Listwy elewacyjne i profile elewacyjne: sprawdź, do czego się przydadzą!

Listwy elewacyjne i profile elewacyjne: sprawdź, do czego się przydadzą!

6 lipca, 2020 Wyłączono przez redakcja

Remont domu, czy jego budowa od podstaw oznaczają dużą inwestycję. Nic dziwnego zatem, że wielu Polaków część prac remontowo-budowlanych wykonuje zupełnie samodzielnie. Chociaż ciężko jest być fachowcem od wszystkiego, niektóre prace budowlane można wykonać bardzo precyzyjnie i dobrze. Sprawdź, do czego przydadzą się listwy elewacyjne i profile elewacyjne!

Listwy elewacyjne: nie tylko ozdoba domu

Każdy wykonujący samodzielnie prace budowlane wie, jak frustrujące jest nieustanne poprawianie drobnych nierówności, które ostatecznie będą miały duże znaczenie. Budynek to nie kartka papieru i proste linie nie są kwestią jednego ruchu ręki. Listwy elewacyjne to nie tylko ozdoba domu, ale również narzędzie, które stanowi duże ułatwienie podczas budowy lub remontu.

  • Listwy lub profile elewacyjne pozwalają na równe wykończenie elewacji.

  • Estetyczne listwy PCV zdobią elewację, a do tego odprowadzają wilgoć od budynku.

  • Listwy PCV to tani i łatwy sposób na ukrycie zniszczeń na zewnątrz budynku.

  • Listwy elewacyjne i okapnikowe to także ochrona elewacji budynku przed uszkodzeniami.

Listwy okapnikowe, dlaczego warto je mieć?

Chociaż woda jest źródłem życia, to dla budynków wilgoć jest zdecydowanie niekorzystna. Zwłaszcza ostatnie tygodnie ulewnych deszczów i wichur wystawiają na próbę wiele budynków. Porządna ulewa bezlitośnie wskaże szczeliny w domu, a gromadząca się wilgoć przyspiesza niszczenie budynku i nieuchronnie zbliża nas do prac renowacyjnych.

Listwy okapnikowe, często określane również jako okapniki, to estetyczne listewki, które skutecznie odprowadzają wodę od budynku. Prezentują się bardzo ładnie, zdobiąc elewację, a przy tym chronią ściany przed atakami wody. Bardzo popularne jest stosowanie okapników przy oknach i oczywiście balkonach. To mały koszt, a naprawdę duży efekt.

Kątowniki PCV i listwy dylatacyjne: nieoceniona pomoc budowlana

Listwy elewacyjne to w ogólnym rozumieniu listwy, których używamy na zewnątrz budynku. Niekiedy w celach czysto ozdobnych, co tyczy się szczególnie boni elewacyjnych, a niekiedy przy wyrównywaniu lub ochronie elewacji budynku. Warto wiedzieć i zapewne wielu z Was doskonale to wie, że listwy PCV są bardzo przydatne również we wnętrzach. Kątowniki PCV i listwy dylatacyjne to nieoceniona pomoc budowlana. Pomagają wykonać nam precyzyjne prace dobrze i solidnie.

  • Kątowniki PCV to nieduże listewki, które pozwalają na estetyczne i równe wykonanie wszelkich narożników. Bez komplikacji, pomiarów i wielu poprawek.

  • Szerokie zastosowanie mają listwy dylatacyjne, pozwalające na ukrycie nierówności podłoża i szczelin. Szczególnie pomocne przy ukrywaniu nierówności pomiędzy pomieszczeniami wewnątrz budynku.

Listwa elewacyjna z siatką

Przeglądając ofertę na stronie bellaplast.com.pl, zauważycie, że większość listew PCV, boni, czy kątowników PCV jest z siatką. To praktyczne rozwiązanie, które zapobiega pękaniu elewacji i ścian wewnątrz budynku. Siatka odpowiada również za wygodny montaż. Siatka jest zatopiona w kleju, dlatego łatwo zamocować ją do ściany. Ostatnim zadaniem jest wygładzenie ścian poprzez zaciągnięcie zaprawą wykończeniową.

Listwy PCV stanowią ozdobę na zewnątrz budynków, a wewnątrz pomagają w osiągnięciu nienagannej estetyki ścian i podłóg. To niedrogie rozwiązanie, które usprawnia pracę i daje mocno widoczne, ciekawe efekty. Listwy elewacyjne to jedno z najpopularniejszych rozwiązań ostatnich lat.