Sprawdź, co warto wiedzieć o ogrodzeniach palisadowych

Sprawdź, co warto wiedzieć o ogrodzeniach palisadowych

18 listopada, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Od lat ogrodzenie jest nieodłącznym elementem każdej posesji. Pełni funkcję m.in. obronną, dekoracyjną oraz wytycza granice posiadłości. Zresztą ta pierwsza funkcja – czyli ochronna – łączy się z dawną tradycją, którą widać w dzisiejszych formach tradycyjnych płotów. Palisady, które były ukośnie bądź prostopadle wbite w ziemię, zastąpione zostały ogrodzeniami palisadowymi. Te wykonane są z pionowych lub poziomych sztachet z różnych materiałów, m.in. z aluminium, stali i tworzyw sztucznych. Jakie są rodzaje ogrodzeń palisadowych? Czy pionowe, czy poziome ogrodzenia są lepsze? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedzi na te pytania.

Rodzaje ogrodzeń palisadowych

Ogrodzenia palisadowe od firmy fello.pl są tworzone z różnych materiałów – między innymi z aluminium, stali, czy plastiku. Która opcja jest najlepsza? Poniżej krótki opis rodzajów ogrodzeń palisadowych, jakie znajdziesz na rynku.

Ogrodzenia palisadowe aluminiowe

Ogrodzenia palisadowe wykonane z aluminium cieszą się sporym zainteresowaniem wśród Polaków. Nie jest to zaskoczeniem, materiał ma wiele zalet. Jest zdecydowanie lżejszy od stali, dzięki czemu mechanizmy bramy nie są tak obciążone, jak w przypadku stalowych ogrodzeń. Ogrodzenia są też niezwykle estetyczne, świetnie się prezentują, z tego powodu są doskonałym wyborem w większości przypadków.

Ogrodzenia palisadowe ze stali

To jedne z najczęściej wybieranych ogrodzeń i to z dwóch powodów. Po pierwsze – oferta modeli jest naprawdę spora, po drugie cena jest niezwykle przystępna, biorąc pod uwagę jakość i wytrzymałość, jaką wyróżniają się ogrodzenia palisadowe ze stali. Wytrzymałość i stabilność to chyba największy atut tego ogrodzenia. Model wykonany ze stali jest także odporny na wszelkie warunki pogodowe i korozję.

Ogrodzenia palisadowe drewnopodobne

Doskonała alternatywa dla drewnianych ogrodzeń, które pod wpływem procesów biologicznych, takich jak próchnienie, uszkodzenia wykonane przez szkodniki, czy choroby grzybowe, łatwo się niszczą.

Ogrodzenia palisadowe plastikowe

Jeszcze inną opcją są ogrodzenia palisadowe wykonane z plastiku. Wbrew pozorom ten materiał ma naprawdę wiele zalet – jest odporny na czynniki atmosferyczne i korozję. Z minusów wymienić trzeba odbarwienia i odkształcenia, które mogą powstać w wyniku dłuższej eksploatacji.

Pionowe czy poziome – które wybrać?

Na rynku dostępne są ogrodzenia palisadowe wykonane z poziomych bądź pionowych sztachet. Co lepiej wybrać? Poziome ułożenie jest dobrym wyborem, jeśli urządzamy dom w nowoczesnym stylu. W reszcie przypadków lepiej zdecydować się na ułożenie pionowe.

Ile kosztują ogrodzenia palisadowe?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ finalna kwota zależna jest od wielu czynników. Wymienić wśród nich można materiał wykonania, wymiary ogrodzenia, czy montaż. To, co ważne jest w przypadku ogrodzeń, to świadomość, że cena nie jest najważniejszą kwestią. Owszem, jest istotna, ale najtańsze rozwiązanie w przypadku ogrodzeń palisadowych nie zawsze oznacza najlepsze, a w końcu ogrodzenia palisadowe to inwestycja na lata, więc dobrze przemyśleć decyzję, zanim ją podejmiemy.