Ozdabiamy dom na wiosnę. 5 pomysłów na wiosenną metamorfozę

Ozdabiamy dom na wiosnę. 5 pomysłów na wiosenną metamorfozę

31 marca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Wiosna, przynajmniej ta kalendarzowa niewątpliwie już zagościła, choć pogoda nadal jest bardzo zmienna. Warto więc pomyśleć nad udekorowaniem domu na wiosnę. Dzięki temu będzie prezentować się jeszcze lepiej. Oczywiście możecie pójść na łatwiznę i zakupić dekoracje w sklepie, ale możecie je także wykonać samodzielnie i wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Polecamy wykorzystanie techniki DIY.

Nadaj ogrodowi charakteru

Wraz z nadejściem wiosny coraz więcej czasu spędzamy w ogrodzie, zatem warto aby przestrzeń zachwycała i przyciągała uwagę. Jeżeli chcecie dodać ogrodowi charakteru, a jednocześnie ozdobić dom, to przyda się zakup girlandy, którą możecie przymocować do ściany za pomocą kleju. Polecamy Wam klejenie materiałów na gorąco, co zapewnia trwałość i jest bardzo proste. Nawet jeżeli nie macie oświetlenia na tarasie, to dzięki takiej dekoracji będziecie mogli spędzać w ogrodzie czas nawet wieczorami czy nocami.

Gwiazdy z papieru – pomysły na obrazy 3D do domu

Jak wiecie bardzo modne są obrazy 3D, jednak te, które rzeczywiście są świetne, są też bardzo drogie. Dlatego zamiast wydawać sporo pieniędzy, zdecydowanie lepiej taki obraz wykonać samodzielnie i tutaj znowu pomocna jest technika DIY. Otóż mamy dla Was pomysł na dekoracje w formie gwiazd. Niewątpliwie gwiazdy są dekoracjami, które zawsze pozostają modne, a jednocześnie piękne. Polecamy Wam podjąć wyzwanie i wykonać gwiazdy pięcio- i siedmioramienne. Oczywiście musicie liczyć się z tym, że ta praca będzie od Was wymagać sporo zaangażowania, ale efekt jest tego naprawdę wart. Zatem czas najwyższy przejść do pracy. Na samym początku kartkę papieru, w tym przypadku można wykorzystać perłowy karton, dzielimy na pół, następnie odmierzamy i zaznaczamy 11 cm od boku. To samo wykonujemy, tyle że u góry i u dołu kartki. Do zaznaczonych punktów przykładamy linijkę i przejeżdżamy kilka razy wzdłuż, używając ostrzejszej części cyrkla. Czas na kolejny etap. Otóż wsuwamy nóż pod papier i od spodu doginamy papier do linijki. Na dolnej części kartki od zewnętrznej krawędzi odmierzamy 3 cm i łączymy punkt linią ciągłą z górnym rogiem. Teraz wykonujemy ten sam ruch, przy czym zamiast 3 cm odmierzamy 13. Przesuwamy linijkę równolegle. Pozostaje przerzucenie kartki na drugą stronę i znowu odmierzamy 2 cm. Została nam już ostatnia linia, a więc odmierzamy 13 cm od dołu kartki łączymy ją z przeciwległym narożnikiem. Pozostaje już tylko zagięcie szablonu wzdłuż narysowanych linii. Wyginamy szablon w drugą stronę i już mamy jedno ramię naszej gwiazdy. W zależności od tego, jaką chcecie wykonać, będziecie potrzebować pięć lub więcej ramion, ale efekt jest tego wart.

Ciekawy pomysł na świeczniki ze słoików

Do kolejnej dekoracji będziemy potrzebować tylko kilku świeczek, słoików oraz dużej ilości guzików. Otóż do szklanego słoika przyklejamy kolorowe guziki. Tutaj polecamy Wam klej na gorąco w Ataszek.pl zakupicie go w naprawdę korzystnej cenie. Musicie poczekać aż klej wyschnie. Z kolei górną część słoika warto udekorować kolorowymi wstążkami. Pozostaje już tylko umieścić w naszym słoiku kolorowe i długie świeczki i zyskacie ozdobę, która odmieni Wasze mieszkanie.

Odnawiamy meble

Jeżeli Wasze meble swoje najlepsze lata mają już za sobą, to warto pomyśleć nad nowymi. Jednak nie oznacza to zakupu nowych mebli, lecz zwyczajne ich odnowienie i tutaj również można wykorzystać technikę DIY. Na samym początku pamiętajcie, aby dokładnie wyszlifować nie tylko krawędzie, ale całe meble. Następnie macie dwie opcje. Możecie je zaimpregnować, a następnie pomalować albo też wykorzystać okleinę samoprzylepną. W jednym i w drugim wypadku efekt będzie naprawdę ciekawy. Dodatkowo polecamy Wam wymianę uchwytów, a jeżeli macie trochę cierpliwości i zręczności, to wykonajcie frezowania.

Jeden fotel, a tyle radości

Polecamy Wam również własnoręczne wykonanie fotela i to z palet. Palety możecie kupić za kilkanaście złotych. Przed klejeniem warto je dokładnie wyszlifować, następnie dwie palety kleicie ze sobą. Z kolei trzecią mocujecie przy dłuższej krawędzi, gdyż będzie pełniła rolę oparcia. Teraz pozostaje Wam już zaimpregnowanie i pomalowanie Waszego mebla oraz dopasowanie odpowiedniego siedziska z poduszki. Taki mebel doskonale będzie prezentował się w salonie urządzonym w industrialnym stylu, ale i hi-tech, a także tym urządzonym zgodnie z filozofią no waste.

Warto skorzystać z naszych inspiracji. Gwarantujemy, że nie pożałujecie, a uczynicie swoje wnętrze unikalnym.