie od dziś, dzieci lubią dodatki czy inne elementy dekoracyjne. Z kolei z ich gustem w tym wieku bywa różnie, ale jak wiecie każdy wiek ma swoje prawa, a więc musicie zaakceptować, że na ścianach pięknie pomalowanych na biało pojawiają się rysunki, które mają podobno wyrazić siebie, ale i na to są sposoby. Ale o tym za chwilę. Na samym początku koniecznie zajrzyjcie do sklepu sklepzramami.pl, gdzie znajdziecie dekoracje, których potrzebujecie do pokoju nastolatka, ale lepiej pozwólcie mu wybrać. Na samym początku przydadzą się różne antyramy, do których mogą wkładać swoje prace, dzięki temu może nie będą wyżywać się na ścianach. Warto też zakupić ramki na zdjęcia, choć nie macie co liczyć, że Wasze zdjęcia się w nich znajdą. Jedyny członek rodziny, którego zdjęcie być może będzie wykorzystane to oczywiście piesek. Takie ramki można umieścić na ścianie, ale też na biurku czy na szafce nocnej. Swoją drogą można zakupić więcej sztuk i zrobić całą ścianę w zdjęciach, obrazkach czy też plakatach.

Czas na zmianę mebli

Bądźmy szczerzy, zakup nowych mebli to spory wydatek, tym bardziej, jeżeli kilka lat temu zainwestowaliście w drogi model (jeszcze wtedy dla uroczego dziecka). Zatem nie warto kupować nowego, bo przecież nastolatkowie i tak nie szanują swoich rzeczy, a swoją droga ich gust zmienia się jak w kalejdoskopie. A więc zdecydowanie lepiej zakupić modną okleinę i wspólnie okleić fronty. Można też wymieć uchwyty. Naszym zdaniem to najlepszy sposób, by nie wydać sporo, a trafić w gust młodego człowieka. Oczywiście motyw okleiny wybiera on.

Tablica suchościerna i dobra farba zmywalna

Dzieci, a zasadniczo już nastolatkowie wpadają na dziwne pomysły, które można też uznać za głupie. Pewnie to normalne, ale wiecie sami po sobie, jak bardzo jest to denerwujące, szczególnie, gdy z pięknie pomalowanej ściany urządzają sobie tablicę do rysowania. Dlatego też lepiej zainwestować w bardzo dużą tablicę suchościerną, gdzie będą mogli wyżywać się artystycznie. Z kolei ściany należy pomalować farbą zmywalną i to taką z najwyższej półki, tak na wszelki wypadek, gdyż tylko wtedy unikniecie stresu i kolejnego wydatku związanego z ponownym malowaniem.

Kieszonkowe na swoje wydatki

Czasami ( czyt. zawsze) do nastolatków trzeba mieć cierpliwość i to taką naprawdę dużą. Ale czasami warto też im trochę zaufać i dać pewne pole do popisu, choćby w wyborze dodatków do ich pokoju. Jeżeli wybierzecie sklep, który Wam poleciliśmy, to gwarantujemy, że każda ramka na zdjęcia będzie stylowa. A wracając do tematu, to warto zdecydować się na podarowanie im kieszonkowego na swoje wydatki do pokoju. Oczywiście kwota nie musi być bardzo wysoka, wystarczy 200 złotych, za które powinni kupić pościel oraz narzutę na łóżko. Dzięki temu wybiorą coś typowo spersonalizowanego, pod ich gust. Pamiętajcie tutaj, że nawet jeżeli dana pościel czy narzuta nie wpisuje się w Wasz gust to nie musi i tego nie powinniście mówić swoim dzieciom. Lepiej akceptować ich wybory, bo przecież to im ma się to podobać, a nie Wam. Zatem krytyka nie jest wskazana, a więc zabroniona całkowicie, choć rozumiemy, że może być to trudne bądź nawet bardzo trudne.

Zmiana aranżacji pokoju dziecka w pokój nastolatka nie musi sporo kosztować, wystarczy tylko, że skorzystacie z naszych rad. Jeżeli musicie kupić jeszcze nowe biurko, to lepiej wybrać model z ruchomym blatem, dzięki temu nastolatek może z niego korzystać przez kilka lat i dobierać wysokość blatu do swojej wygody. Z kolei jeżeli potrzebuje nowe miejsce do przechowywania książek czy notatek, to najlepiej wybrać kontenerki na kółkach.