Jakie wycieraczki stosuje się na placach budowy?

Jakie wycieraczki stosuje się na placach budowy?

1 czerwca, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Wycieraczki na placach budowy to niezbędne wyposażenie, które pozwala na utrzymanie czystości w trakcie prac remontowo-budowlanych. Dzięki nim zabrudzenia nie roznoszą się po całym budynku i nie zanieczyszczają gotowych do użytku posadzek. Chroni to podłogi przed uszkodzeniami oraz zmniejsza nakład pracy, jaki trzeba będzie przeznaczyć na sprzątanie po ukończeniu robót.

Z jakich materiałów powinny być wykonane wycieraczki na plac budowy?

Wycieraczki na plac budowy muszą być wykonane z innych tworzyw niż te, które są przeznaczone do użytku domowego. Przede wszystkim powinny mieć wyższą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, skrajne temperatury, czynniki atmosferyczne, substancje chemiczne i wilgoć. Skuteczne w tej roli są między innymi wycieraczki ażurowe gumowe z wkładami szczotkowymi, które doskonale zeskrobują z obuwia ziemię, piach, resztki farb czy tynków. Na budowach bardzo dobrze sprawdzają się maty osadzone na profilach aluminiowych oraz wyposażone w system osadników z odwodnieniem, czyli dodatkową przestrzeń na magazynowanie dużej ilości wody zabrudzeń. Dzięki temu powierzchnia czyszcząca nie wymaga częstego sprzątania, co pozwala oszczędzić czas. Należy też pamiętać o tym, aby wycieraczka na placu budowy miała właściwości antypoślizgowe, aby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom w wyniku poślizgnięcia się na podłodze zalanej wodą lub farbą. 

Czy na placu budowy warto skorzystać z systemu czyszczenia przejazdowego?

Na niektórych placach budowy poza wycieraczkami do butów warto zamontować system czyszczenia przejazdowego, który zapewnia bezpieczeństwo w miejscu wjazdów i wyjazdów. Ryzyko wypadków na śliskiej i brudnej posadzce zmniejsza się dzięki niemu do minimum. System czyszczenia przejazdowego składa się on z wytrzymałych modułów czyszczących, a ich zadaniem jest redukcja ilości brudu wnoszonego na kołach pojazdów i ciężkiego sprzętu. Moduły można zainstalować w obiekcie bez wykonywania robót budowlanych. Ich wykorzystanie zwiększa żywotność posadzek i poziom czystości wewnętrznej

Wycieraczki gumowe i aluminiowe oraz systemy czyszczenia przejazdowego zamówisz na stronie internetowej producenta wycieraczek UNIMAT. Firma oferuje wyroby z najwyższej jakości tworzyw oraz zapewnia szybką realizację zamówień. Produkty są dostarczane na terenie całego kraju. Wystarczy skontaktować się z pracownikami sklepu, aby zamówić wycieraczkę, która zostanie wykonana dla Ciebie szybko i z pełną precyzją.