Meble do salonu – jak wyposażyć wizytówkę domu

Meble do salonu – jak wyposażyć wizytówkę domu

10 kwietnia, 2019 Wyłączono przez redakcja

Salon, to najważniejsze miejsce w całym domu. Tam przyjmujemy gości i to właśnie jest wizytówka naszego domu. Dlatego meble do salonu są sprawą niezwykłej wagi.

Meble do salonu pokazują nasz styl

Salon to miejsce, które jest swego rodzaju wizytówką domu, ale też wizytówką naszego stylu i gustu. Każdy, kto choć raz nas odwiedzi, usiądzie na kanapie, czy sięgnie do stolika po filiżankę, chcąc nie chcąc zwróci uwagę na nasze meble – ich wygląd przede wszystkim, ale też wygodę i funkcjonalność.

Jak wybrać meble do salonu? Przede wszystkim musimy zaprojektować całość aranżacji. Również kolor ścian i inne detale wykończeniowe. Urządzając salon najlepiej wziąć pod uwagę styl, w jakim mamy urządzony cały dom, tak by wszystko stanowiło harmonijną całość.

Bardzo popularny od wielu lat jest (i zapewne długo jeszcze będzie) styl skandynawski. Jeśli nasz salon nie jest zbyt przestronny, styl ten przysłuży się w optycznym powiększeniu go. Stanie się tak dzięki białym ścianom i nieosłoniętym taflom okien. Meble do salonu w tym stylu, to prostota i minimalizm, a przy tym wysoka funkcjonalność. Nietrudno jest znaleźć na polskim rynku meble w stylu skandynawskim w dowolnym kolorze i formie. Jeśli dysponujemy niewielkim mieszkaniem i salon zamienia się wieczorami w sypialni, wśród mebli skandynawskich znajdziemy szeroki wybór kanap, które łatwo przekształcić w wygodne łóżko, gdy zachodzi taka potrzeba.

Bez względu na wybrany styl, nieodzownym elementem umeblowania każdego salonu jest stół. Jeśli salon stanowi jednocześnie jadalnię, lub po prostu gdy zdarza nam się zapraszać gości na posiłki, idealnie jest, jeśli możemy pozwolić sobie na duży, solidny stół z kompletem krzeseł. Na szczęście stoły nowoczesne, dostępne aktualnie na rynku nie przypominają koszmarów z PRL i przy zastosowaniu odpowiednich dekoracji, stół doskonale spełni dwie funkcje – ozdobi salon i posłuży nam wygodnie przy posiłkach w gronie rodziny i przyjaciół.

Absolutnie niezbędnym meblem w salonie jest mały stolik kawowy. Obok kanapy to jeden z najczęściej używanych salonowych mebli i to właśnie on przykuwa często jedne z pierwszych spojrzeń na wnętrze salonu.

Meble z palet do salonu – pokaż swoje zdolności

Coraz modniejsze stają się meble z palet. Nie potrzebujesz do ich wykonania profesjonalnego sprzętu stolarskiego, a materiał jest dość łatwo dostępny. Najprostszy w wykonaniu będzie stolik z palet. Do wykonania stolika kawowego, potrzebujesz tylko dwóch palet i blatu – najlepiej szklanego, który w odpowiedni sposób ukaże surowe piękno drewna z oszlifowanych palet.

Palety mogą również posłużyć do wykonania oryginalnej sofy, która idealnie będzie pasować do stolika. Wprawdzie to już nieco bardziej zaawansowana konstrukcja, ale średnio zaawansowany majsterkowicz poradzi sobie również z nią.

Meble do salonu własnoręcznie wykonane z palet mogą zadziwić twoich gości nie tylko oryginalnością, ale przede wszystkim tym, że wykonane będą przez ciebie.