Fotel bujany – czy warto?

Fotel bujany – czy warto?

17 grudnia, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Historia kołem się toczy i dotyczy to również trendów. Fotele bujane od kilku już lat wracają do łask w nowych i odważnych odsłonach. Sklepy oferują szeroki wybór, jednak idzie on w parze z nie najniższą ceną. Dlatego decyzja o kupnie mebla może nie być prosta. Oto kilka rzeczy, które mogą pomóc w podjęciu decyzji!

Jakość

Fotele bujane z drewna, z metalowymi płozami czy wiklinowe, to meble, które są bardzo solidne i wytrzymałe. I z reguły, z wysoką ceną, idzie w parze niezawodność. Wykonane z włókna szklanego, stali nierdzewnej czy naturalnego drewna, stanowić będą ozdobę salonu na długie lata.

Aranżacja

Nie ulega wątpliwościom, to jeden z najczęstszych faktorów, który bierzemy pod uwagę, przy kupnie mebli. Także fotele bujane nie stanowią tu wyjątku. Producenci prześcigają się w tworzeniu ciekawych i nietypowych projektów (które nie zawsze przekładają się na wygodę i komfort). Bez problemu jednak znajdziemy taki mebel, który wpasuje się idealnie do naszej przestrzeni.

Źródło: Pixabay

Fotele bujane bardzo dobrze komponują się w pokojach w stylu rustykalnym, vintage czy boho. Unowocześnione, będą komplementować przestrzenie minimalistyczne, w stylu klasycznym czy nowoczesnym. Dostępne w wielości kolorów, wykończeń i kształtów, zadowolą każdego kreatora domowych salonów.

Znajdziemy też sporo ciekawych propozycji na taras. Najczęściej wykonane z technorattanu czy wikliny, pięknie będą komponować się w towarzystwie zieleni i pozwolą na spędzanie długich, romantycznych wieczorów z lampką wina.

Źródło: Multiglob, Fotel bujany z podnóżkiem Oscar

Funkcjonalność

Choć to nie zawsze oczywiste, fotele bujane mogą też być bardzo funkcjonalne. Przekonać się o tym mogą młodzi rodzice, którzy bardzo cenią sobie możliwość usypiania malucha na rękach, bujając się delikatnie. Z badań wynika, że przynosi to duże benefity dla dziecka, u którego lepiej kształtuje się błędnik. Ma to też wpływ na szybszy rozwój malucha, który prędzej próbuje raczkować i chodzić. Dodatkowo, działa to bardzo uspokajająco, przypomina ruchy płodowe i pozwala szybko wyciszyć się dziecku.

O zaletach tego rozwiązania dla samych rodziców nie trzeba mówić zbyt wiele. W trakcie, gdy dziecko zasypia, rodzic również wypoczywa, a ma to dobry wpływ na samopoczucie i stopień zmęczenia, co z małym dzieckiem na rękach jest bardzo pożądane.

Fotel bujany będzie również idealnym miejscem relaksu dla pozostałych członków rodziny, od najmłodszych po najstarszych. Nadaje się on świetnie na wieczór z książką czy krótką drzemkę po obiedzie.

Źródło: Pixabay

Fotel bujany to wspaniała atrakcja, stanowi coś, co przykuwa wzrok i wypełnia przestrzeń. Ma ten unikatowy czar, jest połączeniem funkcjonalności z uczuciem nostalgii. Potrafi być też wyrazem dobrego smaku, designerskim dziełem sztuki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by i twój salon zyskał nowy, wspaniały mebel. Przekonasz się, że było warto!