Firany gotowe czy na wymiar – co warto kupić?

Firany gotowe czy na wymiar – co warto kupić?

20 stycznia, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Odpowiednia aranżacja wnętrz powinna wziąć również pod uwagę wpływ światła na wystój. Dlatego też wybierając rolety, firanki czy zasłony, warto skupić się na idealnym dopasowaniu do pomieszczenia. Firany na wymiar to wyjście naprzeciw klientom, które proponują najnowsze salony aranżacji wnętrz. Dzięki temu domownicy mają możliwość ich swobodnego doboru, biorąc pod uwagę doskonałe dopasowanie do przestrzeni, w której miałyby się znaleźć. Podpowiadamy, jakie rozwiązanie wybrać – firany gotowe czy na wymiar.

Firany na wymiar wracają do łask

Szycie firan na nowo wraca do trendów aranżacji wnętrz. Obecny zwrot ku slow desing sprawia, że wiele osób decyduje się na tego typu rozwiązania. Pozwalają nie tylko na idealne dopasowanie do wnętrza, ale również tworzą produkt, który jest unikatowy na rynku. Trend ma wiele wspólnego czy to z przemyśleniem i zastanowieniem się, co pasuje do siebie, a co nie, czy to z samą jego esencją, czyli podkreśleniem swojego indywidualizmu. Urządzając mieszkanie w takim stylu, zwracamy uwagę na każdy szczegół i dopasowanie, dlatego firany na wymiar będą doskonałym dodatkiem pod tym względem.

Czy warto kupić gotowe firany?

Na rynku nie licząc firan na wymiar, możemy dostać również gotowe rozwiązania, które dobieramy pod względem dopasowania i stylu, w jakim aranżowane jest pomieszczenie. Gotowa aranżacja okienna jest też z reguły tańszą alternatywą dla zasłon i firan szytych na wymiar, ponieważ te ostatnie wymagają specjalistycznego kunsztu krawcowej dzięki, któremu każda zasłona, a nawet roleta wykonana jest z niezwykłą starannością. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że kupując gotowe firany musimy zaakceptować podane wykończenie. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na określony styl, propozycja tego typu może się wydać bardziej korzystna. Jednak jeśli stawiamy na konkretne wykończenie, z pewnością lepszym wyjściem będzie zdecydowanie się na firany na wymiar.

Idealne dopasowanie i wysoka jakość materiału

Zastosowanie firan na wymiar daje nie tylko możliwość dopasowania pod względem wymiarów, ale również zwraca uwagę na dobranie ze względu na określony gust. Styl mieszkania powinien odpowiadać naszym preferencjom. W końcu spędzamy w nim większość swojego czasu. Dodatkowo jest to nasze miejsce, w którym chcemy się czuć dobrze. Firany na wymiar pozwalają również na dobranie odpowiedniej tkaniny. Dzięki temu mamy możliwość wyboru materiału dobrej jakości, który nie tylko będzie się lepiej prezentował, ale również będzie cechował się lepszą wytrzymałością.