Ogrodzenia budowlane – 5 popularnych typów

Ogrodzenia budowlane – 5 popularnych typów

3 marca, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

 

Ogrodzenia budowlane to nieodzowny element każdego terenu przemysłowego, imprezy masowej czy placu budowy. Posesja pozbawiona ogrodzenia nie będzie spełniała norm bezpieczeństwa ani zapewniała pożądanej prywatności. Wszelkie materiały budowlane, maszyny czy sprzęt nagłaśniający może paść łupem złodziei. Sprawdź, czym charakteryzują się różne typy ogrodzeń budowlanych, by odpowiednio wybrać zabezpieczenie dostosowane do sytuacji.

 

Uniwersalne ogrodzenia ażurowe

Ogrodzenia ażurowe składa się z ocynkowanych rur, które tworzą ramę oraz wypełnienia z siatki o drobnych lub grubych oczkach. Rozmiar oczek uzależniony jest od funkcji ogrodzenia i potrzeb kupującego. Gęsto tkana siatka będzie znacznie cięższa i niewygodna do przejścia, dlatego idealnie sprawdzi się na wszelkiego typu festiwalach, festynach lub koncertach. Ogrodzenia ażurowe są przeznaczone do tymczasowego zabezpieczenia terenu, ponieważ stosunkowo łatwo je przenieść i zdemontować.

 

Stalowe ogrodzenia pełne

Ogrodzenie budowlane pełne głównie służy do ochrony różnego typu terenów lub wydzielania stref. Płoty pełne charakteryzuje duża wytrzymałość i stabilność. Produkt ten nie tylko ogranicza dostęp do grodzonej posiadłości, ale również zapewnia prywatność i redukuje widoczność. Czołowi producenci ogrodzeń mają w swojej ofercie także ogrodzenia specjalne, składające się z blachy i ażurowej siatki, które łączą zalety obu produktów.

 

Ogrodzenia specjalistyczne

Ogrodzenia specjalne mają szeroki wachlarz zastosowań i różnią się wyglądem oraz zastosowanymi materiałami, dostosowanymi do pełnionych funkcji. Są to m.in. ogrodzenia drogowe, barierki policyjne czy zapory służące ochronie terenów prac drogowych. Do tej grupy można również zaliczyć ogrodzenia znajdujące zastosowanie na lotniskach, terenach policyjnych lub obiektach wojskowych, wówczas górną część ogrodzenia pokrywa drut kolczasty. Warto dodać, że ogrodzenia specjalistyczne mogą zwykle zostać zaprojektowane na specjalne zlecenie klientów.

 

Wielofunkcyjne ogrodzenia docelowe i panelowe

Ogrodzenia docelowe wyróżnia ich permanentny charakter. Tego typu ogrodzenia powinny zostać wykonane z wyjątkowo trwałych i odpornych na uszkodzenia lub czynniki zewnętrzne materiałów. Produkt ten doskonale sprawdzi się przy ogrodzeniu boisk sportowych, terenów cyklicznych wydarzeń kulturalnych lub parkingach.

 

Gdzie szukać idealnego ogrodzenia?

Planując imprezę masową czy prowadząc budowę nowej nieruchomości, należy zadbać o odpowiednie ogrodzenie, które zapewni bezpieczeństwo i ochroni mienie przed kradzieżą. Wrocławskie przedsiębiorstwo ARAD od lat zaopatruje inwestorów w nowoczesne ogrodzenia, trwałe systemy rusztowań i inne rodzaje sprzętu budowlanego. Jeśli szukasz idealnego ogrodzenia, wejdź na stronę firmy i skorzystaj z fachowego doradztwa techniczno-handlowego. 

 

Źródło: Arad.pl – Rusztowania i Ogrodzenia