Sypialnia – oaza odpoczynku i wyciszenia. W jakie meble ją wyposażyć?

Sypialnia – oaza odpoczynku i wyciszenia. W jakie meble ją wyposażyć?

27 listopada, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Sypialnia to azyl, w którym można odciąć się od nadmiaru bodźców, spraw i codziennego stresu. Powinna być przestrzenią ułatwiającą wypoczynek i regenerację organizmu. Oprócz strefy do spania może się tu znaleźć również przestrzeń do zabiegów pielęgnacyjnych twarzy i wykonywania makijażu. Zobacz, jakie meble do sypialni pozwolą Ci dobrze zaaranżować to pomieszczenie.

Łóżko do sypialni – które modele cieszą się największą popularnością?

W ostatnich miesiącach łóżka do sypialni zachwycają ciepłą w wyrazie i stylową tapicerką. Szczególnym powodzeniem cieszą się modele tapicerowane aksamitną tkaniną w kolorze butelkowej zieleni, nasyconego granatu czy ciemnej czerwieni. Wprowadzają do sypialni wyjątkowy klimat. Świetnie prezentują się między innymi na tle tapety z motywem spowitego mgłą tropikalnego lasu. Tak urządzone wnętrza dają ukojenie skołatanym nerwom, przenosząc do świata pełnego fascynującej natury. Pozwalają odciąć się – choć na chwilę – od zgiełku wielkich miast. Pozostając w nurcie ekologicznym nie należy zapominać również o popularności łóżek z drewnianą ramą – ciepłych, a zarazem prostych w wyrazie. Pasują zarówno do naturalnych tkanin i dodatków, jak też do innych mebli utrzymanych w skandynawskiej stylistyce.

Komoda w dobrym stylu

Jeśli chodzi o meble do sypialni, to cieszą się one dużym powodzeniem przede wszystkim z uwagi na swoją funkcjonalność. Dzięki głębokim szufladom na cichych prowadnicach można skryć w ich czeluściach dziecięcą odzież, kosmetyki, ale też biżuterię. Komoda to niezastąpiony element sypialni świeżo upieczonych rodziców – na jej blacie można dodatkowo umieścić przewijak, niezbędny do szybkiej zmiany pieluszek. 

Stolik nocny – bez niego ani rusz!

Ten praktyczny element wnętrza pozwala na ustawienie na nim lampki nocnej, budzika, smartfona czy ulubionej lektury. Za każdym razem możesz wygodnie sięgnąć po potrzebną przed snem rzecz, bez konieczności szukania jej po ciemku. Jeżeli masz bardzo małą sypialnię i nie znajdziesz w niej wolnej przestrzeni na stolik nocny wolnostojący, zawsze możesz sięgnąć po jego ekwiwalent – na przykład w postaci zawieszonej na odpowiedniej wysokości półeczki.