Dodatkowy zamek do drzwi to dobry pomysł

Dodatkowy zamek do drzwi to dobry pomysł

6 października, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Czasem mamy możliwość usłyszeć od ludzi, że dokonali zakupu nowych drzwi bądź też wymienili wszystkie zamki na nowe. Ale czy takie zabiegi są w dzisiejszych czasach wystarczające? Można śmiało stwierdzić, że standardowe zamki spełniają minimalne wymagania ochronne. Jednak zawsze lepiej zamontować dodatkowe zamki, które pozwolą nam czuć się bezpieczniej.

W drzwiach standardowo znajdziemy zamek główny oraz miejsce na montaż zamka dodatkowego, bądź kupując drzwi mogą one już posiadać zamontowany przez producenta dodatkowy zamek. Dodatkowy zamek do drzwi jest zazwyczaj wpuszczany oraz otwierany za pomocą wkładki bębenkowej. Jednak w zależności od drzwi może być również inna opcja dodatkowej ochrony. A mianowicie chodzi tutaj o zamek nawierzchniowy. Więc jeżeli nasze drzwi posiadają miejsce na dodatkowy zamek wpuszczany możemy taki zamontować, jeżeli nie posiadają nic straconego, ponieważ na rynku znajdziemy zamki nawierzchniowe w podobnej cenie, które montowane są zawsze od strony wewnętrznej i spełniają swoją rolę równie dobrze. A gdyby tak całą sytuację odwrócić? Gdybyśmy zamontowali zamek elektroniczny, czyli najnowsze rozwiązanie techniczne, które ciągle zdobywa rzeszę nowych fanów. Taki zamek może działać na kod bądź kartę, jednak to nie znaczy, że w takim wypadku nie można zamontować dodatkowego zamka. Wręcz przeciwnie, tyle że jako dodatkowy zamek do drzwi posłuży nam zamek na klucz. Wszystko zależy na co się zdecydujemy, czy stawiamy na nowoczesne rozwiązania, które nie wymagają od nas noszenia przy sobie klucza, czy jednak nasz wybór padnie na zamki na klucz. Elektryczne zamki możemy już spotkać prawie w każdej firmie czy hotelu. Takie rozwiązania stają się powoli standardem, ponad to gwarantują nam znakomitą ochronę. A dodatkowy zamek może jedynie zwiększyć nasze bezpieczeństwo, które powinno być na pierwszym miejscu. Dlatego warto zainwestować w tak nie wielką rzecz a jednak tak potrzebną. Kiedy zauważymy problemy z zamkiem warto niezwłocznie go wymienić oraz przy okazji zamontować dodatkowy zamek zabezpieczający. Koszt całej operacji będzie stosunkowo niewielki, jednak będziemy mogli się czuć znacznie pewniej. Jeżeli chcemy mieć pewność, ze usługa jest dobrze wykonana, to warto pomyśleć o montażu nowego zamka wraz z https://www.abc-zabezpieczen.pl/

Ciekawostką jest, że takie elementy które w znaczy sposób chronią nasz dom są niewiarygodnie proste w montażu. Aby wymienić bądź zamontować nowy zamek wystarczy nam zaledwie jeden śrubokręt o odpowiedniej wielkości i linijka do odmierzenia wymiarów potrzebnych do zakupu nowego zamka.