Fototapeta 3D jako element aranżacji salonu

Fototapeta 3D jako element aranżacji salonu

8 maja, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Jest w domu jedno wyjątkowe miejsce, które stanowi jego prawdziwe serce i wizytówkę. Salon. To tu spędzamy większość czasu, odpoczywając po ciężkim dniu w pracy czy szkole. Wspólnie z innymi domownikami oglądamy telewizję, gramy, bawimy się i rozmawiamy.

Do salonu zaprasza się również gości, zatem jego aranżacja musi nie tylko odzwierciedlać gusta mieszkańców, ale i zachwycać designem. Jak połączyć te dwie funkcje? Z pomocą przychodzą nam nowoczesne fototapety 3D.

Natura w centrum miasta

Wchodzimy do mieszkania po długim, stresującym dniu, siadamy na kanapie…. i przenosimy się na łąkę pełną kwiatów, leśną polanę otoczoną szpalerem drzew czy wprost na piaszczystą plażę rozpościerającą się wzdłuż lazurowego oceanu. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak, z fototapetami 3D możemy w prosty sposób zmienić zwykły salon w portal do innego świata. Wystarczy, że umieścimy na jednej ze ścian trójwymiarowy motyw, a za każdym razem będziemy się czuć jak na dawno minionych wakacjach. Takie naturalistyczne tapety 3D, w połączeniu z odpowiednią dobraną kolorystycznie farbą, tworzą ponadto ciekawe złudzenie optyczne, powiększając przestrzeń i dając wrażenie głębi.

Architektoniczne motywy

Zabytkowa, włoska uliczka we wnętrzu salonu? Kolacja pod wieżą Eiffla? Kanapa stojąca pod starym mostem o zmurszałych przęsłach? Widok na panoramę Nowego Jorku każdego dnia? Nie ma problemu, fototapeta 3D może być wykonana w dowolnym wzorze – wystarczy, że znajdziemy pracownię, która stworzy dla nas konkretny projekt. Urbanistyczne motywy doskonale sprawdzają się przede wszystkim w aranżacjach nowoczesnych i industrialnych. Gwarantujemy, że odpowiednio przemyślana koncepcja da niezwykle realistyczne rezultaty.

Fototapety 3D i iluzje optyczne

W małych pomieszczeniach warto nieco poeksperymentować z perspektywą. Linearne kompozycje uciekające w głąb ściany dają wrażenie nieskończoności wnętrza i “wciągają” wzrok. Takim sposobem magicznie powiększymy przestrzeń. Doskonale nadadzą się do tego zadania fototapety 3D z widokiem mostu, torów kolejowych czy abstrakcyjne wzory geometryczne. Istnieją również unikalne kolekcje, które igrają z naszym wzrokiem w inny sposób. Dzięki specjalnie zaprojektowanym kompozycjom możemy sprawić, że w salonie pojawi się kominek (oczywiście nie uda się w nim rozpalić), ceglane ściany (które jednak po dokładniejszym zbadaniu nie będą miały typowej dla takich konstrukcji faktury) czy unoszące się w przestrzeni figury geometryczne.

Retro vs futuryzm

Dla miłośników minionych wieków powstały specjalne kolekcje, które doskonale dopasowują się do wnętrz w stylu vintage. Pastelowe kolory, czarno-białe grafiki, “wypłowiałe pod wpływem czasu” wzory, dające wrażenie głębi ujęcia ze starych fotografii – dzięki takim produktom bez problemu stworzymy idealne aranżacje wpisujące się w klimat retro. Z kolei fani futuryzmu docenią szeroki wybór fototapet 3D z motywami rodem z filmów science fiction. Apokaliptyczne plenery, miasta przyszłości czy kosmiczne pejzaże są teraz na wyciągnięcie ręki.

Unikatowe fototapety 3D

Nawet w najlepszej z pracowni może nie udać się znaleźć idealnego produktu. Co zrobić w takiej sytuacji? Wystarczy zamówić grafikę z wymyślonym przez siebie wzorem! Specjaliści nadrukują nasz indywidualny projekt na odpowiedni podkład – do wyboru są zazwyczaj materiału lateksowe i winylowe, które cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne – i przekażą nam gotowy produkt. Obecne technologie sprawiają, że uzyskujemy nieskończone możliwości aranżacyjne. Jeśli zatem zależy nam zatem na niepowtarzalnym wzorze podkreślającym wyjątkowość wnętrza, postawmy na fototapety 3D na zamówienie.