Gdzie szukać najlepszych kredytów hipotecznych?

Gdzie szukać najlepszych kredytów hipotecznych?

5 maja, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Kredyt hipoteczny to rozwiązanie dla wielu osób, które pragną mieć własne mieszkanie. Jak znaleźć kredyt na miarę potrzeb?

Kredyt hipoteczny jest udzielany na określony cel i tym samym skierowany do osób, które są zainteresowane konkretnym zobowiązaniem finansowym, w tym najczęściej częściową spłatą nieruchomości. W takiej sytuacji ta nieruchomość staje się zabezpieczeniem spłaty kredytu.

W 2019 roku wzrosło zainteresowanie zakupem nieruchomości na kredyt, a instytucje, które oferowały kredyty hipoteczne, zarejestrowały rekordową sprzedaż tego produktu, co było także związane z podwyżką cen mieszkań.

Dla kogo kredyt hipoteczny? 

W przeciwieństwie do innych kredytów, by starać się o kredyt hipoteczny konieczne jest posiadanie wkładu własnego, który aktualnie stanowi 20% wartości kupowanej nieruchomości.

W wielu przypadkach jednak banki oferują kredyty hipoteczne wraz z tzw. ubezpieczeniem wkładu własnego. Przy takim rozwiązaniu kredytobiorca może wnioskować o zadłużenie, które stanowi nawet 90% hipoteki. Takie rozwiązanie nie jest pozbawione wad, bo wiąże się on z dodatkowymi kosztami. Nie da się jednak ukryć, że umożliwia także szybsze kupno domu bądź mieszkania, dla tych, którzy nie chcą już czekać, aż uda im się zebrać 20% wkładu własnego. 

Kredyty hipoteczne służą do kredytowania kupna działki budowlanej, domu, mieszkania z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, domu z rynku pierwotnego, i wtórnego oraz lokalu użytkowego. 

Cena kredytu hipotecznego 

Cena kredytu hipotecznego uzależniona jest od stopy procentowej Narodowego Banku Polskiego, czyli WIBOR. Warto mieć na uwadze, że WIBOR aktualizowane jest co 3 miesiące, a to oznacza, że oprocentowanie kredytu może zmienić się nawet kilka razy w ciągu roku. 

Do innych kosztów kredytu hipotecznego należy zaliczyć marżę pobieraną przez bank, która jest uzależniona od tego, jaki był wkład własny, rodzaj nieruchomości, czy źródła przychodów kredytobiorcy. 

Oferta kredytów hipotecznych 

Decydując się na kredyt hipoteczny, warto skorzystać ze specjalnych rankingów kredytów. To naprawdę ułatwi ostateczną decyzję!

Dzięki rankingowi kredytów hipotecznych można łatwo porównać najważniejsze informacje przed podpisaniem umowy z konkretnym bankiem. Na początku dobrze jest ustalić, jaka kwota kredytu hipotecznego Cię interesuje oraz ile lat chcesz ją spłacać. Pamiętaj, by założyć kwotę realną do spłaty, zamiast tej bardzo optymistycznej wersji. To sprawi, że od razu będziesz porównywać dostępne oferty na konkretnych przykładach.

Po zaznaczeniu interesujących danych w rankingu na górze wyświetli się najkorzystniejsza oferta, a im niżej, tym będą pojawiały się te, które mają większe koszty. Na tym nie warto jednak poprzestawać! Ranking kredytów hipotecznych znajdziesz na stronie: https://domfinansowy.pl/

 
Analizując ranking kredytów hipotecznych, weź pod uwagę: marżę kredytu hipotecznego, opłatę przygotowawczą, ubezpieczenie hipoteki, czy tzw. usługi corss sell, czyli dodatkowe usługi, z których musi skorzystać kredytobiorca, by uzyskać zgodę kredytową. 

Tym samym przy wybieraniu odpowiedniego kredytu warto podliczyć sobie te koszty i zdecydować się na taki, który gwarantuje ratę możliwą do spłaty.

Zdecydowanie opłaca się poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego. To decyzja na wiele lat, której nie podejmuje się bez analizy wszystkich dostępnych możliwości.