Stół ze składanymi nogami, czy warto go kupić?

Stół ze składanymi nogami, czy warto go kupić?

28 listopada, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Przyjęło się, że stół to kluczowy element bankietów, uroczystości rodzinnych oraz konferencji biznesowych. W małym gronie znalezienie miejsca przy stole dla każdego nie jest problemem, ale w przypadku większych przyjęć, czy spotkań biznesowych, trudno jest zorganizować wystarczająco dużo miejsca przy stole. Co wtedy? Wynajmować ogromną salę konferencyjną? A może wyposażyć się w stół ze składanymi nogami? Zobaczmy, które rozwiązanie jest lepsze!

Stoły konferencyjne składane, gdzie znajdują zastosowanie?

Przywykliśmy do wyobrażenia dużych sal konferencyjnych rodem z amerykańskich filmów. W praktyce jednak wynajmowanie pomieszczenia konferencyjnego, z którego korzysta się raz na jakiś czas, jest nieopłacalne. Stąd salki konferencyjne przez większość czasu mają zupełnie inne zastosowanie, stanowią na przykład magazyn, pomieszczenie dla pracowników etc. Jednocześnie pomieszczenia te są zwykle małe i kiedy dochodzi do zebrania, jest problem z umiejscowieniem wszystkich osób uczestniczących.

Chcąc zachować funkcjonalność pomieszczenia, albo musimy wynająć odpowiednio dużą przestrzeń, albo zadbać o odpowiednią aranżację wnętrza. Najprościej jest sięgnąć po meble składane. Stół ze składanymi nogami może świetnie dostosować się do indywidualnych wymagań.

Stoły składane: zalety i wady

Bardzo często firmy i przedsiębiorstwa stawiają właśnie na stoły konferencyjne składane ze względu na ich zalety.

  • Taki stół konferencyjny można złożyć i rozłożyć w dowolnym momencie.

  • Stół ze składanymi nogami nie zajmuje dużo miejsca, więc można go przechowywać nawet w małym pomieszczeniu, bez utraty funkcjonalności pomieszczenia.

  • Stoły konferencyjne składane mają korzystne ceny.

  • Ładny wygląd stołów konferencyjnych sprawia, że świetnie nadają się do każdego rodzaju wnętrza.

Przede wszystkim na największą uwagę zasługuje fakt, że są zawsze do naszej dyspozycji. Sprawdzą się podczas konferencji, a nakryte stylowym obrusem świetnie nadadzą się nawet na najbardziej elegancki bankiet.

Czy stoły składane mają wady? Trudno znaleźć mankament tych produktów. Na upartego można zaznaczyć, że dostępne modele składanych stołów konferencyjnych mają podobny design.

Stół ze składanymi nogami: dobierz funkcjonalne krzesła

Decydując się na zakup dowolnego składanego stołu, powinniśmy postawić również na dopasowane krzesła. Stół ze składanymi nogami i krzesła z reguły kupuje się osobno, co daje nam większy wybór i szansę zaoszczędzenia pieniędzy.

W przypadku krzeseł znacznie częściej wybierane są tradycyjne modele, bez możliwości złożenia. Trzeba przyznać, że nieskładane krzesła prezentują się bardziej elegancko, a poza tym nie zajmują tak dużo miejsca jak stół: można je nałożyć na siebie, a wtedy zajmują znacznie mniej miejsca podczas przechowywania.

Ile kosztują stoły składane bankietowe lub konferencyjne?

Stoły składane mają rozmaite ceny. Od około 150 do kilkuset złotych. Na cenę wpływa jakość wykonania i wygląd. Droższe modele są ładniejsze i z pewnością posłużą nam dłużej. Przeciętny model stołu ze składanymi nogami jest zdecydowanie tańszy od klasycznej wersji stołu.

Co się bardziej opłaca: wynająć salę konferencyjną, czy zaopatrzyć się we własny zestaw mebli: krzesła i stoły konferencyjne? Wszystko zależy, jak często będziemy z nich korzystać. Najczęściej to 2 opcja jest korzystniejsza. Warto również zauważyć, że stół ze składanymi nogami świetnie sprawdzi się także w przydomowym ogrodzie.