Płytki łazienkowe matowe czy z połyskiem?

Płytki łazienkowe matowe czy z połyskiem?

1 marca, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Płytki łazienkowe matowe czy z połyskiem?

Wykończenie łazienki to przede wszystkim wybór płytek. Nie ukrywajmy, w tym pomieszczeniu stawia się właśnie na płytki, nie drewno, czy inny materiał na podłogach i ścianach. Nic dziwnego, wykazują właściwości, które sprawiają, że przy kontakcie z wodą nie tracą na swojej jakości przez lata użytkowania. Płytki łazienkowe dzielimy na dwie podstawowe grupy, płytki matowe i z połyskiem. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, które będą lepszym wyborem?

1. Płytki z połyskiem – dlaczego warto?

2. Co oferuje matowe wykończenie płytek?

3. Czy można połączyć płytki łazienkowe matowe i z połyskiem?

Bez względu na to, jaki rodzaj płytek łazienkowych wybierzesz, musisz pamiętać o ich wysokiej jakości i trwałości. Uzyskasz to jedynie, stawiając na sprawdzonych, renomowanych dostawców. Jednym z nich będzie firma Hoff, link do kategorii z różnego rodzaju płytkami znajdziesz tutaj: https://www.salonyhoff.pl/plytki-lazienkowe/.

Płytki z połyskiem – dlaczego warto?

Przeważnie, a najczęściej w mieszkaniach łazienka jest pomieszczeniem naprawdę niewielkim. Nie ma tam miejsca na dodatki oprócz najważniejszej armatury i ceramiki. Co wtedy zrobić, aby optycznie powiększyć pomieszczenie? Postawić na kafelki do łazienki z połyskiem. To ich najważniejsza zaleta, głównie dlatego są wybierane. Decydują się na nie użytkownicy łazienek właśnie w mieszkaniach, ale również czasem w domach jednorodzinnych, gdzie to pomieszczenie jest nieco większe, czasem nawet spore. Płytki ceramiczne z połyskującym wykończeniem optycznie powiększą łazienkę, sprawią, że wizualnie stanie się większa, przestronniejsza, nie tak przytłaczająco mała, jak mogłoby to wynikać z metrażu. Jak to się dzieje? Ponieważ płytki łazienkowe z połyskiem odbijają światło, zupełnie jak w przypadku luster. I tutaj ważna zasada, ich również nie może zabraknąć w małym pomieszczeniu, im więcej luster, tym lepiej! Efekt powiększenia łazienki spotęguje jasny kolor płytek z połyskiem – na takie najlepiej stawiać!

Co oferuje matowe wykończenie płytek?

Łazienka wykończona w płytkach matowych jest sterylniejsza, czystsza. Wszystko za sprawą faktu, że na tak wykończonych płytkach nie widać brudu, zanieczyszczeń, ale i kurzu. Oczywiście tylko wtedy, gdy płytki do łazienki wybrałeś w jasnych kolorach. Czy to koniec zalet płytek matowych? Jest jeszcze jedna rzecz, dzięki której przeważają nad połyskującymi, a mianowicie widoczność smug. Na tych opisywanych w poprzednim akapicie, smugi widoczne są dość ciężko, przy tym niełatwe w usunięciu. Na matowych takich po prostu nie będzie. Dzięki temu nie musisz obawiać się uciążliwego czyszczenia płytek każdego dnia. Niestety, matowe rozwiązanie nie sprawi, że łazienka optycznie się powiększy, co dla wielu może być decydującym czynnikiem postawienia na te z połyskiem. Bez dwóch zdań mat jest bardziej praktyczny, jeśli chodzi o czyszczenie.

Czy można połączyć płytki łazienkowe matowe i z połyskiem?

Jak widzisz, jedne i drugie płytki mają swoje zalety, ale i również wady. Co w takim wypadku zrobić? Kafelki do łazienki mogą być z połyskiem i matowe. Na przykład, na podłogach znajdzie się matowy odcień betonu, idealny, bo niesamowicie praktyczny, z kolei na ścianach postaw na białe płytki typu metro. Takie rozwiązanie powinno rozwiać Twoje wątpliwości, na jaki rodzaj płytek w łazience postawić. Oczywiście, jeśli zależy Ci na praktycznym rozwiązaniu postaw tylko na mat, zdecyduj się na płytki łazienkowe z połyskiem, jeśli chcesz powiększyc łazienkę!