Szybkie dekoratorskie triki do wykorzystania w salonie

Szybkie dekoratorskie triki do wykorzystania w salonie

23 maja, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Na nasz nastrój w dużym stopniu wpływa otoczenie, w jakim przebywamy. Dlatego większość ludzi uważa swój dom, a w szczególności salon, za strefę odpoczynku, w której można zrelaksować się, wyciszyć i zebrać myśli po ciężkim dniu. Co więc zrobić, aby salon stał się właśnie takim miejscem?

Triki dekoratorskie do wykorzystania w małych pomieszczeniach

Urządzając pomieszczenie, ważne jest, aby uwydatnić dostępną w nim przestrzeń. Mając do czynienia z małym pokojem, warto jest poznać kilka dekoratorskich trików, które sprawią, że wnętrze to wyda się optycznie większe.

Po pierwsze – malowanie ścian. Malując ściany dobrze jest wybrać do tego biel lub farby o niedużym nasyceniu, ponieważ takie kolory dobrze odbijają światło, a co za tym idzie, pogłębiają efekt przestrzeni. Jeśli jednak zależy komuś na użyciu bardziej nasyconych barw, powinien on pamiętać o tym, aby zastosować je jedynie na jakimś elemencie architektonicznym, na przykład filarze, co nada wnętrzu odpowiedni ton. Poza tym, jeśli chodzi o wykończenie ścian, warto użyć do tego satyny. Użycie jej również powiększy optycznie pomieszczenie.

Kolejnym elementem, który może optycznie powiększyć przestrzeń są lustra. Świetnie odbijają one światło, co pomaga w dodaniu przestrzeni. Powieszenie ich sprawi, że dany pokój będzie wydawał się większy niż w rzeczywistości. Poza tym decydując się na kupno lustra, warto zwrócić uwagę na jego ramę, bowiem elegancka rama sama w sobie jest świetnym pomysłem na dekorację, szczególnie w przypadku niewielkiego pomieszczenia.

Odpowiednie meble, to kolejny element, który może optycznie zwiększyć przestrzeń. W tym celu, kupując meble warto postawić na lakierowane, pastelowe lub białe fronty, bądź jasne fronty w matowym wykończeniu. Takie meble zadziałają podobnie jak lustra, ponieważ jasne barwy świetnie odbiją światło, co jest ważne szczególnie w przypadku małych lub słabo oświetlonych pomieszczeń.

Kolejny trik, o którym warto wspomnieć to lampy. Ich ustawienie jest niezwykle istotne w aranżacji wnętrza. Bowiem chcąc powiększyć wizualnie pomieszczenie, powinno się umieścić lampy w kilku punktach. Taki zabieg podzieli wnętrze na kilka niewielkich stref, co sprawi wrażenie, że dany pokój (nawet niewielki) będzie wydawał się spory.

Sposoby na to, aby salon stał się bardziej przytulny

Przede wszystkim barwy. Użycie odpowiednich kolorów podczas malowania salonu sprawi, że pomieszczenie to wyda się bardziej przytulne i nastrojowe. W tym celu warto użyć ciepłej kolorystyki, na przykład beży, pomarańczy, czy jasnych brązów. Takie kolory sprawią, że salon będzie, jasny, przyjemny i ciepły.

Odpowiednie oświetlenie również wprowadzi do salonu efekt przytulności. Urządzając salon, warto zatem zaopatrzyć się w lampy stołowe, wiszące, czy też podłogowe. Umożliwią one ustawienie odpowiedniego natężenia światła i stworzenie klimatycznego, przytulnego wnętrza. Poza tym w wyborze lamp, warto zwrócić uwagę na odcień dawanego przez nie światła; w celu stworzenia przytulnego pomieszczenia lepiej postawić na tzw. ciepłe światło, które doda salonowi nastrojowości i spokoju. Dodatki to element, którego nie może zabraknąć w przytulnym salonie. Mogą to być różnego rodzaju poduszki i koce, lustra, ramki na zdjęcia, a także świece i świeczniki, które nadadzą pomieszczeniu odpowiedni klimat.

Ramki na zdjęcia – szczegół, o którym warto pamiętać

W każdym salonie warto jest wygospodarować choć trochę miejsca na zdjęcia. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala to na zachowanie cennych wspomnień, które często polepszają samopoczucie. Poza tym odpowiednio oprawione zdjęcia mogą stanowić świetną ozdobę naszego pomieszczenia. Obecnie na rynku dostępnych jest sporo ramek na zdjęcia jak Decorantes, które tworzone są w różnym kształcie, kolorze i wzorze, dzięki czemu można dobrać odpowiedni rodzaj ramek do danego wystroju. Ponadto ramki te stworzą w salonie odpowiedni klimat, dzięki czemu pomieszczenie to stanie się bardziej urokliwe.