Jak prawidłowo wykonać obróbkę kalenicy taśmą podgąsiorową CREAROLL marki CREATON

Jak prawidłowo wykonać obróbkę kalenicy taśmą podgąsiorową CREAROLL marki CREATON

26 września, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

CREAROLL marki CREATON to nowość w segmencie taśm kalenicowych. Przemyślana konstrukcja oraz zgodność z najbardziej rygorystyczną w Europie brytyjską normą BS 8612 sprawiają, że produkt wyróżnia się na rynku pod względem jakości. Estetyczne i trwałe wykończenie kalenicy oraz naroży dachu dzięki taśmie CREAROLL spotka się z uznaniem dekarzy i inwestorów. 

Montaż na połaci odbywa się szybko i precyzyjnie:

 

Czarny, środkowy pasek z logo CREATON powinien równo przykrywać łatę kalenicową. Zapewni to odpowiednie, symetryczne rozmieszczenie taśmy CREAROLL na łacie. Produkt w rolce o długości 5 m i w dwóch szerokościach 310 i 390 mm daje możliwość najlepszego dopasowania taśmy do formatu dachówki zastosowanej na połaci. CREAROLL jest idealnym rozwiązaniem dla dachówek wielkoformatowych o rozbudowanych zamkach górnych – modeli ceramicznych TITANIA i SIMPLA marki CREATON.

 

Taśmę CREAROLL do łaty kalenicowej mocuje się przy pomocy zszywek lub gwoździ „papiaków”. Należy je wbijać co około 50 cm w środkową część znajdującego się nad łatą czarnego paska taśmy. Zastosowanie perforowanej włókniny polipropylenowej umożliwia skuteczną wentylację wynoszącą 165 cm2/mb. Jednocześnie całkowicie chroni konstrukcję dachową przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń pod połać. Jest odporna na starzenie, promieniowanie UV oraz na wysokie i niskie temperatury.

Podczas odcinania nadmiaru taśmy CREAROLL nożyczkami należy pozostawić fragment około 20 cm. To umożliwi nam skuteczne zabezpieczenie brzegu kalenicy lub naroża dachu. Plisowane aluminium zwiększa elastyczność produktu w zakresie montażu oraz zapewnia 25% rozciągliwości.

Następnie, po zerwaniu taśmy zabezpieczającej, przyklejamy taśmę CREAROLL dociskając ją do dachówek. Plisowane aluminium pozwala na optymalne dopasowanie do kształtu dachówek. Dzięki szerokim paskom butylowym (25 mm) tworzy z dachówkami na połaci trwałe połączenie. Ze względu na silne właściwości klejące, szczególnie w wyższych temperaturach, należy unikać bezpośredniego dotykania kleju butylowego.

Solidne zamocowanie gąsiora początkowego na dachu wymaga nawiercenia w nim otworu montażowego. Po odpowiednim ustawieniu gąsiora na łacie kalenicowej należy go przytwierdzić wkrętem. Cztery kolory taśmy CREAROLL marki CREATON zgodne z kodami RAL – czarny (RAL 9004), szary (RAL 7015), brązowy (RAL 8017) i czerwony (RAL 8004) umożliwiają zachowanie spójności kolorystycznej z ceramicznymi lub cementowymi dachówkami, gąsiorami i dodatkami zastosowanymi na dachu. 

W górnej części gąsiora początkowego, w dedykowanym na to miejscu, instalujemy metalową klamrę. Klamry wykorzystujemy do montażu kolejnych gąsiorów podstawowych dedykowanych dla danego modelu z oferty marki CREATON.

Taśma kalenicowa CREAROLL to produkt uniwersalny. Idealnie sprawdza się na połaci wykonanej z dachówek ceramicznych lub cementowych marki CREATON oraz ciężkich pokryć dachowych innych marek dostępnych aktualnie na rynku.

 

 Materiały prasowe CREATON Polska

www.creaton.pl