Jaką podłogę wybrać do nowoczesnego mieszkania?

Jaką podłogę wybrać do nowoczesnego mieszkania?

26 stycznia, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Chcąc urządzić wnętrza w nowoczesnym stylu, trzeba zwrócić dużą uwagę na wybór idealnej podłogi. Na rynku dostępne są bardzo ciekawe wzory i materiały, które mogą pozwolić na osiągnięcie naprawdę spektakularnego efektu. Warto zapoznać się z najciekawszymi możliwościami.

Rodzaje podłóg idealnych do nowoczesnego mieszkania 

W nowoczesnych mieszkaniach można podstawić na podłogi różnego typu. Ciekawą możliwością są deski, beton, elegancki marmur, różne wzorzyste płytki czy panele. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co wybrać. Każdy materiał ma pewne zalety oraz wady, a także pasuje w zależności od innych okoliczności. 

Podłoga drewniana 

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest podłoga drewniana. Od wielu lat jest to najpopularniejsze rozwiązanie. Sprawdzi się ona w praktycznie każdym pomieszczeniu. W sklepach dostępna jest naprawdę duża różnorodność wzorów, co sprawia, że każdy z pewnością znajdzie idealną propozycję dla siebie. 

Wybierając podłogę drewnianą, należy wziąć pod uwagę wzory, materiał, z którego je wykonano, a także konkretny sposób wykonania. Zależnie od wybory konkretne rodzaje paneli podłogowych będą wymagały różnych rodzajów konserwacji oraz czyszczenia. 

Warto zaznaczyć, że poszczególne panele drewniane różnią się od siebie klasą ścieralności, co jest jednym z najbardziej istotnych czynników podczas wyboru. Im klasa ścieralności jest wyższa, tym można mieć pewność, że podłoga będzie bardziej odporna i trwała. W pomieszczeniach najbardziej eksploatowanych jak np. jadalnia, kuchni czy pokój dziecięcy, warto postawić na panele o najwyższej klasie ścieralności.

Podłogi drewniane znajdziesz na: https://profi-parkiet.com.pl/

Płytki podłogowe 

Dużo trwalszym materiałem, który jest wybierany także ze względu na łatwe utrzymanie czystości, są płytki podłogowe. W nowoczesnych wnętrzach można je spotkać nie tylko w kuchni, łazience czy w korytarzu, ale także w salonie czy w innych pomieszczeniach. Stylowe gresy prezentują się naprawdę dobrze. Można je także ułożyć na tarasach i balkonach. 

Najlepszym rozwiązaniem cieszą się płytki w chłodnych kolorach zbliżonych do betony, a także w jaśniejszych czy ciemniejszych odcieniach szarości. Dobrym pomysłem są także beże lub klasyczna biel. Aby osiągnąć bardziej interesujący efekt, można zestawić ze sobą białe, lśniące płytki w połączeniu z czarnymi, mniejszymi płytkami. 

Panele winylowe 

Stosunkowo nową, ale bardzo interesującą możliwością są panele winylowe. Jest to pewnego rodzaju pośrednie rozwiązanie pomiędzy podłogą drewnianą a panelami podłogowymi. Produkty tego typu są wodoodporne, bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie. 

Układając podłogę z paneli winylowych, można uzyskać wybrany wzór, tak aby efekt wiernie przypominał podłogę drewnianą. 

Wybór idealnej podłogi do nowoczesnych wnętrz to bardzo ważna kwestia. Każdy element aranżacji wpływa na efekt końcowy. Wybrana podłoga powinna być nie tylko w pełni funkcjonalna, ale także estetyczna. Warto zaznaczyć, że w poszczególnych pomieszczeniach można wykorzystać różne rodzaje podłóg.