Okna w nietypowym rozmiarze – jak dobrać do nich zasłony?

Okna w nietypowym rozmiarze – jak dobrać do nich zasłony?

25 lutego, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Małe okienka znajdujące się w kuchni lub korytarzu potrafią być prawdziwym utrapieniem, kiedy szukamy pasującego do nich sposobu dekoracji. Podobnie sprawa wygląda również z bardzo dużymi oknami, w przypadku których wybrany rodzaj aranżacji musi idealnie osłaniać szyby wraz z ramami. W takiej sytuacji dokonanie zakupu gotowego produktu, który spełni wszelkie nasze oczekiwania graniczy z cudem.

Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy zamówienie wybranych zasłon, rolet czy żaluzji, które zostaną wykonane według konkretnie wskazanych przez nas wytycznych w kwestii rozmiaru. Takiego zamówienia w wygodny sposób możemy dokonać w sklepie https://e-rzymskie.pl/. Jakie sposoby zasłaniania okien sprawdzą się w przypadku takich nietypowych okien? Czy są tutaj jakieś rozwiązania, które sprawią, że okno będzie wyglądało perfekcyjnie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak możesz zaaranżować wystrój Twoich okien!

Małe okna

Okna wyróżniające się niewielkimi rozmiarami to nie tylko problem w zakresie znalezienia zasłon idealnie dopasowanych wymiarami, ale również w kwestii niewielkiej ilości światła wpadającej do pomieszczenia. Mniejsze okna sprawiają, że pomieszczenie staje się ciemne i zdecydowanie mniej przestronne. Największym błędem, jaki możemy popełnić, dobierając zasłony do małego okna, jest zawieszenie na nim zasłon lub rolet składających się z zaciemniającego materiału. Aby wprowadzić do wnętrza jak największą ilość promieni słonecznych i jednocześnie optycznie je powiększyć, warto zainwestować w zasłony, które będą przezroczyste lub półprzezroczyste. Okno będzie prezentować się estetycznie, a my będziemy mogli zachować prywatność w swoim domu.

Duże okna

Sposobem dekoracji wyjątkowo dużych okien są najczęściej zasłony – duże płachty materiału zawieszonego tuż nad przeszkleniami. Wprawdzie nie jest to błędna praktyka, jednak nie jest również szczególnie wygodna. Odsłonięcie wybranych partii okna może tutaj bowiem wyglądać niezbyt estetycznie. Niezadowalającym efektem kończy się również czasami próba wprowadzenia do pomieszczenia optymalnej ilości światła. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że idealnym rozwiązaniem są tutaj rolety rzymskie. Wtedy każda roleta może być umieszczona na jednej partii okna. Jeśli zechcemy odsłonić tylko wybraną część przeszklenia, nic nie będzie stało na przeszkodzie, a dekoracja dalej będzie wyglądała estetycznie. Taki sposób aranżacji okien można zastosować w dosłownie każdym pomieszczeniu – w kuchni, salonie, sypialni, a nawet łazience.

Okna narożne

Kolejnym rodzajem okien, w przypadku których najlepsze rozwiązanie stanowią rolety rzymskie, są okna narożne. Takie przeszklenia są coraz częściej stosowane w kuchniach, gdzie zasłony nie sprawdzają się najlepiej. Żaluzje natomiast mogą zaczepiać się o siebie w rogach, co będzie jedynie powodem do irytacji podczas ich regulowania. Wykonane z miękkiego materiału rolety rzymskie całkowicie eliminują ten problem. Gwarantują wygodne użytkowanie oraz ciekawy wygląd, który idealnie pasuje do każdego kuchennego wystroju bez względu na panujący tam styl.