Kostka brukowa – do czego można ją wykorzystać?

Kostka brukowa – do czego można ją wykorzystać?

28 lutego, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Kostka brukowa to popularny materiał, który doskonale sprawdza się nie tylko w aranżacji otoczenia domu, ale i w ogrodzie. Kostka brukowa może mieć wiele różnych zastosowań, czasami nieoczywistych i oryginalnych.

Czy zastanawialiście się, do czego można wykorzystać kostkę brukową? Okazuje się, że może mieć ona wiele zastosowań. Kilka z nich opisujemy poniżej.

Podjazd i ścieżka

Najpopularniejszy sposób wykorzystania kostki brukowej to wykonanie z tego materiału podjazdu i ścieżek wokół domu. Kostka brukowa dostępna jest w szerokiej palecie kolorystycznej i w różnych rozmiarach, co pozwala ściśle dostosować podjazd do aranżacji całego otoczenia i do kolorystyki budynków. Do tego można łączyć kostkę w wielu kolorach, uzyskując różne warianty estetyczne.

Taras z kostki brukowej

Niejeden producent kostki brukowej proponuje wykonanie z tego materiału tarasu. Rzeczywiście, w ostatnich latach coraz więcej osób zastępuje popularne niegdyś deski właśnie kostką brukową, budując taras. Ten materiał jest bardzo wytrzymały, a do tego taka podłoga bardzo ładnie się prezentuje. Dzięki kostce brukowej można szybko uzyskać równe podłoże. Ewentualną alternatywą dla kostki brukowej przy budowie tarasu są płyty brukowe, które charakteryzują się większym rozmiarem i grubością. Kto nie chce z nich korzystać, może bez żadnego problemu pozostać przy kostce brukowej i na pewno nie będzie żałował.

Schody

Nie wszyscy wiedzą, że kostkę brukową można także wykorzystać do budowy schodów zewnętrznych. Tymczasem dzięki temu materiałowi możemy otrzymać niesamowity efekt w postaci pięknych schodów. Do tego będą one wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu. Można również stosować różne warianty takich schodów. Przykładem jest chociażby użycie gotowych stopni blokowych i wyłożenie ich kostką brukową.

Wykorzystanie kostki brukowej do budowy schodów jest rozwiązaniem nieoczywistym, ale doskonale się sprawdza. Takie schody wspaniale się prezentują – zarówno przy budynku, jak i przy wejściu do ogrodu.

Grill ogrodowy

Sezon grillowy zbliża się wielkimi krokami, zatem warto pomyśleć o zbudowaniu własnego grilla w ogrodzie. Znowu można do tego wykorzystać kostkę brukową z granitu. W ten sposób otrzymamy trwały i atrakcyjny wizualnie obiekt. To jednak nie wszystko. Warto zbudować taki grill na podłożu także z kostki brukowej, jak również przygotować siedziska z tego materiału.

Kostka brukowa to bardziej uniwersalny materiał, niż mogłoby się wydawać. Można ją wykorzystać przy różnych konstrukcjach – wystarczy nieco wyobraźni.