Drabiny do domu, magazynu, ogrodu – jak wybrać odpowiednią?

Drabiny do domu, magazynu, ogrodu – jak wybrać odpowiednią?

19 lutego, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Wybór odpowiedniej drabiny jest bardzo ważny i zazwyczaj kierujemy się tym, do czego będzie ona wykorzystywana. Jedni potrzebują podstawowej przystawnej wersji, pomocnej przy wielu pracach remontowych w domu czy ogrodzie, z kolei inni szukają takiej, która będzie miała specjalne zastosowanie, np. w magazynie czy przy pracach budowlanych.

Rodzaje drabin  

Na rynku znajdziemy wiele drabin, które mogą mieć różne zastosowania. Wśród nich możemy wyróżnić mnogość modeli – od małych, dwustopniowych podestów po wielofunkcyjne, a nawet takie, które przypominają rusztowanie. Ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, znajdziemy drewniane, aluminiowe, stalowe, z włókna szklanego oraz PCV. W zależności od tego, do czego drabina jest nam potrzebna, powinniśmy wybrać taką, która doskonale spełni swoje zadanie, a przy okazji nie sprawi nam problemów związanych z jej przechowywaniem. Szeroki wachlarz modeli oferowanych przez drabiny krause pozwala na dopasowanie ich do niemal wszystkich prac na wysokości.

W domu, czy również w ogrodzie?

Do lekkich prac w domu i ogrodzie wystarczy nam lekka drabina aluminiowa o niedużej wysokości. Jeśli będzie rozkładana, pomoże nam bez problemu utrzymać stabilność i wygodnie pomalować ścianę czy przyciąć gałęzie w ogrodzie – do tego przyda się drabina przegubowa, która posiada wygodny pomost roboczy. Warto pomyśleć o specjalnych szpicach, które zwiększą stabilność na trawiastym podłożu – mocuje się je do podłużnic, a jeśli teren wokół domu ma wiele nierówności, zaopatrzmy się w specjalne przedłużenie z regulacją wysokości lub poziomu.

Magazyn – drabina czy podest?

W dobrze wyposażonym magazynie nie może zabraknąć funkcjonalnego sprzętu, który pomoże wykonywać prace i będzie bezpieczny. Decydując się na konkretny model drabiny, musimy wziąć pod uwagę powierzchnię i wysokość magazynu. Gdy jest on mały i posiada  wąskie alejki, nie zawsze będziemy mogli rozłożyć w nim podest, jednak gdy przestrzeń jest większa, model bez kółek może okazać się prawdziwym utrapieniem. Pamiętajmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo osoby korzystającej z drabiny. Powinniśmy zwrócić uwagę na ryflowaną powierzchnię stopni lub nakładki antypoślizgowe, które uchronią przed upadkiem.

Wybieranie drabiny nie należy do łatwych zadań, dlatego zwracajmy szczególną uwagę na to, by wybrać taki model, który sprawdzi się w naszym domu, ogrodzie czy magazynie, nie zajmie zbyt wiele miejsca i będzie bezpieczny.