Okna do Twojego domu

Okna do Twojego domu

16 lutego, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Budowa domu to trudny proces, który wymaga wcześniejszego przygotowania. Przed ostatecznym wyborem zakupu okna, sprawdź, na co warto zwrócić uwagę. Czytając artykuł, dowiesz się również, jak prawidłowo zamontować okna.

Okna jako podstawowy element w Twoim domu

Obecnie na rynku znajdziemy bogatą ofertę okien zarówno w sklepach online, jak i stacjonarnie. Szukając dobrej jakości produktów w Poznaniu, możemy skorzystać z firm cieszących się dobrą opinią wśród klientów. Kupując okna = Poznań, zwróćmy uwagę na nowoczesne rozwiązania i ciekawe elementy dodatkowe. Pamiętajmy jednak, że oryginalność ma swoją znacznie większą cenę. Zakup okien jest inwestycją na lata, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość oferowanego produktu. Producent powinien podać dokładne parametry okna. Klienci zwracają uwagę nie tylko na parametry związane z izolacyjnością cieplną i dźwiękoszczelnością okna, ale również na wygląd i dopasowanie do reszty budynku. Możemy wybierać spośród produktów drewnianych, plastikowych, prostokątnych, trapezowych i w kształcie koła.  

Jednak klienci decydują się najczęściej na tradycyjne prostokątne i plastikowe okna, których cena oscyluje pomiędzy 500 a 700 złotych. Bez wątpienia drewniane okna będą zdecydowanie droższe. Dodatkowe koszty może generować wybór koloru ram okiennych. Ostateczna cena zależy więc od wielu parametrów. Przed zakupem warto poważnie zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami. Wybór należy do nas, jednak zawsze możemy skorzystać z pomocy specjalistów. Bez problemu sprzedawcy pomogą dopasować produkt do naszych oczekiwań i możliwości finansowych. Przemyślane zakupy pozwolą na zminimalizowanie kosztów. Jeżeli wybierzemy odpowiedni produkt, możemy zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach, które wydajemy na ogrzewanie mieszkania. 

Co warto wiedzieć przed zakupem okna?

Poznań to duże miasto, w którym znajdziemy wiele ciekawych ofert. Oprócz zweryfikowania producenta i znalezienia odpowiednio dopasowanej oferty powinniśmy zweryfikować kilka podstawowych elementów. Pierwszym jest szyba. Powinna być dwuszybowa, aby nie przepuszczała zimnego powietrza z zewnątrz do środka budynku. Warto zwrócić uwagę na parametr określający parcie siły wiatru, która określana jest jako Pa. Standardowe okna, które są dość odporne na silny wiatr, mają ponad 1200 Pa. Kolejnym czynnikiem, który określa wytrzymałość produktu, jest parametr wodoszczelności wyrażany w Pa. Wysoki parametr świadczy o jego jeszcze lepszej trwałości. Obecnie na rynku możemy wybrać okna wyposażone w różne dodatkowe funkcje, na przykład systemy sterowania, ogranicznik otwarcia czy stopniowe uchylanie okna. 

Montaż okien

Podczas montażu okien warto skorzystać z usług specjalistów, którzy w fachowy sposób wykonają zaleconą im pracę. Pełen zakres usług w mieście Poznań znajdziemy na http://www.e-lazur.pl/, gdzie oprócz serwisu i montażu okna możemy zakupić wszystkie produkty, które bez wątpienia są niezbędne podczas budowy naszego domu. Montaż okien powinien być wykonany starannie. Sposób montażu musi być dostosowany do rodzaju i grubości ścian. Przed przystąpieniem do montażu należy sporządzić projekt wykonawczy, a następnie przystąpić do pracy. Mury powinniśmy odpowiednio wyczyścić, tak aby pozostały całkowicie gładkie. Kolejnym krokiem jest unieruchomienie ram okna i montaż ościeżnicy. Następnie powinniśmy uszczelnić okolice okna. Jest to etap montażu, który odpowiada za prawidłową funkcję izolacyjną. Miejmy jednak na uwadze, że okna antywłamaniowe czy energooszczędne będą wymagały zastosowania całkowicie innego sposobu montażu.