Posadzki epoksydowe – co warto o nich wiedzieć?

Posadzki epoksydowe – co warto o nich wiedzieć?

14 stycznia, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Posadzki epoksydowe wielu osobom kojarzą się z głównie pokryciem podłogowym, które stosuje się w magazynach, halach produkcyjnych czy różnego rodzaju fabrykach. Ale czy posadzki epoksydowe można stosować wyłącznie w przemyśle? Czy tego typu pokrycie sprawdzi się w przestrzeniach domowych? Co warto wiedzieć na temat podłogi wykonanej z żywicy epoksydowej?

Posadzki epoksydowe dekoracyjne – co to takiego jest? Gdzie najczęściej stosuje się tego typu pokrycie podłogowe?

Warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach na rynku pojawiły się tak zwane dekoracyjne posadzki epoksydowe. W przeciwieństwie do typowo przemysłowych posadzek epoksydowych tego rodzaju posadzki stosuje się również w przestrzeniach domowych oraz miejscach użyteczności publicznej. Czym charakteryzują się takie podłogi? Posadzki epoksydowe są trwałe i wyróżnia je wysoka wytrzymałość mechaniczna. Takie podłogi są odporne na działanie olejów, kwasów czy nawet rozpuszczalników. Ponadto w prosty sposób można utrzymać je w czystości. Należy również zaznaczyć, że tego typu pokrycie podłogowe można dostosowywać do wymagań klienta. Istnieje, bowiem możliwość stworzenia posadzek epoksydowych w wersjach antystatycznych, bakteriostatycznych czy też antypoślizgowych. Jeżeli chodzi o zastosowanie dekoracyjnych posadzek wykonanych z żywicy epoksydowej w przestrzeniach domowych, to takie podłogi zakłada się głównie w pomieszczeniach garażowych i gospodarczych. Mają one swoje zastosowanie również w kotłowniach i piwnicach. Na tego typu podłogach można, bowiem bez obaw stawiać ciężkie elementy. Do reprezentacyjnych części mieszkania z reguły zamiast posadzek epoksydowych stosuje się natomiast posadzki wykonane z żywicy poliuretanowej lub szczególnie modne w ostatnim czasie posadzki imitujące beton (stworzone z bezrozpuszczalnikowej, dwuskładnikowej żywicy epoksydowej o małej lepkości, która jest przezroczysta i płynna).

Gdzie warto zakupić sprawdzone posadzki epoksydowe?

Jeżeli poszukujemy firmy, która zajmuje się sprzedażą posadzek epoksydowych i to zarówno tych przemysłowych, jak i dekoracyjnych warto zapoznać się bliżej z ofertą firmy J.A.K. Chemia S.C. Przedsiębiorstwo to specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości podłóg żywicznych, a do ich wytwarzania używa wyłącznie sprawdzonych produktów, które to spełniają najsurowsze wymagania UE. Kupując posadzki żywiczne w firmie J.A.K. Chemia S.C. zyskujemy pewność, że nabywamy produkt wysokiej jakości, który ponadto prezentuje najwyższy stopień ekologiczności. Do tworzenia posadzek firma ta wykorzystuje wysokiej klasy żywicę marki BASF. Na stronie internetowej jakposadzki.pl możemy obejrzeć przykładowe realizacje podłóg epoksydowych oraz uzyskać szersze informacje na temat oferty tej firmy. Jeżeli więc zależy nam na bezpiecznych i nowoczesnych rozwiązaniach, które ponadto uwzględniają światowe trendy designerskie, a także, jeżeli wysoko cenimy sobie indywidualne podejście do klienta i profesjonalną obsługę to pamiętajmy, że naprawdę warto skorzystać z usług tego właśnie przedsiębiorstwa.