Trendy ogrodowe 2021 – basen rozporowy

Trendy ogrodowe 2021 – basen rozporowy

3 marca, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Przez ograniczenia w ruchu turystycznym, w ubiegłe wakacje wiele osób wypoczywało we własnych ogrodach. W epidemicznej rzeczywistości lato 2021 może wyglądać podobnie, dlatego już teraz warto zaopatrzyć się w stelażowy basen ogrodowy. Jaki? Podpowiadamy!

Dlaczego basen na stelażu?

Baseny stelażowe to wysokiej jakości zbiorniki na wodę, w których stabilność i wytrzymałość konstrukcji zapewniają stalowe lub aluminiowe stelaże oraz dodatkowe wzmocnienia. Ścianki boczne i dno basenu wykonuje się z kilku warstw materiału PVC i często wzmacnia siatką poliestrową dla zwiększenia odporności na uszkodzenia mechaniczne. Stelażowy basen umożliwia orzeźwiającą kąpiel i rodzinną zabawę we własnym ogrodzie, stanowiąc bezpieczną i kameralną alternatywę dla miejskich kąpielisk (o ile przez pandemię COVID-19 zostaną one w tym roku w ogóle otwarte). Dzięki różnorodności dostępnych kształtów, wzorów i wymiarów basenów stelażowych, z łatwością znajdziecie model odpowiadający Waszym potrzebom, ilości dostępnego miejsca, architekturze ogrodu i założonemu budżetowi.

Najchętniej wybierane kształty i rozmiary basenów stelażowych 2021

W sklepach internetowych i na platformach e-commerce dostępne są różne kształty i wymiary basenów stelażowych. Największą popularnością cieszą się kompaktowe, okrągłe baseny stelażowe o wymiarach 305×75 cm. W przystępnej cenie, bez zabierania dużej ilości miejsca na działce, dostarczają one sporo przestrzeni na dziecięce zabawy wodne, a dorosłym oferują orzeźwienie i relaks w upalne dni. Jeśli możecie pozwolić sobie na większy i głębszy model, doskonałym rozwiązaniem będzie okrągły basen stelażowy 427×107 albo basen stelażowy 457×122. Zbiornik o głębokości 1,22 m i ponad 4,5 m średnicy pozwoli Wam poczuć się, jak w prawdziwym basenie murowanym i urządzić pool party dla przyjaciół. Osoby, które chciałyby popływać, powinny raczej zdecydować się basen prostokątny. Długość największych na rynku modeli dochodzi do blisko… 10 metrów, co przekłada się na swobodę i komfort pływania. Jednak w mniejszym zbiorniku także można odbyć efektywny trening, dokupując symulator pływania (specjalną linkę). Wybór rozmiaru basenu determinowany jest przede wszystkim wielkością tarasu czy działki oraz założonym budżetem – na zakup, napełnienie zbiornika wodą i jego późniejsze utrzymanie. Należy zwrócić uwagę na pojemność basenu, która mówi o ilości wody potrzebnej do jego napełnienia, a tym samym o koszcie eksploatacji. Warto zdecydować się na zakup basenu z pompą filtrującą w komplecie, a także z matą, która będzie chronić wodę przed zanieczyszczeniami. Te akcesoria jak i baseny stelażowe znajdziesz w Dollo.pl.

Basen stelażowy 457 x 122 BESTWAY (zestaw 17w1)

Basen stelażowy 457 x 122 BESTWAY (zestaw 17w1)

Wzornictwo stelażowych basenów – trendy 2021

Basen stelażowy nie musi posiadać tradycyjnych, niebieskich ścianek i typowo „basenowego” dna. Producenci basenów prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej designerskich wzorów, aby mobilna strefa basenowa stanowiła wyjątkową ozdobę ogrodu. Dzięki wysokiej jakości PVC i nowoczesnym technologiom produkcji, obudowy basenów z powodzeniem imitują naturalną cegłę, kamień, drewno czy rattan, idealnie komponując się z zielenią otoczenia i najmodniejszą obecnie, minimalistyczną architekturą budynków. Wzór (np. niebieskie płytki) może pokrywać także dno zbiornika. Przeróżne, stylizowane modele znajdziecie w najnowszych kolekcjach czołowych marek basenowych, jak Intex czy Bestway.

Basen stelażowy 396 x 107 BESTWAY - imitacja rattanu

Basen stelażowy 396 x 107 BESTWAY – imitacja rattanu

Stelażowy basen z oknami – hit 2021

Na koniec prawdziwa rewelacja dla miłośników nurkowania (nie tylko tych najmłodszych) – basen stelażowy z oknami, wyglądający jak… statek. Okna dostarczają dodatkowej rozrywki i zwiększają bezpieczeństwo kąpieli. Nurkujący może obserwować otoczenie z podwodnej perspektywy, a znajdujący się na zewnątrz rodzic ma stały wgląd w zabawy wodne dzieci. Baseny stelażowe z oknami już teraz, przed sezonem, cieszą się dużą popularnością na platformach e-commerce.

Basen stelażowy z oknami 549 x 274 x 122 BESTWAY

Basen stelażowy z oknami 549 x 274 x 122 BESTWAY