Jakie są największe zalety materaców piankowych?

Jakie są największe zalety materaców piankowych?

29 maja, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Jeszcze do niedawna większość osób decydowała się na zakup materaców sprężynowych do łóżek. Obecnie są one coraz częściej zastępowane przez wypełnienia piankowe, które cieszą się licznymi zaletami. Wybór materaca jest niezwykle istotny, ponieważ wpływa on na komfort snu oraz odpoczynku. Dlatego tak istotne okazuje się podjęcie właściwej decyzji dotyczącej właściwego rodzaju wypełnienia. Sprawdź, czym wyróżniają się materace piankowe.

Przez jakiś czas pianka stanowiła jedynie dodatek do materaców sprężynowych. Z czasem zaczęto produkować oddzielne powierzchnie do spania, składające się właśnie z pianki. Doceniono bowiem jej liczne zalety i postanowiono, że idealnie sprawdza się do snu. Doradca klienta pracujący w sklepie z łóżkami Meblove24 mówi: Materace piankowe stanowią więc pewną nowość, ale coraz więcej osób się do nich przekonuje. Można je bowiem dopasować do indywidualnych potrzeb, co jest ważne dla wielu klientów.

Rodzaje materaców piankowych

Materace piankowe dzielą się na trzy podstawowe rodzaje. Mogą być produkowane z pianki:

  • wysokoelastycznej – wypełnienie jest w nich ułożone warstwami, dzięki czemu przypominają one falę, tym samym idealnie dopasowując się do krzywizn ciała. Taka budowa powierzchni zapewnia wygodny odpoczynek oraz sen,
  • termoelastycznej – do ich produkcji wykorzystuje się materiał reagujący na temperaturę ciała. Dzięki temu powierzchnia dopasowuje się do kształtu ciała, formując się w taki sposób, by zapewnić odpowiednie podparcie dla danej osoby,
  • lateksowej – sprawdzają się głównie dla alergików, ponieważ na tym materiale nie osiadają alergeny. Materace tego rodzaju wyróżniają się właściwościami antybakteryjnymi oraz przeciwgrzybiczymi. Dzięki temu są małe szanse pojawienia się na nich drobnoustrojów.

Najważniejsze zalety materaców z pianki

Materace na łóżko z pianki mają wiele zalet, co przekłada się na ich popularność. Klienci doceniają przede wszystkim wygodę, jaką zapewniają te powierzchnie przeznaczone do spania. Dopasowują się bowiem do ciała śpiących osób, uwzględniając wszelkie krzywizny sylwetki. Poza tym materace tego rodzaju dopasowują się też do regulowanych stelaży łóżek, co również stanowi ich duży atut.

Najchętniej powierzchnie z takim wypełnieniem są wybierane przez alergików, ponieważ nie pochłaniają kurzu. W tym celu świetnie sprawdzają się głównie materace z pianki lateksowej, które zapobiegają rozwojowi bakterii oraz alergenów. Produkty wypełnione pianką okazują się odpowiednie zarówno do łóżek dziecięcych, jak i używanych przez osoby dorosłe. Ze względu na to, że dopasowują się do ciała śpiących osób, zdecydowanie lepiej sprawdzają się w prywatnych sypianiach niż obiektach hotelowych.