Domki drewniane – jak urządzić ich wnętrze?

Domki drewniane – jak urządzić ich wnętrze?

25 marca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Domki drewniane to dla wielu osób prywatne miejsce relaksu, w którym można odprężyć się po ciężkim dniu lub tygodniu pracy. Aby spełniały one swoją funkcję, muszą być odpowiednio wykończone. Przeczytaj artykuł i urządź domek letniskowy swoich marzeń, w którym odpoczniesz o każdej porze dnia i roku.

Wymarzony domek drewniany – wnętrze jest ważne

Domki drewniane stają się coraz popularniejszą opcją w ogrodach, na działkach czy w innych atrakcyjnych miejscach jak np. góry. Służą one jako prywatne oazy, w których zrelaksujesz się o każdej porze. Zakup domków letniskowych wiążę się z pewnymi kosztami, przez co wiele osób próbuje zredukować wydatki na oszczędnościach związanych z wykończeniem konstrukcji. Pamiętaj jednak, że odpowiednia aranżacja wnętrza wpływa na ogólny komfort użytku oraz nadaje odpowiedni klimat w domku. Przyjemne dla oka wykończenie sprawi, że domek letniskowy stanie się ulubionym miejscem do spędzania wolnego czasu przez członków rodziny oraz Twoich bliskich.

Aranżacja wnętrza domku – przyozdobienie ścian

Domek drewniany sam w sobie charakteryzuje się już niepowtarzalnym klimatem – drewno nadaje uczucie subtelności, ciepła i naturalnego stylu, który zachwyca swoją prostotą i kolorystyką. Pomyśl jednak o odpowiedniej aranżacji ścian – jeżeli jesteś fanem malowania drewna, to zadbaj o odpowiednie kolory, które wkomponują się w otoczenie. Jeżeli jednak wolisz zostawić naturalny kolor, to zdecyduj się na popularne ozdoby takie jak np. obrazy. Ciekawym pomysłem są również obudowane ściany np. w marmur czy kamień, które podkreślą charakter wnętrza. Zależy Ci na naturalności pomieszczenia? Postaw na kwiaty – wiszące lub pnące się wzdłuż ściany.

Wyposażenie wnętrza

Nic tak nie zapełnia pustej przestrzeni, jak odpowiedni zestaw mebli oraz urządzeń domowego użytku. Jeżeli zamierzasz spędzać większość wolnego czasu w swoim domku drewnianym, zadbaj o odpowiednie wyposażenie, dzięki któremu będziesz mieć wszystko pod ręką. Meble ogrodowe są pozycją nie tylko na zewnątrz ogrodu czy działki – są one stylową i funkcjonalną ozdobą każdego pomieszczenia w domku. Stoliki, fotele czy szafy to pozycja obowiązkowa, dzięki której urządzisz drugi domek. Dzięki meblom w spokoju przyrządzisz sobie posiłek, zjesz obiad czy odprężysz się na wygodnej kanapie i utniesz sobie drzemkę po ciężkim dniu. Coraz więcej osób stawia również w domkach letniskowych sprzęty AGD takie jak, np. mikrofalówka, czajnik czy kuchenka – pamiętaj jednak o uprzednim przygotowaniu gniazdek z prądem lub przedłużacza z domu.

Aranżacja domku letniskowego – pomyśl o dodatkach

Zadbałeś o wyposażenie? Pamiętaj również, że nic nie poprawia komfortu użytku oraz nie wpływa na wprowadzenie odpowiedniego nastroju, jak stylowe dodatki. Chcąc odpocząć na fotelu czy wygodnie rozciągnąć się na kanapie, nie możesz pominąć miękkich i delikatnych poduszek czy kocyków, dzięki którym odpoczynek stanie się jeszcze lepszy. Kolorowe dodatki ożywią pomieszczenie, nadadzą mu stylu oraz zapewnią wysoki komfort nawet przy wielogodzinnym odpoczynku w czasie leżenia czy siedzenia.

Aranżacja domku drewnianego – zadbaj o oświetlenie

Domki drewniane letniskowe same w sobie są klimatyczne oraz z reguły dobrze naświetlone. Stawiane są one najczęściej w miejscach, do których wpada dużo promieni słonecznych. Bywa jednak, że zbyt dużo słońca przeszkadza w odpoczynku – dlatego warto postawić na stylowe zasłony lub żaluzje, dzięki którym z łatwością dostosujesz poziom oświetlenia do własnych potrzeb. Jeżeli planujesz wieczorne spotkania z rodziną czy przyjaciółmi i urządzenie grilla, zadbaj o światło z lampek – popularnym wyborem jest oświetlenie ogrodowe LED lub tradycyjne lampy, które umieścisz w dowolnym miejscu – na ścianie, ganku domku czy na suficie.