Jak wybierać i kupować meble? Praktyczny poradnik dla każdego

Jak wybierać i kupować meble? Praktyczny poradnik dla każdego

19 czerwca, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Zakup odpowiednich mebli do konkretnego wystroju wnętrz nie zawsze jest łatwą czynnością. Borykamy się wówczas z problemami dotyczącymi stylu, rodzaju, faktury, kolorystyki, czy materiału danego produktu. Jak zatem wybierać dobrej jakości meble i gdzie je kupić? Wszystkie istotne kwestie poruszymy w naszym krótkim poradniku.

Wybór nowych mebli

Warto zastanowić się, dlaczego kupujemy nowe meble. Potrzeba wygody, nowoczesności, czy chęć gruntownego remontu danego pomieszczenia? Często wybieramy nowe elementy, aby nieco odświeżyć dom lub mieszkanie. Dodatkowo wiele z nich z czasem po prostu podlega eksploatacji – zużywa się przez uszkodzenia oraz zabrudzenia. Wybierając nowe meble, zwróć uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim jakość produktów. W końcu elementy te muszą posłużyć wiele lat. Należy zatem zastanowić się, jak powinno wyglądać wnętrze, jakie akcesoria chcemy w nim umieścić oraz jaka będzie panować kolorystyka. Pozwoli nam to wybrać odpowiednie meble – uniwersalne, ale także klasyczne i nowoczesne.

Ilość miejsca

Kolejną ważną kwestią jest rozmiar oraz kształt mebli. Dlatego należy odpowiednio przemyśleć wybór, aby móc dobrze zagospodarować wnętrze i dobrze umieścić elementy. W danym pomieszczeniu powinna panować wygoda, a także styl i kolorystyka, która nam się podoba. Zagospodarowanie miejsca nie zawsze jest łatwe, ponieważ oprócz przestrzeni na meble, musimy wziąć pod uwagę odległości krzeseł, stoły, czy sofy, aby zapewnić komfort podczas codziennego użytkowania wszystkim domownikom i gościom.

Kolorystyka i styl

Oprócz wymiarów i kształtów mebli należy przyjrzeć się kolorystyce oraz stylowi, w jakim zostały zaprojektowane elementy. Oczywiście można sugerować się odcieniami i fakturami, które lubimy lub chcemy, aby zostały wprowadzone do naszego pomieszczenia. Zdecydować się możemy również na uniwersalną kolorystykę (stonowane barwy) w klasycznych fakturach, zrobione z różnego rodzaju materiałów. Pamiętajmy jedynie, aby kolory, jak i wzory komponowały się jako całość – zdecydowanie wnętrze będzie wyglądać lepiej.

Sklep z meblami – stacjonarnie czy online?

Obecnie duża ilość osób wybiera zakup mebli i akcesoriów do danego pomieszczenia przez Internet. To nie tylko wygoda i oszczędność pieniędzy, ale zyskujemy wysokiej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Dodatkowo zakupy online często wiążą się z wieloma promocjami, bonami zniżkowymi, czy mamy możliwość skorzystania z darmowej dostawy. W przypadku sklepów stacjonarnych zazwyczaj asortyment jest niepełny, a w dodatku ceny są znacznie wyższe. Tracimy wiele czasu, aby znaleźć konkretne produkty między działami. Zakup przez Internet jest wygodny i możemy przeglądać ofertę producenta niezależnie od dnia oraz godziny. Świetnym przykładem jest sklep z meblami ABC Meble, gdzie znajdziemy bogaty wybór asortymentu do wielu pomieszczeń w każdy stylu: klasycznym, jak i nowoczesnym. Mamy możliwość zarówno zakupu osobnych produktów, jak i w zestawie.  

źródło zdjęcia: freepik.com