Idealnie piękna przestrzeń wypoczynkowa na wolnym powietrzu: wygodne hamaki ogrodowe

Idealnie piękna przestrzeń wypoczynkowa na wolnym powietrzu: wygodne hamaki ogrodowe

22 kwietnia, 2019 Wyłączono przez redakcja

Pasują do każdej zielonej przestrzeni i są doskonałą alternatywą dla mebli ogrodowych. Aktualnie na rynku możesz znaleźć dwie wersje: do leżenia oraz do siedzenia. Dzięki temu nie musisz już między innymi bujać się w samotności!

 Jak wybrać odpowiedni hamak ogrodowy? Sprawdź.

Wybierz swój ideał: hamaki ogrodowe w wersji na siedząco oraz na leżąco

Mimo swojej uniwersalności, ten popularne meble ogrodowe różnią się między sobą. Poznaj zasady, którymi powinnaś się kierować, kiedy wybierasz hamak ogrodowy.

Hamaki ogrodowe w wersji na leżąco

Są najbardziej typowe oraz rozpoznawalne, a niektórzy nazywają je nawet wiszącym łóżkiem. Nic w tym dziwnego. Lekkie kołysanie potrafi wprawić w naprawdę błogi nastrój. Aby mieć pewność, że twój odpoczynek nie zostanie drastycznie przerwany, przed kupnem odpowiedniego hamaka ogrodowego sprawdź jego maksymalny udźwig oraz mocowanie. Powinno być stabilne oraz podparte mocnymi linami nie do przerwania.

Hamaki ogrodowe w wersji na siedząco

Jeśli lubisz nowoczesne rozwiązania, zawsze do wyboru pozostaje hamak do siedzenia. Nadaje się do powieszenia nie tylko w dużej zielonej przestrzeni, ale również na balkonie czy loggii. Dzięki mocnej linie zostanie on przytwierdzony do sufitu lub gałęzi drzewa. Możesz dzięki temu urządzić swój własny kącik przeznaczony do relaksu, a nic tak nie pasuje do jego konceptu jak hamak ogrodowy do siedzenia.

Zielona przestrzeń przeznaczona do wypoczynku. Jak zaaranżować hamak ogrodowy?

Ich konstrukcja potrzebuje przede wszystkim dobrego punktu zaczepienia ;). Najlepsze w tym przypadku będzie duże drzewo, z rozpostartymi konarami, abyś mogła swobodnie rozłożyć swój hamak ogrodowy. Niezależnie od tego, czy wybierzesz ten do siedzenia czy leżenia.

Przy czym nie powinnaś zapominać, że te do siedzenia uwielbiają sąsiedztwo nie tylko natury, ale również drugiego hamaka. Ich konstrukcja jest idealna na wspólny, letni wieczór z przyjaciółką spędzony na pogaduchach oraz jedzeniu lodów. W otoczeniu natury, drzew i krzewów hamaki te będą prezentować się perfekcyjnie. Jeśli dodasz do całej aranżacji lampiony o ciepłym, żółtym świetle, stworzysz romantyczny nastrój, który sprzyja szczerym rozmowom z ukochanym czy wspólnym relaksie tylko we dwoje.

Wygodne hamaki ogrodowe do leżenia będą idealne dla lubiących czasem tylko własne towarzystwo, marzycieli oraz romantycznych dusz, które leniuchują podczas oglądania letniego nieba pełnego gwiazd. Dla takich osób hamak może być przypięty wszędzie, nawet do balkonowych barierek. W tym przypadku liczy się bowiem tylko komfort i konstrukcja hamaka, która gwarantuje, że głowa marzycieli będzie zawsze skierowana ku górze ?.