Samozamykacze do drzwi lekkich i ciężkich

Samozamykacze do drzwi lekkich i ciężkich

19 stycznia, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Trzaskanie drzwi czy zamykanie się ich w najmniej odpowiednim momencie to problemy, które dzisiaj można łatwo rozwiązać. Wystarczy do tego samozamykacz, który wbrew pozorom, nie jest wcale szczególnie skomplikowanym urządzeniem. Czym są te urządzenia i czym się charakteryzują? Kto produkuje samozamykacze? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Samozamykacze – co to takiego?

Samozamykacze to bardzo przydatne urządzenia mechaniczno-hydrauliczne, samoczynnie zamykające drzwi w przestrzeni publicznej, biurze, czy też innym pomieszczeniu. Zasadniczą zaletą tych produktów jest wygoda, cicha praca i komfort. Drzwi zamykają się w pełni niesłyszalnie. Możliwa jest ponadto regulacja zarówno mocy, prędkości zamykania, jak i docisku. Standardem dla każdego samozamykacza jest przede wszystkim regulacja przebiegu, to właśnie dzięki niej urządzenie zatrzymuje się we właściwym miejscu, domykając się zgodnie z ustawieniami wybranymi przez użytkownika.

Jakościowe samozamykacze do ciężkich drzwi

Przykładową serią zamykaczy są urządzenia marki GEZE, niemieckiego przedsiębiorstwa istniejącego na rynku już trzeci wiek. Modele zamykaczy GEZE dostępne są w kolorach: srebrnym, białym i brązowym. Bazowy model, GEZE TS 1000, charakteryzuje przede wszystkim niewielki ciężar i kompaktowe wymiary, przez co świetnie nadaje się do małych pomieszczeń. Podobnie jak wszystkie samozamykacze GEZE, model ten oferuje możliwość regulacji siły zamykania w trzech różnych stopniach, w zależności od preferencji. Maksymalny obsługiwany ciężar drzwi to 60 kg. TS 1000 montowany jest po stronie zawiasów, przy czym nie jest ważne czy mowa o stronie lewej, czy prawej. W przypadku nieco większych wymagań, warto polecić model TS 1500 lub TS 2000, przystosowane odpowiednio do 90 i 100-kilogramowych drzwi. Ten drugi model może być zamontowany nawet do drzwi o szerokości maksymalnej do 1250 milimetrów. Co również warte odnotowania, zamykacz GEZE TS 2000 jest dopuszczony do montażu na drzwiach przeciwpożarowych. Specjalna wersja tego produktu wyposażona jest w blokadę, bardzo przydatną w miejscach, gdzie często konieczne jest wynoszenie lub wnoszenie różnych rzeczy. TS 2000 i TS1500 mogą być montowane nie tylko na drzwiach, lecz również na futrynie. Można je także umieścić po przeciwnej stronie do zawiasów.

Rozwiązania dla drzwi lekkich

Na uwagę zasługują również samozamykacze polskiej firmy GJM, zlokalizowanej na południu kraju. Klienci chwalą te produkty, podkreślając dobry stosunek ceny do jakości. Warto podkreślić, iż zamykacze GJM zaprojektowane są do montażu na nieco lżejszych drzwiach. Przykładowo, model GJM B-87 oferuje obsługę maksymalnie 25-kilogramowych drzwi. GJM B-88 to produkt z nieco wyższej półki, zdolny obsłużyć nawet 45-kilogramowe drzwi. Każdy samozamykacz GJM zaprojektowany jest do drzwi wewnętrznych.

Dzisiaj w wielu miejscach obecność na drzwiach samozamykacza jest oczywistością. Urządzenia te są bardzo pomocne, zapobiegając trzaskaniu drzwi czy zamykaniu się ich wtedy, gdy nie jest to pożądane. Warto wybrać dobrej jakości urządzenia, które będa działać niezawodnie przez długie lata.

Partnerem artykułu jest sklep Klamki-Drzwiowe.pl – https://www.klamki-drzwiowe.pl/oferta/kategoria/123/samozamykacze.html.