Nowoczesne lampy loftowe

Nowoczesne lampy loftowe

5 maja, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Styl loftowy lub inaczej zwany industrialnym, mimo że pochodzi z lat 50 z USA, a do nas dotarł dopiero w latach 90-tych, obecne przeżywa swoją złotą erę w Polsce. Urządzanie wnętrz w tym duchu jest niezwykle modne i nie ogranicza się już jedynie do dużych, fabrycznych przestrzeni. Równie interesująco styl ten wykorzystywany jest w małych mieszkaniach.

Z tego też względu popularne stały się wszelkiego rodzaju dodatki aranżacyjne odzwierciedlające taką stylistykę. Przeniesione zostają wybrane, charakterystyczne elementy z fabryki do mieszkania. Podobna estetyka funkcjonuje w stylu nowoczesnym. Obydwa powyższe nurty urządzania wnętrz wyróżniają się prostotą i minimalizmem.  Wnętrza w duchu industrialnym i nowoczesnym charakteryzują się przestronnością, surowością form i  kolorów. Dominujące kolory to czerń, biel szarości i metaliczne odcienie.  

Oświetlenie do wnętrz nowoczesnych i industrialnych

Jak zatem wygląda oświetlenie pasujące do wnętrz nowoczesnych? Głównym źródłem sztucznego światła są lampy loftowe wiszące i żyrandole. Najważniejszymi materiałami, z których są zrobione, to stal, szkło i kamień. W kolorystyce oświetlenia industrialnego przeważają ciemne i metaliczne barwy, takie jak czerń, srebro, miedź. Bardzo popularny jest również kolor biały, jednak najlepiej, jak występuje w postarzanej bądź tzw. przybrudzonej formie. Kinkiety w stylu industrialnym mają bardzo prostą, surową konstrukcję. 

Aranżacje loft charakteryzują się przestronnością pomieszczenia. Oświetlenie ma za zadanie nie przytłoczyć pomieszczenia, dlatego ma bardzo proste formy. Nowoczesny lub industrialny salon najlepiej, aby był opatrzony różnego rodzaju oświetleniem. Warto zamontować zarówno lampy sufitowe, jak i punktowo rozjaśnić resztę pomieszczenia kinkietami lub stojącymi modelami. 

Do przestronnego salonu warto wybrać masywne lampy stalowe lub aluminiowe. Są to zazwyczaj wiszące klosze przypominające produkty pochodzące z fabryki. 

Nowoczesne lampy szklane

Bardzo oryginalnym rozwiązaniem do nowoczesnych wnętrz, jest oświetlenie szklane. Częstym połączeniem jest również wykorzystywanie jednocześnie metalu i szkła. Wtedy szklany klosz jest głównym elementem dekoracyjnym, natomiast bazę tworzy metalowa podstawa. Szkło w lampach nowoczesnych zwykle jest bezbarwne, szare lub ciemnobrązowe. Ciekawą propozycją jest szkło posrebrzane lub zadymione, wyglądające jak postarzane.

Klosze ze stalowej kraty lub drutów

Bardzo popularną formą są klosze ze stalowej kraty. Najczęściej występują w ciemnych kolorach i przybierają bardzo oryginalne formy. Lżejszą wersją są druciane modele w interesujących kształtach. Warto do tego typu lampy wybrać odpowiednią żarówkę, która również jest elementem ozdobnym przedmiotu.

Lampy stołowe i podłogowe w stylu loft

Bardzo atrakcyjna jest także oferta lamp stołowych i podłogowych w stylu loft. Wykonane zazwyczaj z metalu lub miedzi, bardzo minimalistyczne modele ozdobione prostymi kloszami, doskonale będą wyglądały w nowoczesnych pomieszczeniach.  Perfekcyjnie oświetlą trudno dostępne miejsca. Interesujące i modne są minimalistyczne wersje oświetlenia, składające się jedynie z długiego  ozdobnego sznura lub kabla i żarówki dekoracyjnej. Zobacz również inne pomysły na stronie Elampki.pl.