Jak wybrać dobrego wykonawcę instalacji fotowoltaicznej?

Jak wybrać dobrego wykonawcę instalacji fotowoltaicznej?

23 stycznia, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Nie da się ukryć, że w obecnym czasie stale spotykamy się z dość bolesnymi podwyżkami cen prądu. Niektórzy wskazują na to, że płacą za wykorzystaną energię nawet 30 – 40 procent więcej, niż w poprzednich latach. Z pewnością żaden z obiorców prądu nie jest z takiej sytuacji zadowolony. Warto jednak podkreślić, że na rynku pojawiły się obecnie całkiem nowe rozwiązania, dzięki którym nie musimy już dłużej akceptować powyżej i obserwować, jak z naszego konta bankowego ubywają oszczędności. Mowa tu o panelach słonecznych, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród odbiorców prywatnych jak i wśród firm i instytucji. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że panele słoneczne i cała instalacja muszą być zaprojektowane i wykonane przez prawdziwych profesjonalistów. Wobec tego, po czym poznać i jak wybrać dobrego wykonawcę fotowoltaiki?

Doświadczenie w branży to podstawa!

Fotowoltaika jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, niemniej jednak istnieje na rynku już od kilku dobrych lat. W między czasie jednak pojawiały się nowe wytyczne np. odnośnie mocy paneli i sposobu jej dobierania, a także odnośnie montażu poszczególnych ogniw. Wobec tego, oczywistym jest to, że wykonawca i projektant całej instalacji musi pochwalić się dość pokaźnym doświadczeniem. Warto więc – jeszcze zanim zdecydujemy się nawiązać współpracę z konkretną firmą jak np. RAWICOM – dokładnie prześledzić jej historię i zapoznać się z doświadczeniem, jakie zdobyła ona na przestrzeni lat. W dużej mierze, wszystkie niezbędne informacje powinny znajdować się już bezpośrednio na stornie głównej firmy. Jeśli jednak nie możemy ich znaleźć, wówczas nie bójmy się skontaktować z daną firmą osobiście skontaktować i spróbujmy dowiedzieć się nieco więcej szczegółów. Pamiętajmy, że instalacja fotowoltaiczna ma służyć nam przez wiele lat, a jej efektywność poniekąd zależy od tego, na usługi jakiego wykonawcy się zdecydujemy.

Sprawdź portfolio danej firmy wykonującej instalacje fotowoltaiczne!

Kolejnym kluczem do wybrania najlepszego wykonawcy instalacji fotowoltaicznej jest dokładne zapoznanie się z portfolio firmy. Najlepsze z nich jak np. RAWICOM udostępniają je bezpośrednio na swojej stronie internetowej. Portfolio to nic innego jak obszerny zbiór zdjęć z tych projektów, które zostały już zrealizowane. Możemy więc zapoznać się z fotografiami, a następnie ustalić, czy sposób i jakość wykonania, jaka została uwieczniona na zdjęciach nam odpowiada. Jeśli tak, wówczas możemy śmiało nawiązać współpracę z danym dostawcą.