Fototapeta 3D jako element aranżacji salonu

Jest w domu jedno wyjątkowe miejsce, które stanowi jego prawdziwe serce i wizytówkę. Salon. To tu spędzamy większość czasu, odpoczywając po ciężkim dniu w pracy czy szkole. Wspólnie z innymi domownikami oglądamy telewizję, gramy, bawimy się i rozmawiamy.

Do salonu zaprasza się również gości, zatem jego aranżacja musi nie tylko odzwierciedlać gusta mieszkańców, ale i zachwycać designem. Jak połączyć te dwie funkcje? Z pomocą przychodzą nam nowoczesne fototapety 3D.

Natura w centrum miasta

Wchodzimy do mieszkania po długim, stresującym dniu, siadamy na kanapie…. i przenosimy się na łąkę pełną kwiatów, leśną polanę otoczoną szpalerem drzew czy wprost na piaszczystą plażę rozpościerającą się wzdłuż lazurowego oceanu. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak, z fototapetami 3D możemy w prosty sposób zmienić zwykły salon w portal do innego świata. Wystarczy, że umieścimy na jednej ze ścian trójwymiarowy motyw, a za każdym razem będziemy się czuć jak na dawno minionych wakacjach. Takie naturalistyczne tapety 3D, w połączeniu z odpowiednią dobraną kolorystycznie farbą, tworzą ponadto ciekawe złudzenie optyczne, powiększając przestrzeń i dając wrażenie głębi.

Architektoniczne motywy

Zabytkowa, włoska uliczka we wnętrzu salonu? Kolacja pod wieżą Eiffla? Kanapa stojąca pod starym mostem o zmurszałych przęsłach? Widok na panoramę Nowego Jorku każdego dnia? Nie ma problemu, fototapeta 3D może być wykonana w dowolnym wzorze – wystarczy, że znajdziemy pracownię, która stworzy dla nas konkretny projekt. Urbanistyczne motywy doskonale sprawdzają się przede wszystkim w aranżacjach nowoczesnych i industrialnych. Gwarantujemy, że odpowiednio przemyślana koncepcja da niezwykle realistyczne rezultaty.

Fototapety 3D i iluzje optyczne

W małych pomieszczeniach warto nieco poeksperymentować z perspektywą. Linearne kompozycje uciekające w głąb ściany dają wrażenie nieskończoności wnętrza i “wciągają” wzrok. Takim sposobem magicznie powiększymy przestrzeń. Doskonale nadadzą się do tego zadania fototapety 3D z widokiem mostu, torów kolejowych czy abstrakcyjne wzory geometryczne. Istnieją również unikalne kolekcje, które igrają z naszym wzrokiem w inny sposób. Dzięki specjalnie zaprojektowanym kompozycjom możemy sprawić, że w salonie pojawi się kominek (oczywiście nie uda się w nim rozpalić), ceglane ściany (które jednak po dokładniejszym zbadaniu nie będą miały typowej dla takich konstrukcji faktury) czy unoszące się w przestrzeni figury geometryczne.

Retro vs futuryzm

Dla miłośników minionych wieków powstały specjalne kolekcje, które doskonale dopasowują się do wnętrz w stylu vintage. Pastelowe kolory, czarno-białe grafiki, “wypłowiałe pod wpływem czasu” wzory, dające wrażenie głębi ujęcia ze starych fotografii – dzięki takim produktom bez problemu stworzymy idealne aranżacje wpisujące się w klimat retro. Z kolei fani futuryzmu docenią szeroki wybór fototapet 3D z motywami rodem z filmów science fiction. Apokaliptyczne plenery, miasta przyszłości czy kosmiczne pejzaże są teraz na wyciągnięcie ręki.

Unikatowe fototapety 3D

Nawet w najlepszej z pracowni może nie udać się znaleźć idealnego produktu. Co zrobić w takiej sytuacji? Wystarczy zamówić grafikę z wymyślonym przez siebie wzorem! Specjaliści nadrukują nasz indywidualny projekt na odpowiedni podkład – do wyboru są zazwyczaj materiału lateksowe i winylowe, które cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne – i przekażą nam gotowy produkt. Obecne technologie sprawiają, że uzyskujemy nieskończone możliwości aranżacyjne. Jeśli zatem zależy nam zatem na niepowtarzalnym wzorze podkreślającym wyjątkowość wnętrza, postawmy na fototapety 3D na zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *