Płoty betonowe – cena, montaż, rodzaje ogrodzeń betonowych

Płoty betonowe – cena, montaż, rodzaje ogrodzeń betonowych

9 września, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Ogrodzenie posesji stanowi niejako wizytówkę domu, a więc i jego mieszkańców. Ważne, aby było ono estetyczne i zadbane, tym samym zachęcając nas do wejścia. Oddziaływania warunków atmosferycznych i upływu lat niestety nie zatrzymamy, jednak możemy przeciwdziałać niszczeniu montując odporne płoty. Wśród ogrodzeń metalowych, drewnianych czy kamiennych, niezwykle popularne stały się ogrodzenia betonowe. 

Niewątpliwie, ogrodzenia wykonane z betonu są wyjątkowo trwałe i nie wymagają zbyt częstych interwencji konserwacyjnych. Do utrzymania czystości wystarczy jedynie okresowe oczyszczanie z zabrudzeń mechanicznych. Najbardziej cenioną wartością ogrodzeń betonowych jest niezniszczalność, przez co płot betonowy będzie służył nam długie lata. Jeśli planujesz budowę ogrodzenia betonowego, skorzystaj z usług profesjonalnej firmy OGBET, oferującej płoty betonowe najwyższej jakości.

Ogrodzenia betonowe – dlaczego warto je wybrać?

Jedną z kluczowych cech, dla których coraz więcej inwestorów decyduje się na wybór ogrodzenia betonowego jest jego trwałość. Beton to materiał, któremu nie straszne są zmienne warunki atmosferyczne, w tym opady deszczu, śniegu czy wiatr. Odpowiedni montaż przekłada się na odporność ogrodzenia na intensywne nasłonecznienie, niską temperaturę, wilgoć i inne uszkodzenia mechaniczne. Betonowe ogrodzenie trudno jet uszkodzić, co sprawia, że zyskuje on przewagę nad innymi. Warto zaznaczyć, iż większość dostępnych na rynku ogrodzeń, dzięki dodatkowemu zbrojeniu jest odporna na pękanie. Co prawda, ogrodzenie betonowe wymaga impregnacji, jednak nie jest to tak częsty zabieg jak w przypadku płotów drewnianych. Pokrywanie go specjalnym preparatem ma na celu wzmocnienie właściwości i utrzymanie w nienagannym stanie przez wiele lat. Dodatkowym atutem tego rodzaju ogrodzenia jest przede wszystkim dobra izolacja akustyczna. Zastosowanie jej zaleca się osobom, mieszkającym od strony ruchliwej ulicy, ponieważ beton skutecznie zatrzyma hałas i zanieczyszczenia dobiegające z jezdni.

przęsła ogrodzeniowe

Rodzaje ogrodzeń betonowych

Z bloczków betonowych

Płoty betonowe z bloczków są jednymi z najpopularniejszych ogrodzeń posesji. To rozwiązanie trwałe i uniwersalne względem miejscowych wymogów, które właściciel jest zobowiązany spełnić wybierając odpowiednie przęsło i dopasowanie do nich wielkościowo furtki i bramy. Płot tego rodzaju jest niezniszczalny i poza elementami metalowymi nie wymaga okresowej dbałości o pokrycie preparatem antykorozyjnym. Niebanalnym pomysłem na nasze nowoczesne ogrodzenie jest wykonanie go z bloczków łupanych. Takie wykończenie będzie prezentować się naturalnie, a co za tym idzie wpasuje się w każdą aranżację i architekturę zewnętrzną domu. Urozmaiceniem może być wprowadzenie do ogrodzenia metalowych przęseł, co sprawi, że całość będzie prezentować się nowocześnie i elegancko.

Płyty ogrodzeniowe

Płoty betonowe wykonane z użyciem przęsła są uważane jako jedne z najbardziej trwałych. Płyty, które wykorzystywane są do skonstruowania płotu, w większości przypadków są dodatkowo zbrojone. W związku z tym, ogrodzenie z płyt jest niebywale odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy, nie wspominając już o niesprzyjających warunkach pogodowych. To również doskonała opcja dla osób, którym zależy na jak najszybszym ogrodzeniu swojej posesji. Prefabrykowane elementy są stosunkowo łatwe w montażu, a ich instalacja z pewnością będzie szybsza niż w przypadku pozostałych typów ogrodzeń betonowych. W ofercie wielu firm znajdziemy różne wzory płyt ogrodzeniowych, tak więc dopasowanie ich do wyglądu posesji nie będzie stanowiło żadnego problemu. Warto pamiętać, aby przydomowy ogród nie został pominięty i wybrać płot betonowy, który wpasuje się w jego aranżację.

Wylewane

Ciekawą alternatywą dla wielu ogrodzeń może być wykonanie ogrodzenia z betonu wylewanego. Niewątpliwie, wylewane ogrodzenia betonowe wyróżniają się wysoką trwałością i solidnością. Ich dodatkową zaletą jest izolacja akustyczna. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą trwale odizolować się od sąsiadów czy ruchliwej ulicy. Niestety, solidność wykonania bardzo często idzie w parze z wieloma utrudnieniami. Dla przykładu, na stworzenie takiego płotu potrzebujemy dużo czasu i doświadczenia. Ponadto, efekt końcowy może być mniej atrakcyjny niż w przypadku wcześniej wspomnianych ogrodzeń. Jednak, mamy szerokie pole manewru, jeśli chodzi o ozdobienie płotu – możemy go pomalować na dowolny kolor. Najczęściej jest to kolor brązu, przez co możemy uzyskać złudne wrażenie, iż jest to ogrodzenie drewniane.

Montaż ogrodzenia betonowego

W skład ogrodzenia betonowego wchodzą słupki, elementy podmurówki oraz przęsła. Montaż płotu odbywa się systemowo, w łatwy i szybki sposób. Jeśli podejmujemy próbę instalacji ogrodzenia na własną rękę, należy rozpocząć od dokładnego wytyczenia linii płotu w podłożu. Następnie konieczne jest odmierzenie równych odległości, w miejsce których zostanie postawiony słupek. Słupki betonowe muszą być osadzone w betonowych stopach fundamentowych o głębokości od 60 do 80 cm i wymiarach 40×40 cm. W momencie, gdy beton zwiąże i nabierze wytrzymałości, wówczas możemy przystąpić do dalszej pracy. Kolejnym krokiem będzie montowanie ogrodzenia, czyli wsunięcie przęseł w odstępy między słupkami.

Ogrodzenia betonowe – koszt budowy

Cena płyty o tradycyjnych wymiarach 50×200 cm oscyluje w granicach od 20 do 45 zł. Do wykonania ogrodzenia, którego wysokość nie przekracza 150 cm potrzebujemy trzech płyt i dwóch słupków montażowych. Koszt jednego słupka wynosi od 15 do 30 zł. Za pojedynczy panel ogrodzeniowy zapłacimy ok. 145 zł. Do ostatecznej ceny należy doliczyć koszt montażu oraz wykonanie niezbędnej podmurówki. Szacuje się, iż średnia kwota tego rodzaju usług to ok. 20 zł/m2. W ofertach handlowych znajdziemy różnorodne elementy prefabrykantów, które w nienaganny sposób imitują kamień, cegły, panele czy popularne bloczki łupane. Ich czołową zaletą jest przyciągający uwagę wygląd. W przypadku ogrodzeń wylewanych, cena może się znacznie różnić. Konieczne będzie wykonanie fundamentu, który jest wydatkiem rzędu od 40 do 70zł/m2. Następnie, należy zrobić wylewkę, która mieści się w zakresie cenowym 70-100 zł/m2. Natomiast ogólne ogrodzenie z betonu wylewnego to koszt ok. 115-170/m2.

Firma OGBET – Ogrodzenia Betonowe

Producent ogrodzeń, firma OGBET działa na rynku handlowym od 2004 roku. W ofercie firmy znajdziemy przede wszystkim ogrodzenie betonowe, ogrodzenia drewniane, ogrodzenia panelowe i siatkowe. Ponadto, doświadczony zespół specjalizuje się w wykonywaniu murków oporowych, montażu bram i furtek oraz rozbiórce starych ogrodzeń i płotów. Firma OGBET świadczy usługi na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami. Transport odbywa się na terenie całej Polski. Co więcej, przedsiębiorstwo nawiązuje współpracę z wieloma wykwalifikowanymi brygadami, które specjalizują się w określonych pracach związanych z formami płotów. Na życzenie Klienta pracownicy dojadą bezpłatnie do miejsca zamieszkania, aby dokonać pomiaru i wyznaczyć ewentualny teren podlegający ogrodzeniu. Oprócz tego udzielą fachowych porad i odpowiedzą na nurtujące pytania. Ogrodzenia betonowe są jednych z najtańszych i najtrwalszych sposobów ogrodzenia. Celem przedsiębiorstwa jest dostarczenie Klientom produktów jak najwyższej jakości. Asortyment firmy OGBET odznacza się różnorodnością stylów, bogaty we wszelkie wzory i formy, które z pewnością trafią w gust nawet najbardziej wymagającego konsumenta. Kluczowym atutem, wyróżniającym tę firmę spośród innych, jest stosowanie gęstych zbrojeń. Płyty ażurowe i ozdobne posiadają szkielet zbrojeniowy na całej powierzchni kształtu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że ogrodzenia firmy OGBET są najbardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu posłużą lata, zachowując nienaganny wygląd. Zachęcamy do skorzystania z oferty!

ogrodzenie produkcji firmy OGBET

Dlaczego warto nawiązać współpracę z firmą OGBET?

  • Bogaty asortyment firmy pozwala stworzyć wyjątkowe i oryginalne ogrodzenie betonowe.
  • Materiały budowlane najwyższej jakości są odpowiedzią na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów.
  • Prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo działa na terenie całej Polski oraz kilku krajach Europy.
  • Montaż wykonują najbardziej doświadczone brygady.
  • Wykwalifikowany zespół pracuje w firmie od lat, co skutkuje tworzeniem najdoskonalszych prefabrykantów.
  • Firma OGBET posiada duże doświadczenie w dziedzinie wyrobów betonowych, przez co udziela fachowych porad.
  • Firma zapewnia najwyższą jakość materiałów oraz realizację zamówienia po obecnych najniższych cenach.
  • Każdy produkowany towar w firmie OGBET spełnia najwyższe normy oraz standardy.
  • Istnieje możliwość darmowego transportu na terenie kraju.

 

Podsumowanie

Obecne ogrodzenia betonowe w niczym nie przypominają starych i ponurych konstrukcji. Dzięki nowoczesnym technikom i bogatej ofercie handlowej zyskały miano eleganckiego, a zarazem wielofunkcyjnego ogrodzenia. Budowa betonowych ogrodzeń jest coraz częściej wybierana przez inwestorów do odgrodzenia prywatnych posesji. Ogrodzenie to stanowi efektowne uzupełnienie aranżacyjne oraz skutecznie chroni dom przed niebezpieczeństwem dochodzącym z ulicy. Jeśli planujesz ogrodzenie swojego domu, warto zwrócić uwagę na bogatą i profesjonalną ofertę firmy OGBET.