Fotowoltaika – przyszłość energetyczna świata

Fotowoltaika – przyszłość energetyczna świata

25 maja, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Fotowoltaika to jedno z najczęściej stosowanych źródel energii odnawialnej. Instalacja fotowoltaiczna to nic innego jak panele fotowoltaiczne, które są połączone ze sobą za pomocą specjalnego inwertera, którego zadaniem jest przekształcenie energii słonecznej wyłapanej przez panele w energię elektryczną, która wykorzystywana jest przez wszystkie nasze urządzenia.

Czemu akurat instalacje fotowoltaiczne zyskały na popularności?

Przede wszystkim dlatego, że słońce jest wszędzie. W jednych miejsach tego słońca będzie mniej, w innych zdecydowanie więcej, ale zawsze ono świeci. Energia wiatrowa przyjęła się tylko tam gdzie jest na tyle wietrznych dni, które pozwalają na efektywną produkcje prądu elektrycznego. W Polsce takich miejsc jest nie tak dużo – głównie nad morzem, dlatego w krajobrazie polskim przeważają głównie instalacje fotowoltaiczne.

Szerokie zastosowanie

Fotowoltaika cechuje się dosyć szerokim zastosowaniem. Moduły fotowoltaiczne mogą być zamontowane zarówno w domku jednorodzinnym, w zakładzie produkcyjnym czy na wiecie parkingowej dla samochodów. Brak dachu również nie jest przeszkodą, instalacje fotowoltaiczne powstają również na gruncie czy nawet na wodzie. Oczywiście w przypadku tego ostatniego związane jest to z dużo wyższym niż normalnie nakładzie finansowym ale jest to możliwe.

Ekologiczne rozwiazanie

Instalacje PV są przyjazne dla środowiska. Ich montaz nie wpływa i nie zakłóca środowiska naturalnego najbliższego otoczenia, a w czasie ich działania nie emeitowane są żadne szkodliwe dla środowiska naturalnego substancje, dzięki czemu przyczyniamy się do zmniejszenia negatywnych efektów glonalnego ocieplenia.

Instalacja fotowoltaiczna cena

Instalacje fotowoltaiczne są dosyć drogę. Nie ma co ukrywać tego faktu. Należy jednak podkreślić, iż istnieje szereg dofinansowań, dzięki którym znacznie obniżymy koszt związany z uruchomieniem tej inwestycji. Są to różne programy operacyjnego oraz niskoprocentowe pożyczki, dzięki czemu już po kilku latach możemy cieszyć się darmowym prądem prosto ze słońca. Dodatkowo nadwyżki prądu można odsprzedać do zakładu energetycznego i odebrać go zimą, gdy nasza instalacja nie zdąży wyprodukować odpowiedniej ilości prądu. Dodatkowo instalacja fotowoltaiczna to inwestycja o długiej żywotności, cechująca się bezobsługowym i bezawaryjnym działaniem.

Jeżeli nie wiesz w jaki sposób zamontować panele, najlepiej zwrócić się do firmy, tym się zajmującej. Jest wielkie takich firm, które zajmują się kompleksowym doradztwem, montażem i obsługą gwarancyjną instalacji fotowoltaicznych. Opinie o takiej firmie najlepiej sprawdzić w internecie – wówczas mamy gwaranację solidności profesjonalnego podejścia do klienta. Przykładem takiej firmy, jest firma Solarx, która cieszy się wysoką renaomą wśród mieszkańców województwa świetokrzyskiego, którzy zamontowali sobie fotowoltaikę.