Styl nowojorski – jak wykorzystać go przy aranżacji wnętrz?

Styl nowojorski – jak wykorzystać go przy aranżacji wnętrz?

25 maja, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Styl nowojorski jest chętnie wybierany i doceniany przez wielu z nas. Stanowi połączenie zamiłowania do klasycznych form z nowoczesnym wykończeniem i elegancją, która sprawia że dobrze czujemy się we własnym domu. Jak wykorzystać go przy aranżacji naszej przestrzeni?

 

1. Styl nowojorski – czym się charakteryzuje?

2. Jak urządzić mieszkanie w stylu nowojorskim?

3. Jakie pokoje warto zaaranżować w stylu nowojorskim?

4. Aranżacja wnętrz nowoczesnych – o czym warto pamiętać?

 

Styl nowojorski – czym się charakteryzuje?

Wiele nowojorskich wnętrz cechuje precyzyjnie dobrana paleta barw, nieustanne nawiązywanie do klasyki designu, a także przemyślane, dokładnie dobrane dodatki, które nadają pomieszczeniu charakteru. Styl ten z powodzeniem można wykorzystać zarówno w bardzo przestronnych, jak i nieco mniejszych pomieszczeniach. Podstawowymi kolorami, którymi powinniśmy się zainteresować, są ciepłe odcienie bieli, szarość oraz delikatne beże. Na ich podstawie komponujemy i aranżujemy przestrzeń, łącząc wiele różnych materiałów: drewno, obite welurem lub innym grubszym materiałem meble, drewno, szkło, a także metal. Warto zadbać, by drzwiczki w szafach i innych meblach były przeszklone – jest to jeden z bardziej popularnych smaczków w przypadku stylu nowojorskiego. Nie możemy zapomnieć również o sztukaterii, poduszkach i innych estetycznych drobiazgach.

 

Jak urządzić mieszkanie w stylu nowojorskim?

Jeżeli chcemy urządzić dom na modłę nowojorską, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby wybierane przez nas meble były dobrze wykonane i zrobione z wysokiej jakości materiałów. Geometryczne wzory, nawiązania do klasycznych elementów architektonicznych i drobne ozdoby, na przykład na frontach czy uchwytach szafek, są rzeczami o których warto pamiętać, ponieważ to one nadają wnętrzu unikalności. Wyposażenie wykonane ze szlachetnego drewna, szkła i stali musi mieć również odpowiednią oprawę w formie światła, w związku z czym rozmieszczenie mebli w przestrzeni również ma duże znaczenie. Starajmy się nie zasłaniać okien, a także wybierzmy im oprawę w postaci firan i zasłon z delikatnych materiałów, które będą w stanie wpuścić dość światła, by nadać całości uroku.

 

Jakie pokoje warto zaaranżować w stylu nowojorskim?

Styl nowojorski jest bardzo uniwersalny i możemy zastosować go dla każdego pomieszczenia w naszym domu lub mieszkaniu. W przypadku kuchni i łazienki warto rozważyć wybór ciepłych bieli lub odcieni szarości, a także zdobionych lub przeszklonych frontów szafek. Blat kuchenny wykończony na wysoki połysk również będzie eleganckim dodatkiem do aranżacji. Jeżeli nasza kuchnia jest dostatecznie duża, pomysłem godnym rozważenia może być wydzielenie wyspy, którą przeznaczymy na zlew, kuchenkę lub dodatkową przestrzeń do przygotowywania posiłków.

Łazienka po nowojorsku również lubi delikatne, jasne odcienie. Możemy dodać jej odrobinę „pazura”, tworząc czarno-biały lub szaro-biały kontrast, na przykład na ścianach wnętrza. Im więcej światła, tym lepiej, o czym również warto pamiętać w przypadku aranżacji tego pomieszczenia.

 

Aranżacja wnętrz nowoczesnych – o czym warto pamiętać?

Jeżeli decydujemy się na konkretny styl przy urządzaniu naszego domu lub mieszkania, warto pamiętać o tym, że za konkretnym pomysłem idzie nie tylko wygląd, ale również jakość. Zwróćmy uwagę na to, aby w naszym domu królowało naturalne drewno, wysokiej jakości szkło czy też metal, aby nasze tapicerowane sofy i inne meble były wykonane z najwyższą starannością i dbałością o detale. Dzięki temu nie tylko będą one cieszyć nasze oczy, ale również posłużą nam przez długi czas.