Drzwi wewnętrzne drewniane – dlaczego warto je wybrać i do jakiej aranżacji pasują?

Drzwi wewnętrzne drewniane – dlaczego warto je wybrać i do jakiej aranżacji pasują?

29 maja, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Gdy myślimy o wystroju wnętrza, to w pierwszej kolejności ustalamy kolor ścian, wybieramy meble, zastanawiamy się nad podłogą – czy lepsze będą płytki, czy może jednak parkiet…? Nie powinniśmy również zapominać o drzwiach wewnętrznych, które dopełniają aranżacji wnętrza domu. Czy drzwi drewniane są uniwersalne? Z jakiego drewna się je robi, w jakich kolorach są dostępne? Na te i inne pytania udzielamy odpowiedzi w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury już teraz!

Drewniane drzwi wewnętrzne – wybór uniwersalny?

Drewniane drzwi wewnętrzne to wybór pewny i solidny, który pasuje niemal do każdego wnętrza. Możemy się na nie zdecydować, gdy nasz dom lub mieszkanie są utrzymane zarówno w stylu klasycznym i skandynawskim, a także wtedy, gdy mamy na uwadze kwestie ekologiczne. Klasyczne drzwi wewnętrzne drewniane sprawdzą się zarówno w salonie, kuchni, łazience i sypialni – o ile będą tylko pasować do reszty wyposażenia mieszkania. Z kolei drzwi wewnętrzne drewniane białe polecamy wszystkim, którzy wybrali styl skandynawski, jako motyw przewodni aranżacji wnętrza.

Drewniane drzwi wewnętrzne – rodzaje

Drewniane drzwi wewnętrzne mogą różnić się między sobą kształtem, rozmiarem (najpopularniejsze są te od 60 do 90 centymetrów), a także wyglądem. Możemy wybierać między modelami przeszklonymi i całkowicie zabudowanymi – pierwsze wpuszczą do pomieszczenia więcej światła, drugie zapewnią nam więcej prywatności. Drzwi wewnętrzne drewniane sosnowe mogą być jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe – warto tu też zaznaczyć, że nigdzie nie jest powiedziane, że każde ze skrzydeł musi być w tym samym rozmiarze, co pozwala na większą elastyczność przy dobieraniu odpowiedniego modelu nawet w przypadku ciasnych pomieszczeń. Skrzydła drzwiowe montowane są na ościeżnicy, ale te dwa elementy sprzedaje się osobno – pamiętajmy o tym, wybierając się na zakupy do marketu budowlanego lub sklepu meblarskiego.

Drzwi wewnętrzne z drewna – jak się je wykańcza?

Jest wiele sposobów na wykończenie drzwi wewnętrznych drewnianych – większość z nich ma na celu przedłużenie okresu ich użyteczności, a także nadania im charakteru. Drzwi malowane i lakierowane są gładkie, folia PCV imituje kolor i fakturę drewna, laminaty najlepiej znoszą uszkodzenia mechaniczne, a drzwi fornirowane – pokryte cienką warstwą drewna, zachowującą naturalny kolor i usłojenie, uważa się za najbardziej eleganckie. Z pewnością uda Ci się wybrać najbardziej odpowiednie drewniane drzwi wewnętrzne do swojego mieszkania stawiając na któryś z powyżej zaprezentowanych modeli!