Pielęgnacja foteli tapicerowanych jest łatwiejsza, niż myślisz! Poznaj więcej zalet tych mebli

Pielęgnacja foteli tapicerowanych jest łatwiejsza, niż myślisz! Poznaj więcej zalet tych mebli

27 września, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Przed zakupem tapicerowanego fotela powstrzymuje Cię myśl o tym, jak uporczywe będzie sprzątanie? Być może łatwo brudzący się materiał był problemem kiedyś, ale nie dzisiaj! Producenci coraz bardziej entuzjastycznie odpowiadają na potrzeby swoich klientów, proponując im obicie mebli wykonane z tkanin plamoodpornych. Podpowiadamy, jak pielęgnować fotele tapicerowane, a także przybliżamy wszystkie zalety tych mebli wypoczynkowych.

Pielęgnacja mebli tapicerowanych

Utrzymanie w czystości welurowego fotela czy sofy obitej szenilem nie musi spędzać Ci snu z powiek. Samodzielnie możesz z powodzeniem przeprowadzić proces czyszczenia, poprzedzając go odkurzaniem. W tym celu wykorzystaj odkurzacz z cienką końcówką, która dotrze w każdą szczelinę i zakamarek. Kiedy okruchy, kurz i sierść zostaną już usunięte czas przejść do mycia. Do tego możesz kupić i rozcieńczyć w odpowiednich proporcjach dedykowany proszek lub płyn, jednak zazwyczaj wystarczy środek, którego używasz na co dzień do mycia naczyń.

Znamy też sprawdzone domowe metody wywabiania plam z tapicerki. Pierwszym z nich jest wymieszanie sody oczyszczonej z wodą, aby powstała pasta. Drugi sposób to posypanie zatłuszczonego miejsca mąką.

Jeżeli na materiale pojawią się plamy, usuń je od razu. Jest niemal 100-procentowa pewność, że nie zdążą wsiąknąć głębiej i nie zostaną na fotelu na zawsze. Bardziej uporczywe zabrudzenia możesz wywabić szczoteczką, ale pamiętaj o czyszczeniu od brzegów plamy do środka, a nie odwrotnie, co mogłoby spowodować rozdarcie na jeszcze większej powierzchni. Na koniec wysusz siedzisko czy oparcie przy pomocy suszarki. W ten sposób ochronisz elementy przed wystąpieniem zacieków z wody.

Pielęgnacja foteli tapicerowanych jest łatwiejsza, niż myślisz! Poznaj więcej zalet tych mebli

Zalety mebli tapicerowanych

Jak widzisz, łatwe czyszczenie to jedna z zalet mebli tapicerowanych. Jedna, ale nie jedyna! Za wyborem tego rodzaju fotela przemawia także jego miękkość – siedzisko, oparcie i podłokietniki przyjemnie przylegają do ciała i w żadnym miejscu nie wpijają się w skórę.

Ponadto fotele tapicerowane ze sklepu https://jardex.com.pl/meble/krzesla/fotele prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Trzeba przyznać, że ustawione w salonie przykują wzrok i od razu zachęcą do odpoczynku.

Dzięki takiemu wykończeniu doskonale pasują do pozostałych elementów wypoczynkowych w pomieszczeniu – kanapy, sofy, narożnika, szafki RTF czy stolika kawowego. Często są sprzedawane w zestawach po dwie sztuki albo w pakiecie z podnóżkiem, co dostarcza użytkownikom jeszcze więcej przyjemności z odpoczynku.