Grubość ocieplenia budynku a rachunki za ogrzewanie – 4 najważniejsze porady

Grubość ocieplenia budynku a rachunki za ogrzewanie – 4 najważniejsze porady

23 kwietnia, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Grubość ocieplenia budynku a rachunki za ogrzewanie – 4 najważniejsze porady

 

Budowa domu wiążę się z niejednym wyzwaniem i dylematem do rozwiązania. Wiele osób przekonało się o tym, mierząc się z pytaniem o grubość ocieplenia. Tematu na pewno nie można bagatelizować, jeśli nie chce się oddawać ciepła podczas zimowych wieczorów czy też przyjmować go zbyt wiele w letnie, upalne dni… Jaki wpływ na opłaty grzewcze będzie miało zaoszczędzenie kilku centymetrów styropianu? Jak wyglądają obecne trendy? Nie czekaj i dowiedz się wszystkiego już teraz!

 

  1. Co daje izolacja budynku?
  2. Czy warto docieplać?
  3. Skuteczność materiałów.
  4. Najlepszy wybór.

 

Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwowaliśmy szybkie zmiany trendów, jeśli chodzi o grubość ocieplenia. Najpopularniejszym wyborem była warstwa licząca od 8 do 10 centymetrów, co jednak dzisiaj wygląda już zupełnie inaczej. Stale rosnące opłaty związane z ogrzewaniem, ale również ekologiczne zamiłowania coraz większej ilości ludzi, sprawiają, że grubość ta ulega powiększeniu. Tak więc warstwa 15 cm ocieplenia, do niedawna wybierana przez nielicznych, nie jest już żadną rewelacją!

 

Co daje izolacja budynku?

 

Dobra izolacja termiczna ścian zewnętrznych znacznie wpływa na zachowanie ciepła wewnątrz, na czym powinno nam zależeć w największym stopniu. Docenimy to, widząc rachunki za ogrzewanie, które będą o wiele niższe, niż w przypadku oszczędniejszej inwestycji w ocieplenie.

 

Czy warto docieplać?

 

Chcąc zyskać większą szczelność naszego budynku, można rozważyć również docieplenie w późniejszym nawet czasie. Jak zostało wspomniane, zatrzymanie ciepła odgrywa niebagatelną rolę w okresie zimowym. Dlatego też ocieplenie ścian zewnętrznych zawsze będzie dobrym pomysłem.

 

Skuteczność materiałów

 

W największej mierze to od wybranego materiału będzie zależeć grubość ocieplenia naszego budynku. Najlepszym i zarazem najpopularniejszym rozwiązaniem będzie wybór styropianu – jeśli chodzi o podłogę (grubość 12-15 cm), a także ściany zewnętrzne (12-17 cm). Pod dach idealnie nadaje się wełna mineralna, której optymalna grubość to około 25 cm. Należy jednak pamiętać, że opłacalna grubość ocieplenia w dużej mierze zależy od powierzchni budynku. Warto więc przedyskutować temat z naszymi projektantami.

 

Najlepszy wybór

 

Znając już potrzebną grubość ocieplenia elewacji, musimy zadbać o kupno najwyższej jakości materiałów. Wybór powinien paść jedynie na sprawdzonych i pewnych sprzedawców. Takim zapewne jest sklep https://heban.net/docieplenia. Z jego pomocą, w razie dalszych wątpliwości, pytanie o ocieplenie domu jaka grubość nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu!