Płytki cegiełki – najbardziej uniwersalne płytki ceramiczne do kuchni

Płytki cegiełki – najbardziej uniwersalne płytki ceramiczne do kuchni

3 listopada, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Urządzając kuchnię, stawiamy przede wszystkim na jej funkcjonalność. Aranżujemy przestrzeń, by sprzyjała wygodnemu przygotowywaniu posiłków, staramy się, by powierzchnie użytkowe były łatwe w utrzymaniu czystości. Warto przy tym pamiętać o estetyce. Są takie materiały wykończeniowe jak płytki ceramiczne, które są funkcjonalne i efektowne zarazem.

Płytki ceramiczne są uwielbiane od lat za swoją trwałość, ładną prezencję i łatwe czyszczenie. Są do tego w wielu ciekawych wzorach. Jednym z tych, które są zawsze modne i idealnie pasują do każdego wnętrza, są płytki cegiełki.

Cegła nie zawsze czerwona

Naturalna cegła jest w czerwono rdzawym kolorze i dobrze wygląda we wnętrzu w stylu retro, industrialnym i nowoczesnym. Dawniej był to jedyny wariant, jaki mieliśmy do wyboru. Teraz pole do manewru jest znacznie szersze, a popularnością cieszy się na przykład płytka cegiełka biała. Rozjaśni kuchnię i będzie fantastycznym uzupełnieniem aranżacji w stylu nowoczesnym, skandynawskim i tradycyjnym. Ciekawie będzie prezentować się też cegiełka w kolorze czarnym. Można ją włączyć w wystrój nowoczesny albo glamour, zwłaszcza jeśli cegiełka będzie z połyskiem.

Na jakich powierzchniach montujemy cegiełki?

Uniwersalność płytek ceramicznych polega nie tylko na tym, że pasują do większości wystrojów. Można je układać właściwie na dowolnej powierzchni. Będą rewelacyjnie wyglądać w przestrzeni między blatem a wiszącymi szafkami, jako wykończenie wnęki i ściany przy stole. Można je wykorzystać do obudowy wyspy kuchennej i wreszcie są idealną propozycją na podłogę. W tym miejscu warto podkreślić, że na podłodze nie mogą być te same płytki, co na ścianie. Część płytek po kontakcie z wodą robi się śliska, więc mogłyby być niebezpieczne. W przypadku podłogi najlepsze będą płytki antypoślizgowe.

Zalety płytki cegiełki

Ze względu na uniwersalność cegiełek będą dobrze komponować się z każdym wystrojem. Oznacza to, że jeśli za kilka lat postanowimy zmienić aranżację kuchni, to płytki mogą zostać. Przez swoją wytrzymałość i odporność, w dalszym ciągu będą prezentować się świetnie. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na przyszłym remoncie.

Płytki ceramiczne są bardzo praktyczne. Przestrzenie kuchenne są narażone na duże zabrudzenia, więc warto stawiać na materiały, które łatwo wyczyścimy. Bez zwątpienia wysokiej jakości płytki ceramiczne takie właśnie będą.  

Poza funkcjonalnością warto zwrócić uwagę, że cegiełki są eleganckie i stylowe. Nie tylko pasują do każdego wnętrza, ale i dodają mu szyku, pomagają podkreślić jego charakter.

Jak wygląda ich czyszczenie?

Wspomnieliśmy, że zaletą cegiełek jest ich łatwe czyszczenie. Podłogę wystarczy odkurzyć i co kilka dni umyć samą wodą lub wodą z łagodnym detergentem. Jeżeli natomiast mamy cegiełki na ścianie, to co jakiś czas je przecieramy wilgotną szmatką lub gąbką. Kiedy będziemy na świeżo usuwać powstałe w trakcie przygotowania posiłków plamy, to nie będziemy musieli sięgać po żadne dodatkowe preparaty do mycia.

undefined