Okna dachowe FAKRO – idealne na poddasze użytkowe

Okna dachowe FAKRO – idealne na poddasze użytkowe

21 lutego, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Budowa poddasza w domu jedno lub wielorodzinnym to spore wyzwanie. Musisz zadbać przede wszystkim o poprawnie wykonaną konstrukcję dachu oraz termoizolację pomieszczeń. Tylko w ten sposób pokoje na poddaszu będą wygodne w użytkowaniu. Dowiedz się, w jaki sposób zamontować okna dachowe FAKRO i poznaj ich cechy charakterystyczne.

Dobrze, aby montaż okien na poddasze został przeprowadzony przez wykwalifikowanego dekarza. Warto skorzystać z pomocy specjalisty, jeśli brak ci własnego doświadczenia w tym temacie. Tylko wtedy zyskujesz pewność, że okna są poprawnie wypoziomowane, a także osadzone tak, aby po czasie nie pojawiły się żadne nieszczelności pomiędzy oknem a framugą. Wybierając okna dachowe FAKRO, zyskujesz gwarancję niezawodności, wysokiej jakości oraz funkcjonalności.

Czym wyróżniają się okna dachowe FAKRO?

FAKRO to przedsiębiorstwo z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży dekarskiej. Jeśli chodzi o okna dachowe od tego producenta, warto zaznaczyć, że w trakcie ich produkcji firma wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, wytrzymałe materiały konstrukcyjne oraz wysokiej klasy szkło. Wystarczy, że wybierzesz okna dachowe od tego producenta, a sprawisz, że poddasze nie tylko będzie doskonale doświetlone, ale także nienaganne pod względem designu. Główne wyróżniki okien dachowych FAKRO, to:

 • funkcjonalność,
 • trwałość na lata ze względu na produkcję ze sprawdzonych materiałów,
 • niezawodność,
 • różnorodność wzorów i kolorów,
 • prosty i bezpieczny montaż.

Okna dachowe – montaż krok po kroku

Samodzielne zamontowanie okna dachowego firmy FAKRO jest możliwe, choć o wiele lepszym i rozsądniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego dekarza. Dzięki temu unikniesz ewentualnych zmartwień związanych z rozpatrywaniem gwarancji na ościeżnicę i okno, gdyby coś było nieodpowiednio zamontowane, a dodatkowo będziesz cieszyć się idealnie osadzonym szkłem przez wiele lat.

Przed rozpoczęciem montażu okna dachowego musisz odpowiednio przygotować powierzchnię, a mianowicie: wyciąć otwór w dachu i zdjąć pokrycie dachowe,
np. blachodachówkę. Kolejne czynności do zrealizowana wyglądają następująco:

 1. Przekręć łaty montażowe i zainstaluj dodatkową ramę izolacyjną, którą możesz kupić w zestawie wraz z oknem dachowym FAKRO.
 2. Wyjmij okno z kartonu oraz ościeżnicy i zdemontuj skrzydło.
 3. Przykręć kołki montażowe do ościeżnicy i umieść ją w przygotowanym otworze
  w dachu.
 4. Zamontuj ościeżnicę wkrętami w narożnikach i wypoziomuj.
 5. Wsadź skrzydło okna do ościeżnicy i sprawdź czy wszystkie szczeliny pionowe
  i poziome są równolegle rozłożone na długości ramy.
 6. Przykręć ościeżnicę i gotowe.

Montaż okien dachowych – najważniejsze informacje w pigułce

Jeśli wiesz już, jak poprawnie powinien przebiegać proces montażu okien dachowych, koniecznie skontaktuj się z firmą dekarską, która zrealizuje zlecenie. Podstawowa wiedza
o montażu okien dachowych przyda Ci się, chociażby po to, aby sprawdzić poprawność wykonanych prac.

Zawsze sprawdzaj czy ościeżnica po zamontowaniu została odpowiednio zaizolowana. Specjaliści powinni nałożyć warstwę termoizolacji, zaczynając od kołnierza, a kończąc
na kapturze. Co więcej, przydatne są także kliny uszczelniające, które zabezpieczają wnętrze przed wilgocią i zabrudzeniami.